AV MEDIA a Microsoft spustili kampaň Správná škola

Kampaň Správná škola propagující zapojování moderních technologií na základních školách je společným projektem společností AV MEDIA a Microsoft a poběží do března příštího roku. Součástí je on-line kampaň, ukázkové video promítané v kinech a specializovaná webová stránka www.spravnaskola.cz, která představuje možnosti zapojení těchto technologií do výuky. (TZ)

Cílem kampaně je rozpoutat mezi rodiči diskuzi, zdali jejich dítě chodí do školy, kde správně využívají moderní technologie. Jak by taková správná škola měla vypadat, ukazuje inspirativní video, které běží v kinech a je k dispozici i na webových stránkách www.spravnaskola.cz. Se zapojením moderních technologií je výuka zábavná a děti si z ní i více pamatují. Na webových stránkách se mohou rodiče inspirovat obrázky a videy ze škol, které již moderní technologie zavedly a také hlasovat, zda jejich škola vypadá jako ty zde představené.

„Jedním z typických příkladů technologie, se kterou již děti umějí intuitivně pracovat, jsou tablety. Ve škole se dají používat pro bohatou interaktivní výuku a doma je pak žáci využijí pro učení, opakování látky nebo pro přípravu úkolů. Vedle interaktivních tabulí zavedlo tablety do výuky již stovky škol a jsme opravdu zvědaví, jak dopadne hlasování rodičů, zdali i jejich dítě chodí do správné školy,“ říká o projektu Tomáš Přáda, marketingový manažer z AV MEDIA.

Kampaň Správná škola ukazuje využití tabletů ve výuce i při domácí přípravě a možnosti jejich spolupráce s interaktivní tabulí. Všichni žáci se mohou k tabulím snadno připojit pomocí svého mobilu nebo tabletu, s tabulí pracují jako s dotykovým displejem, případně používají barevné popisovače nebo reagují pomocí softwaru využívajícího jejich gest. „Výsledkem je pak zapojení celé třídy do výuky díky moderním technologiím, kdy děti mohou pracovat na společném úkolu. Učitelé mají zároveň lepší přehled o dění ve třídě a snadnější kontrolu nad hodinou,“ dodává T. Přáda.

AV MEDIA se dlouhodobě věnuje zavádění moderních technologií do škol a nabízí celou širokou řadu prověřených školních produktů i celých řešení, od multimediální učebny, přes interaktivní učebnu, digitální třídu až po žákovská zařízení. Příkladem může být Základní a mateřská škola Krouna, kde AV MEDIA zajistila vybavení devíti kmenových tříd moderními technologiemi a několik dalších odborně upravených učeben, ve kterých je interaktivní výuka včetně interaktivních učebnic samozřejmostí. Škola využívá interaktivní tabule, tablety, jazykovou laboratoř Robotel, vizualizéry nebo hlasovací zařízení SMART Response.

Více se o projektu můžete dozvědět na www.spravnaskola.cz.

O společnosti AV MEDIA, a. s.

Společnost AV MEDIA byla založena v roce 1992 a v současnosti je leaderem na poli prezentační, projekční a audiovizuální techniky v České republice. Do roku 2000 se firma soustředila především na integrace audiovizuálních řešení, postupem času však rozšiřovala své portfolio. Aktuálně nabízí audiovizuální řešení pro školy, vysoké školy, kulturní instituce, firmy, veřejnou správu, hotely a domácnosti. Zároveň nabízí i pronájem a obsluhu špičkové audiovizuální techniky pro širokou škálu různorodých akcí – od firemních školení přes korporátní kongresy, společenské akce a veletržní expozice až po venkovní projekci na budovy.