Acer uvádí první LED projektory na světě s inteligentním senzorem okolního osvětlení

Praha, 23. dubna 2015 – Společnost Acer dnes rozšířila své komplexní portfolio projektorů o tři nové modely – K138ST, který je prvním LED projektorem na světě s inteligentním senzorem okolního osvětlení, model U5320W s ultrakrátkou projekční vzdáleností a model P5515 s vysokým rozlišením 1080p Full HD a vyšší korekcí lichoběžníkového zkreslení. (TZ)

Vezměte si kino s sebou – Acer K138ST

Tento snadno přenosný LED projektor Acer K138ST s krátkou projekční vzdáleností dokáže promítat obraz s úhlopříčkou 100″ ze vzdálenosti pouhých 1,7 m od projekčního plátna. Navíc obsahuje vše potřebné pro to, aby si uživatelé vychutnali kino na cestách. Model K138ST je menší než list formátu A4 a váží jen 0,75 kg, přitom se může pochlubit zabudovaným výkonným DTS zvukem, díky kterému si nebudete muset brát na cesty externí reproduktory. Model K138ST s technologií Acer LumiSense+ je prvním LED projektorem na světě vybaveným inteligentním senzorem okolního světla, který umožňuje optimalizovat jas a sytost barev podle okolních světelných podmínek. Promítaný obraz je jasný a ostrý s kontrastním poměrem 100000:1 při rozlišením WXGA. Vestavěné Bluetooth audio umožňuje bezdrátové streamování zvuku do blízkého Bluetooth reproduktoru nebo domácího kina.

Velký obraz zblízka – Acer U5320W

Acer U5320W je projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností, který může být umístěn extrémně blízko promítací plochy – už pouhých 23 cm (9,1″) a ze vzdálenosti 80 cm (31″) promítne obraz s úhlopříčkou 100″. Poskytuje tak mnohem větší flexibilitu. Krátká projekční vzdálenost má významný přínos pro učebny, protože eliminuje vznik nežádoucích stínů a zvyšuje pohodlí při sledování. Projektor U5320 se může pochlubit rozlišením WXGA a jasem 3 000 lumenů. Díky tomu poskytne křišťálově čistý a zářivý obraz, zatímco se jeho dva 10W reproduktory postarají o mohutný zvuk. V kombinaci s volitelným perem Acer SmartPen II je projektor U5320W ideální pro práci ve třídách – toto pero umožňuje až dvěma uživatelům psát na obrazovce ze vzdálenosti až 32 metrů. Funguje také jako dálkové ovládání pro interaktivní výuku.

Křišťálově čistý obraz v jakékoli místnosti – Acer P5515

Projektor P5515 dokáže promítat obraz s vysokým rozlišením Full HD 1080p při jasu až 4 000 lumenů, díky čemuž poskytuje jasný obraz i ve světlých prostředích, a to i při velkých vzdálenostech od projekčního plátna, takže je ideální například do středně velké zasedací místnosti. Má zabudovány dva 10W reproduktory, které poskytují výkonný zvuk, takže není zapotřebí připojovat externí reproduktory. Projektor P5515 je flexibilní pro různé instalace díky podpoře vertikální i horizontální korekce lichoběžníkového zkreslení z úhlu až 30°. Podporuje také korekci 4 Corner Correction, která uživatelům umožňuje korigovat zkreslení z každého rohu, takže lze obraz promítat i na nakloněné či asymetrické plochy.

Výraznější černá, brilantní bílá a živé barvy

Všechny tři nové projektory se mohou pochlubit celou řadou technologií od Aceru pro vylepšení obrazu, které jim umožní promítat realističtější obraz s věrnými barvami:

  • Technologie Acer ColorBoost3D přináší skutečně realistické živé barvy pomocí optimalizované konstrukce 6segmentového barevného kolečka, pokročilé technologie osvětlovací lampy a výkonného zpracování obrazu. Díky tomu je zredukován rozklad jasu a zkreslení barev při zobrazení 2D i 3D obsahu a zvýšen jas barev, zatímco je kompenzována sytost a teplota barev.
  • Technologie Acer ColorSafe II poskytuje projektorů v podstatě imunitu vůči zkreslení barev. Také používá dynamické řízení zesílení RGB pro zajištění věrnosti barev i po delším používání.
  • Technologie Acer DynamicBlack™ zlepšuje kontrast obrazu pomocí analýzy snímek po snímku a poté dynamicky nastavuje výkon lampy pro optimální úroveň jasu, aby byla černá hlubší, bílá zářivější a aby i v tmavých scénách vynikly úžasné detaily.

Snazší používání díky bezdrátové projekci a funkci Quad View

Díky volitelnému bezdrátovému adaptéru podporují všechny nové projektory bezdrátovou projekci a umožňují uživatelům vymanit se z nepříjemností spojených s kabeláží. Projektory v kombinaci s bezdrátovým adaptérem podporují přímou projekci obrazu (přes Miracast) ze zařízení se systémem Windows 8.1, Android 4.2.2. a novějším. Řešení Acer eDisplay Pro umožňuje zobrazit obsah až ze čtyř zařízení současně, což se hodí především při obchodních jednáních nebo pro vzdělávání. Uživatelé, kteří vyžadují vyšší kvalitu obrazu, mají k dispozici také kit Acer WirelessHD, díky kterému lze bezztrátově přenášet 3D obraz s vysokým rozlišením Full HD 1080p.

Cena a dostupnost

Projektor Acer K138ST bude k dispozici od července za cenu od 18.990,- Kč / 699€; projektor Acer U5320W bude k dispozici za cenu od 27.990,- Kč / 999€.-; projektor Acer P5515 bude k dispozici od května za cenu od 21.990,- Kč / 789€.

Více informací o dostupnosti, přesné parametry a ceny naleznete na stránkách www.acer.cz.

Nové projektory byly dnes představeny na tiskové konferenci Next @ Acer ve 4 World Trade Center v New Yorku, kde společnost Acer odhalila svá nejnovější zařízení a řešení pro rodiny s dětmi, studenty a profesionály. Pro více informací navštivte stránky acer.com/nextatacer.

O společnosti Acer

Společnost Acer, která se zabývá hardwarem, softwarem a službami, byla založena již v roce 1976. Zaměřuje se na výzkum, návrh, marketing, prodej a podporu inovativních produktů, které zlepšují každodenní život lidí. Mezi nabízené produkty společnosti Acer patří počítače, monitory, projektory, servery, tablety, chytré telefony a nositelná elektronika. Společnost Acer také vyvíjí cloudová řešení, která dodává společně s internet věcmi. Zaměstnává 7 000 lidí, je čtvrtou největší firmou na světě vyrábějící počítače (IDC 2014) a v roce 2014 dosáhly její tržby 10,39 miliardy amerických dolarů. Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.