V EPCE řídí výrobu MES Merz

Liberec, 16. 1. 2015 – Společnost EPCE (Electric Powersteering Components Europe s. r. o.), která je společným podnikem světových koncernů Mitsubishi Electric Corporation a JTEKT Corporation, se na základě kladných zkušeností s přenosným řešením MTrack OEE společnosti Merz rozhodla pro rozšíření spolupráce v oblasti výrobního informačního systému MES Merz. (TZ)

Společnost EPCE je významným dodavatelem komponent pro výrobce elektrických posilovací systémů řízení, firmu JTEKT. Komponenty firmy EPCE jsou součástí elektrických posilovacích systémů řízení například v automobilech Mercedes A Class, BMW MINI, Peugeot 207 nebo Citroën C3. MES Merz je v současnosti využíván pro automatizovaný sběr výrobních dat na lince ASSY2 s cílem zajistit maximální přehled o výrobních událostech, jako je sledování prostojů včetně jejich částečné identifikace, sledování a kontrola výrobního taktu na jednotlivých výrobních operacích, zachycení odchylek od plánovaného taktu a výpočet KPI.

„Velice si rozšíření spolupráce se společností EPCE vážíme. Je to pro nás odměna i závazek poskytovat naše produkty a služby vždy v maximální kvalitě, pro dobro našich partnerů,“ komentoval rozšíření spolupráce Jiří Merz ze společnosti Merz.

„MES Merz projekt začal přinášet své ovoce již v průběhu implementace, kdy jsme dokázali mnohem efektivněji rozlišit dopad stroje a obsluhy na výsledný takt. Dokonce se nám již podařilo zvýšit výkon na jedné části linky. Rád bych ocenil i přístup zástupců Merz, se kterými v rámci projektu spolupracujeme. Tento projekt se chystáme dále rozvíjet na ostatní technologie (ASSY1, molding, SMT),“ říká Martin Plas, manažer výroby společnosti EPCE.

***

O společnosti EPCE

Electric Powersteering Components Europe s. r. o. (dále EPCE) je společným podnikem světových koncernů Mitsubishi Electric Corporation a JTEKT Corporation. Společnost vlastní z 90 % firma Mitsubishi Electric Corporation (dále MELCO) se sídlem v Tokiu a zbývajících 10 % vlastní společnost JTEKT Corporation se sídlem v Ósace (dále JTEKT). Společnost je, společně s dceřinými společnostmi společnosti Mitsubishi Electric Corporation, součástí koncernu řízeného společností Mitsubishi Electric Corporation.

O společnosti Merz s.r.o.

Společnost Merz působí na trhu výrobních informačních systémů již od roku 1991. Od roku 1999 je držitelem certifikátu kvality podle normy 9001. Mezi její vlajkové lodě patří výrobní informační systém MES MERZ. Společnost také poskytuje profesionální služby poradenství a systémové integrace v oblasti výrobních informačních systémů a speciálních softwarových řešení. Merz nabízí i komplexní systém pro zajištění sportovních událostí MERZ EMS.