Acer přichází s prvním chromebookem s 15,6″ displejem

Acer rozšiřuje nabídku chromebooků o nové modely s velkým displejem v několika variantách a s procesory Intel Broadwell; řada Chromebook 13 bude nyní k dispozici i s dotykovým displejem (TZ)

Praha, 6. ledna 2015 – Společnost Acer opět dokazuje, že je předním výrobcem chromebooků. Přichází s prvním chromebookem s 15,6″ displejem. Nový Acer Chromebook 15 představuje ideální kombinaci velké obrazovky, vynikajícího výkonu systému Chrome OS a elegance snadno přenosného provedení. To z něj dělá možného kandidáta pro používání jakožto primárního počítače.

Acer Chromebook 15 je první chromebook od Aceru, který využívá 5. generaci procesorů Intel Core i3 a Intel Celeron založenou na mikroarchitektuře Intel Broadwell.

Nový Acer Chromebook 15 byl k vidění 5. ledna na akci Pepcom Digital Experience! v hotelu Mirage v Las Vegas.

„Acer Chromebook 15 je skutečně vysoce výkonným strojem – poskytne rychlý mobilní výkon a velký displej, který pomůže uživatelům dosáhnout každý den vyšších cílů,“ řekl John Miedema, ředitel produktového marketingu společnosti Acer Europe. „Společnost Acer má vedoucí postavení na trhu s chromebooky od poskytování nejnovějších technologií a revoluční výdrže na baterii až po návrh nových provedení. Jdeme v této kategorii stále kupředu a opět jako první na světě přicházíme s chromebookem s 15,6″ displejem, řadou Acer Chromebook 15.“

Zářivý velký displej v popředí

Acer Chromebook 15 umožňuje naprosté pohlcení počítačovým světem díky ohromujícímu 15,6″ displeji, který je o 27 procent větší než u 13,3″ chromebooků. Tato prostorná obrazovka zvyšuje produktivitu uživatelů tím, že jim poskytne více prostoru pro zobrazení více záložek a aplikací. Ostrý a živý obraz přichází ve dvou variantách – Full HD displej s širokými pozorovacími úhly, který zajistí ostrý a čitelný text, stejně jako živá a jasná videa i fotografie. Druhou možností je displej s HD rozlišením 1 366 × 768 px, který je ideální pro uživatele s omezeným rozpočtem. Oba displeje používají technologii Acer ComfyView, mají tedy povrchovou úpravu minimalizující množství odraženého světla a méně tak namáhají oči.

Zvukové schopnosti chromebooku poskytují společně s velkým displejem vzrušující a realistická multimédia. Díky dvěma plnohodnotným nahoru hrajícím reproduktorům s vyšší hlasitostí a srozumitelností zvuku je posunut požitek z hudby a filmů na novou úroveň. Uživatelé se mohou díky HD webkameře těšit na kvalitní videohovory umocněné vynikajícími audio a video schopnostmi.

Výjimečný výkon a celodenní výdrž na baterii

Acer Chromebook 15 přináší výkon, který splní požadavky dnešních uživatelů, a to díky procesorům založeným na mikroarchitektuře Intel Broadwell. Chromebook 15 bude k dispozici buď s procesorem 5. generace Intel Core i3-5005U nebo Intel Celeron 3205U, který mu dodá vysoký výkon pro hladké přecházení mezi aplikacemi a hraní online her. Tyto nové procesory jsou spárovány s SSD, díky čemuž je zajištěn rychlý start systému do 7 sekund. SSD navíc umožní rychlé ukládání a přístup k datům.

Uživatelé se budou moci bavit nebo pracovat po celý den; Acer Chromebook 15 poskytne až osmihodinovou výdrž na baterii.(1)

Elegantní vyztužená konstrukce

Elegantní konstrukce notebooku Acer Chromebook 15 se může pochlubit povrchem připomínajícím textilii, který mu přidává na důmyslném vzhledu a zajišťuje bezpečné uchopení a pohodlné přenášení. Konstrukce notebooku Chromebook 15 byla posílena, aby více odolala nárazům a pádům; víko vydrží až 60kg zátěž, zatímco rohy vydrží bez poškození pád z výšky až 45 cm. Nový chromebook také vydrží větší kroucení víka a zátěž pantů. Aby bylo zajištěno pohodlné ovládání, je nový Acer Chromebook 15 vybaven největším touchpadem, jaký můžete na dnešních chromeboocích najít, takže mají uživatelé větší svobodu při navigaci, zoomování a posuvu.

Přestože má Acer Chromebook 15 větší displej, váží pouhých 2,2 kg a jeho rozměry činí jen 393 × 24,2 × 256 mm (š × v × h).

