ELKO EP otevírá cestu k chytrým domácnostem v ČR

Holešov, 11. prosince 2014 – Od tohoto týdne již nic nestojí v cestě k tomu, aby se skutečně každý dům či byt v České republice mohl začít přeměňovat na „chytrou“ domácnost. Jeden z největších tuzemských internetových obchodů Alza.cz zahájil prodej produktových sad iNELS pro chytré domy od české společnosti ELKO EP, které do každého prostoru pro bydlení přinášejí úsporu energií a pohodlí. Celkem pět sad, které se mohou stát zajímavým dárkem letošních Vánoc, umožňuje dálkové ovládání topení, světel a přehrávače hudby a internetových rádií. (TZ)

„Jsem rád, že právě české firmy udělaly základní krok k tomu, aby se v českých domácnostech žilo pohodlněji, ale také levněji. V nabídce je nyní pět základních sad. Jejich počet a funkce budeme ve velmi krátké době dále rozšiřovat. Z pohledu uživatele je však zásadní, že je možné libovolně propojovat nejenom jednotlivé sady, ale postupně si vytvořit celý systém chytrého domu. Protože všechny komponenty sad a dalších prvků systému iNELS, které umožňují ovládat například žaluzie, vrata, kamerové systémy apod., jsou zcela kompatibilní a navzájem propojitelné,“ uvedl Jiří Konečný, jednatel ELKO EP.

Chytré sady jsou startovacími balíčky pro Smart Home neboli dům s inteligentní elektroinstalací. Dům, byt či jakoukoliv jinou nemovitost lze díky bezdrátové technologii na dálku ovládat z jednoho zařízení, například prostřednictvím telefonu či tabletu. Se sadami iNELS lze řídit vytápění, osvětlení nebo hudbu. Každá sada obsahuje podrobný a graficky srozumitelný návod, podle kterého zvládne jednoduchou instalaci skutečně každý. Výrobce, společnost ELKO EP, navíc poskytuje záruku pět let.

Jednotlivé sady mají své názvy a využití:

  • iNELS HRA SVĚTEL – navodí vhodnou světelnou atmosféru pro čtení knihy, sledování filmu nebo večírek s přáteli,
  • iNELS TOPENÍ S ÚSPOROU – ovládá topení v domě, bytě či chalupě na dálku prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu s úsporou až 30 %,
  • iNELS TOPENÍ NA DÁLKU – ovládá topení v domě, bytě či chalupě na dálku prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu,
  • iNELS SNADNÁ TERMOREGULACE – rychlé a praktické ovládání přímotopů a klimatizací,
  • iNELS HUDBA VE VAŠEM VYPÍNAČI – vestavěný přehrávač internetových rádií a hudby z centrálního uložiště.

Více informací o sadách je k dispozici na webových stránkách www.inels.cz, dumpodpalcem.cz a www.alza.cz.