Ambulantní lékaři si elektronicky vyměnili čtyřikrát více dat než loni

Praha, 17. prosince 2014 – Podle údajů společnosti CompuGroup Medical (CGM) vzrostl oproti loňskému roku čtyřnásobně počet zpráv přenesených elektronicky v jejím systému na výměnu dat MEDICAL NET. Mezi nimi převažovaly lékařské zprávy, které tvořily téměř dvě pětiny všech přenesených dat. (TZ)

Systém MEDICAL NET, který společnost CGM uvedla na trh v loňském roce, zajišťuje rychlé a bezpečné doručení zpráv a jejich přesnou adresaci na konkrétní zdravotní pracoviště či pracovníka. „Důležité je, že většinu zpráv přeneseným systémem tvořily lékařské zprávy. Ukazuje se tak, že si ambulantní lékaři díky MEDICAL NET zvykli sdílet takto data a považují to tak za přínosné a bezpečné,“ říká k výsledkům Vladimír Přikryl, generální ředitel CompuGroup Medical Česká republika. Část přenesených informací tvořily také výsledky laboratorních vyšetření nebo žádanky o vyšetření.

Na straně odesílatelů nejvíce zpráv pocházelo od radiologických pracovišť, která posílají především popisy vyšetření, následovaných pak pracovišti interního lékařství. „Je dobré si uvědomit, že každý lékař nebo pracoviště využívající MEDICAL NET má na sebe napojené další desítky uživatelů, kteří dostávají nebo posílají svá data prostřednictvím tohoto systému. Jsme tak rádi, že se nám daří do elektronické komunikace zapojovat stále více terénních lékařů,“ doplňuje V. Přikryl.

Mezi příjemci elektronicky přenesených dat byly logicky nejvíce zastoupeny ordinace praktických lékařů pro dospělé, které dostávaly zprávy od specialistů a výsledky vyšetření. Dalšími většími příjemci byla pracoviště interního lékařství, praktičtí lékaři pro děti a dorost a pracoviště chirurgie.

Celkově již bylo takto přeneseno od spuštění systému MEDICAL NET v roce 2013 přes 209 000 zpráv. Dnes službu využívá přes 500 lékařů a pracovišť a měsíčně si vymění více jak 20 000 zpráv a tento počet dále roste.

O skupině CompuGroup Medical AG

CompuGroup Medical je jednou z předních světových společností zaměřených na eHealth. S celkovými příjmy okolo 500 milionů eur jsou její softwarové produkty navrženy tak, aby podporovaly všechny odborné a organizační činnosti v lékařských ordinacích, lékárnách, laboratořích a nemocnicích. Informační služby pro všechny subjekty zapojené do procesu poskytování zdravotní péče a sdílení elektronických zdravotních záznamů přispívají k bezpečnější a efektivnější péči o pacienty.

Služby CompuGroup Medical jsou založeny na unikátní zákaznické síti více než 400 000 lékařů, zubních lékařů, nemocnic, lékáren a dalších poskytovatelů služeb. Se zastoupením v 19 zemích a se zákazníky ve 43 zemích po celém světě je CompuGroup Medical společností s jedním z nejvyšších pokrytí mezi poskytovateli služeb elektronického zdravotnictví. Přibližně 4 200 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců podporuje inovativní řešení pro stále rostoucí požadavky zákazníků na systém zdravotní péče.

O společnosti CompuGroup Medical Česká republika

Společnost CompuGroup Medical Česká republika vznikla v roce 2009 fúzí softwarových firem, jejichž vlastníkem byla mateřská společnost CompuGroup Medical. Vizí společnosti je plně elektronizované zdravotnictví. Společnost je lídrem tuzemského trhu ambulantních informačních systémů. Poskytuje rovněž softwarová řešení pro nemocnice a laboratoře. S jejími produkty a službami jsou lékaři spokojeni, což potvrzují pravidelné průzkumy. Vnímají ji jako společnost, která je flexibilní, inovativní, zajímá se o problémy a potřeby lékařů a v konečném důsledku jim usnadňuje život. Na pobočkách v Praze, Brně, Pardubicích a Ústí nad Orlicí pracuje 110 zaměstnanců. Společnost CompuGroup Medical Česká republika je od května 2012 členem ICT Unie.