Samsung představuje nové SSD disky s kapacitou až 1 TB

Praha 10. prosince 2014 – Samsung Electronics Co., Ltd., světový lídr v oblasti vyspělých paměťových technologií, uvádí na trh pod označením 850 EVO nejnovější přírůstek do své řady značkových SSD. Je založený na technologii 3-bit 3D Vertical NAND (V-NAND). Ve srovnání s předchůdci poskytuje významné zvýšení výkonu a výdrže, takže je ideální pro použití v běžných počítačích. (TZ)

„Těší nás, že můžeme uživatelům nabídnout vylepšený zážitek z práce s počítačem pomocí nových SSD 850 EVO. I nadále budeme pokračovat v uvádění SSD disků založených na V-NAND v nejrůznějších podobách a současně zrychlovat růst globálního trhu SSD,“ řekl Unsoo Kim, senior viceprezident Branded Product Marketing týmu ve společnosti Samsung Electronics.

Zatímco disky Samsung 850 PRO SSD, které byly uvedené v červenci, používají technologii 2-bit 3D
V-NAND pro profesionální využití v high-end klientských počítačích a v malých a středně velkých podnikových serverech, disky 850 EVO jsou založené na 3-bit 3D V-NAND technologii. Díky tomu jsou vhodnější pro použití v zařízeních koncových spotřebitelů, jako jsou notebooky a herní počítače.

V sérii 850 EVO jsou SSD disky s kapacitou 1 TB, 500 GB, 250 GB a 120 GB. Vyznačují se sekvenční rychlostí čtení až 540 MB/s a rychlostí zápisu až 520 MB/s. Díky technologii Samsung TurboWrite dosahuje 1TB verze 850 EVO náhodné rychlosti zápisu až 90 000 IOPS, což umožňuje rychlé ukládání velkoobjemových dat a multitaskingové operace. Modely s kapacitou 1 TB a 500 GB navíc nabízejí vynikající spolehlivost – 80 GB dat zapíší denně po dobu pěti let.

Příští rok plánuje Samsung rozšířit řadu SSD disků 850 EVO o mSATA a M.2 založené na technologii 3-bit V-NAND. Společnost očekává, že 850 EVO vyvolá expanzi vysoce koncentrovaného trhu s SSD a zároveň uspokojí rostoucí poptávku po SSD s kapacitou přes 500 GB.

Nové SSD Samsung 850 EVO budou k dispozici na českém trhu od začátku roku 2015. Ceny budou oznámeny později.

Pro více informací navštivte www.samsung.com/850evo.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd., je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 286 000 lidí v 80 zemích světa s ročním obratem 216,7 mld. USD. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.