Zaparkujte v Praze s 2GIS

Informační systém Prahy s mapou města 2GIS nabízí svým uživatelům nově další funkci, která jim pomůže zorientovat se ve městě, respektive co nejrychleji zaparkovat. Novou funkcí 2GIS jsou totiž parkoviště a parkovací zóny. To uživatelé ocení především v aktuálním předvánočním období, kdy bývají parkoviště tradičně přeplněná. (TZ)

2GIS v současné době mapuje více než 14 000 parkovišť, garáží a parkovacích zón v Praze. Z parkovacích zón je jich pak 2 000 v modré, 180 v zelené a 220 v oranžové zóně. V mapě uživatelé najdou i oranžovo-modré a zeleno-modré zóny.

Všechna parkoviště jsou na mapě označena písmenem „P“. Pro zjištění podrobnějších informací, jako např. počet parkovacích míst, cenu parkovného nebo třeba maximální dobu stání, stačí na příslušné parkoviště kliknout a informace se zobrazí v detailu.

Zajímavou funkcí pak ji i to, že pokud si pomocí 2GIS uživatelé naplánují trasu automobilem, aplikace jim automaticky napoví, kde v okruhu 150 m od cíle své cesty mohou zaparkovat svůj automobil.

Mobilní aplikace 2GIS je dostupná ZDARMA v App Store a v Google Play.

O 2GIS

2GIS je informační systém Prahy s mapou města, který je možné zdarma využívat offline v aplikaci pro PC a na mobilních telefonech s operačním systémem iOS , Android a Blackberry nebo online na www.2gis.cz. Ve 2GIS najdou uživatelé jedinečné mapy a maximálně podrobné informace o více než 250 městech na světě, ve kterých 2GIS mapuje informace o více než 2,3 mil. organizacích. 2GIS má celosvětově více než 26,5 mil. unikátních uživatelů. Všechny produkty 2GIS jsou poskytovány uživatelům aplikace zdarma a jsou v každém městě aktualizovány jednou za měsíc (online verze denně ve větších městech).