TP Vision oznámila další krok v integraci AndroidTM do televizorů Philips

Amsterdam, 6. ledna 2015 – Společnost TP Vision učinila další krok v integraci operačního systému Android do televizorů Philips. Téměř všechny modelové řady televizorů Philips pro rok 2015, včetně Philips Smart TV a Philips UHD televizorů, budou poháněné Android TV. (TZ)

První v Evropě a v Latinské Americe

TP Vision se dlouhodobě věnuje integraci operačního systému Android do televizorů Philips. TP Vision byla první společností, která uvedla televizory se zabudovaným OS Android na evropský trh. Kromě toho plánuje společnost TP Vision nabízet televizory Philips poháněné Androidem také v zemích Latinské Ameriky.

 

Více aplikací, více zábavy

Android Lollipop se tak stává plnou součástí televizní platformy a přináší specializované Android TV aplikace na velkou obrazovku. S jedním vývojářským balíčkem (SDK) určeným pro všechny platformy se vývojářům nabízí možnost skvělého přístupu k televizní zkušenosti. “Chceme využít výhodu toho, že patříme mezi průkopníky světa Androidu, který je rychle rostoucím ekosystémem. Ten doslova přitahuje opravdu velký počet vývojářů, kteří mohou jednoduše adaptovat své aplikace na různé druhy zařízení včetně televizorů,“ řekl Albert Mombarg, vedoucí vývoje Smart TV u společnosti TP Vision.

Televizory Philips jako nedílná součást ekosystému Android

Všechny televizory Philips s OS Android TV propojí to nejlepší z obou světů: nabízí přímý přístup na Google Play a široké možnosti na platformě Philips Smart TV, včetně video na vyžádání (VOD) televizních služeb catch-up TV. Nadto všechny Philips Smart TV poskytují přístup k on-line herním službám jako je například OnLive*.

Vylepšené uživatelské rozhraní

Nadcházející modely Philips Smart TV představí další vylepšené obrazové uživatelské rozhraní, který umožňuje využít nový Android TV launcher. V kombinaci s přepracovanou podobou a vysokým výpočetním výkonem poskytnou prvotřídní, plynulé a pohodlné uživatelské prostředí na televizorech Philips Smart TV.

Vysoká obrazová kvalita a Ambilight

TP Vision vidí v integraci systému Android do chytrých televizorů Philips další velký přínos pro své zákazníky: “Díky kombinaci vysoké obrazové kvality v FHD i UHD, unikátní světelné technologii Ambilight, skvělému design a výkonu Android TV nabízíme našim zákazníkům skutečně sofistikované televizory,” řekl Nico Vernieuwe, obchodní ředitel společnosti TP Vision.

*s výjimkou akčních modelů TV; dostupnost Philips Android TV se může v daných zemích lišit

* dostupnost se liší dle země

O společnosti TP Vision

Společnost TP Vision je silným hráčem zaměřeným na oblast vizuální digitální zábavy. TP Vision se zaměřuje na vývoj, výrobu a marketing televizorů Philips v Evropě, Rusku, na Středním Východě, v Brazílii, Argentině, Uruguaji, Paraguaji a vybraných státech Asie a Tichomoří. V TP Vision se spojuje dokonalý design a zkušenosti v oblasti inovací Philips TV s precizní výrobou, flexibilitou a rychlostí TPV. Díky tomuto spojení společnost přináší na trh vysoce kvalitní televizní přístroje: chytré a snadno ovladatelné, s důrazem na sofistikovanost, např. nové materiály a tenký design. Společnost při vývoji svých přístrojů myslí na to, aby uživatelům přinášely jen výjimečné televizní zážitky. S televizory Philips se TP Vision stala světovou jedničkou v oblasti prodeje hotelových televizí. TP Vision sídlící v holandském Amsterdamu je exkluzivním držitelem licence značky Philips TV ve všech zmíněných státech. Společnost je ze 100 % vlastněná TPV, světovým lídrem ve výrobě monitorů a LCD se sídlem v Číně. Společnost TPV Group dlouhodobě posiluje svou pozici na světovém trhu díky využití dlouholetých zkušeností s vývojem, produkcí a logistickou efektivitou. TP Vision zaměstnává okolo 2 000 lidí na několika místech po celém světě.

Pro další materiály, fotografie a videa prosím navštivte http://www.tpvision.com/press-room.html.