Acer Iconia Tab 10: tablet pro vzdělávání

Praha, 23. dubna 2015 – Společnost Acer dnes představila nový tablet pro vzdělávání, Acer Iconia Tab 10, který má operační systém Android 5.0 a umožní digitální vzdělávání ve školách. Při návrhu tabletu Acer Iconia Tab 10 bylo myšleno na použití v prostředí učeben, proto je odolný, má pohodlný design a 10″ Full HD displej se sklem Gorilla® Glass 4, dotykovým ovládáním Acer Precision Plus a vrstvou zabraňující ulpívání otisků prstů, stejně jako další funkce, díky kterým je výuka mobilní a zábavná. Acer spolupracuje se společností Google na připojení do ekosystému Google Education, který přináší do tříd dostupné technologie a větší množství prostředků. (TZ)

„Jak jsou technologie postupně začleňovány do tříd, školy chtějí nasadit taková zařízení, která se snadno používají, jsou odolná, snadno ovladatelná a cenově dostupná, aby sloužila jako základ pro výuku studentů,“ řekl Maverick Shih, prezident Acer BYOC a skupiny Tablet Business společnosti Acer. „Acer Iconia Tab 10 pro vzdělávání je skvělou volbou pro školy, které jsou otevřeny novým technologiím, jako byla například iniciativa OLPC (jeden notebook na studenta). Odolná konstrukce, Full HD displej a interaktivní funkce budou nápomocny ve snaze naučit studenty větší kreativitě a spolupráci.“

Nastavení a sdílení pomocí NFC.

Iconia Tab 10 je vybaven technologií NFC se schopností snadného nastavení a sdílení. Nastavte tablety celé třídě během několika minut jednoduše tím, že na ně „jen klepnete“.

Odolná konstrukce a funkce, které podporují učení

Tablet Acer iconia Tab 10, který byl navržen do vzdělávacího prostředí, je odolný, aby vydržel náročné využívání ve školách a třídách. Vyztužený přední rám vydrží ohýbání i kroucení, zatímco je zadní kryt z 25 % složen z mastku pro zvýšení tuhosti. Nechybí ani protiskluzový texturovaný povrch, který je příjemný na dotek a díky němuž se tablet studentům lépe a pevněji drží.

Dokonce i 10,1″ displej je odolnější, a to díky sklu Corning® Gorilla® Glass 4, které odolá poškození i škrábancům. Vrstva zabraňující ulpívání otisků prstů zase displej udržuje čistý a omezuje vznik šmouh. 10,1″ Full HD displej s rozlišením 1 920 × 1 200 px se může pochlubit technologií Zero Air Gap pro jasnější obraz a jeho lepší viditelnost na slunečním světle, takže si studenti mohou vzít tablet ven pro laborování a experimenty. Když dojde na čtení, studenti mohou na svém tabletu Iconia Tab 10 aktivovat režim čtení Reading Mode pro snížení míry vyzařování škodlivého modrého světla až o 60 %, což napomáhá k nižšímu namáhání očí.

Iconia Tab 10 je odolný, a zároveň lehký a snadno přenosný, proto lze používat jak ve třídách, tak při venkovních aktivitách. Váží pouhých 540 gramů a měří jen 260 × 176 × 9,7 mm.

Tento nový tablet je vybaven technologií Acer Precision Plus, která umožňuje tvorbu přesnějšího a rozmanitějšího obsahu. Tablety s technologií Acer Precision Plus mají citlivější dotykové senzory než ty, které se běžně používají u jiných tabletů. Umožňují studentům psát, kreslit a tvořit pomocí tužky nebo stylusu s jemnějším rozlišením pouhé dva milimetry. Tato mimořádná přesnost také studentům umožňuje cokoli na displeji přesně vybrat a pracovat s větší precizností a s menší chybovostí.

Tento tablet je vybaven také sadou kreativních a dotykových nástrojů Iconia Suite, které studentům zjednodušují plnění úkolů a přináší jim rychlý přístup k často používaným aplikacím pomocí intuitivních dotykových gest. Součástí sady Iconia Suite je aplikace EZ Note pro psaní poznámek, EZ Snap pro zachycení snímku obrazovky, EZ WakeUp pro probuzení tabletu gestem a miniaplikace EZ Gadget pro rychlý přístup k základním nástrojům.

Acer Iconia Tab 10 pro celý den ve škole

Tablet Acer Iconia Tab 10 poskytne až pětihodinovou výdrž na baterii, proto jej mohou studenti používat v několika třídách po celý školní den. Iconia Tab 10 je osazen čtyřjádrovým procesorem Intel Atom a zvládne více úkolů v několika kartách a aplikacích. Tento nový tablet má 2 GB paměti DDR3 RAM a buď 16, 32 nebo 64 GB prostoru pro ukládání dat(5). K tabletu lze připojit příslušenství a ostatní zařízení přes port USB 2.0 nebo prostřednictvím bezdrátových technologií NFC a Bluetooth 4.0. Čtečka paměťových karet SD podporuje karty s kapacitou až 64 GB.

Cena a dostupnost

Acer Iconia Tab 10 bude k dispozici v červenci za cenu od 7.990,- Kč. Přesné specifikace, ceny a dostupnost modelů se bude lišit podle regionu.

K dispozici je také několik volitelných doplňků, po kterých mohou školy sáhnout pro další zlepšení výuky a vzdělávání na tabletu Acer Iconia Tab 10. Patří mezi ně stylus, ochranná fólie, pouzdro, ochranný kryt, bezdrátová klávesnice a další. Dostupnost a cena tohoto příslušenství se může lišit v závislosti na zemi prodeje.

Nový tablet Acer Iconia Tab 10 byl představen na tiskové konferenci Next @ Acer ve 4 World Trade Center v New Yorku, kde společnost Acer odhalila svá nejnovější zařízení a řešení pro rodiny s dětmi, studenty a profesionály. Pro více informací navštivte stránky acer.com/nextatacer.

O společnosti Acer

Společnost Acer, která se zabývá hardwarem, softwarem a službami, byla založena již v roce 1976. Zaměřuje se na výzkum, návrh, marketing, prodej a podporu inovativních produktů, které zlepšují každodenní život lidí. Mezi nabízené produkty společnosti Acer patří počítače, monitory, projektory, servery, tablety, chytré telefony a nositelná elektronika. Společnost Acer také vyvíjí cloudová řešení, která dodává společně s internet věcmi. Zaměstnává 7 000 lidí, je čtvrtou největší firmou na světě vyrábějící počítače (IDC 2014) a v roce 2014 dosáhly její tržby 10,39 miliardy amerických dolarů. Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.

 

  • Google Console se prodává samostatně a může být vyžadován měsíční poplatek za její aktivaci.
  • Výdrž na baterii se může lišit podle způsobu používání. Skutečná výdrž závisí na specifikaci a nastavení počítače a spuštěných aplikacích či běžících funkcích. Také se může lišt podle konkrétního modelu a jeho konfigurace. Maximální kapacita všech baterií se s časem a četností používání snižuje.
  • Skutečně dostupná kapacita se liší: (MB = 1 milion bytů; GB = 1 miliarda bytů)