Možnosti připojení

Acer Chromebook 15 udržuje své uživatele v kontaktu s ostatními díky až třikrát rychlejšímu bezdrátovému připojení prostřednictvím 802.11ac 2×2 MIMO Wi-Fi. Uživatelé také mohou připojit ostatní periferie přes rozhraní Bluetooth 4.0, port USB 3.0, port USB 2.0 a HDMI. Čtečka paměťových karet SD pak umožňuje snadný přístup a přenos souborů z paměťové karty.

Zábavné sdílení, snadné zabezpečení

Acer Chromebook 15 se skvěle hodí pro celou řadu uživatelů, kteří chtějí prohlížet, upravovat, vytvářet obsah a spolupracovat s ostatními jak off-line tak on-line v programech, jako jsou například dokumenty Office nebo Gmail. Chromebooky se snadno používají a jsou ideální pro sdílení vícero uživateli, protože se každý může pro přístup k dokumentům, webovým záložkám a dalším datům přihlásit na svůj vlastní účet. Úložiště Disk Google(2) uchrání soubory, dokumenty a fotky bezpečně v cloudu a zajišťuje to, že budete mít vždy k dispozici nejaktuálnější verzi souboru či dokumentu. A to i v případě, že chromebook ztratíte nebo vám bude ukraden.

Klíčovou výhodou operačního systému Chrome OS je zabezpečení. Neustále se automaticky aktualizuje, aby se zamezilo neustále měnícím se online hrozbám. To dělá chromebooky obzvláště užitečné pro každého, kdo chce chránit své děti.

Modely, cena a dostupnost

K dispozici budou modely s 16GB nebo 32GB SSD úložištěm a buď 2 GB, nebo 4 GB paměti RAM.(3) Přesné specifikace, ceny a dostupnost se liší podle země prodeje. K dispozici bude od února ve vybraných evropských zemích za cenu od 8490 Kč s daní.

Řada Acer Chromebook 13 se rozšíří o modely s dotykovým displejem

Acer rozšiřuje svou řadu oceňovaných notebooků Chromebook 13 o nové modely s dotykovým displejem. Acer Chromebook 13 byl prvním chromebookem osazeným mobilním procesorem NVIDIA Tegra K1 a může se pochlubit kvalitním 13,3″ displejem a špičkovou výdrží na baterii až 13 hodin(4). Acer Chromebook 13 je nyní k dispozici  dotykovým displejem, takže si mohou uživatelé bez problémů surfovat, hrát hry a editovat a dělat další činnosti intuitivním přejížděním prstu. Nové modely Acer Chromebook 13 s dotykovým displejem budou k dostání v únoru za cenu od 9990 Kč.

O společnosti Acer

Společnost Acer, která se zabývá hardwarem, softwarem a službami, byla založena již v roce 1976. Zaměřuje se na výzkum, návrh, marketing, prodej a podporu inovativních produktů, které zlepšují každodenní život lidí. Mezi nabízené produkty společnosti Acer patří počítače, monitory, projektory, servery, tablety a chytré telefony. Všechno to jsou nástroje, které našim zákazníkům umožňují prozkoumávat až za hranice možností a získávat více zkušeností. Společnost Acer, která zaměstnává 7 500 lidí, je čtvrtou největší firmou na světě vyrábějící počítače (IDC 2013) a v roce 2013 dosáhly její tržby 12,02 miliardy amerických dolarů. Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.

 

  • Výdrž na baterii se může lišit v závislosti na způsobu používání. Skutečná výdrž na baterii se liší v závislosti na specifikaci, nastavení počítače a spuštěných aplikacích nebo funkcích. Maximální kapacita všech baterií se s časem a četností používání snižuje.
  • Skutečně dostupná kapacita se liší: (MB = 1 milion bytů; GB = 1 miliarda bytů)
  • Model Acer Chromebook 13 s Full  HD 1 920 × 1 080 px displejem poskytne výdrž na baterii až 11,5 hodiny. Model Acer Chromebook 13 s HD 1 366 × 768 px displejem poskytne výdrž na baterii až 13 hodin. Doba výdrže na baterii byla měřena aplikací Google power_LoadTest (http://www.chromium.org/chromium-os/testing/power-testing). Skutečná výdrž na baterii se liší v závislosti na konkrétním modelu, konfiguraci (včetně kapacity diskového úložiště, velikosti paměti RAM, zátěži procesoru, typu displeje a jeho rozlišení atd.), aplikacích, nastavení správy napájení, provozních podmínkách a používaných funkcích.
  • IDC 2013