SmartWatch Goclever Chronos Color, mladší bratr chytrých hodinek Chronos Eco

2. 2. 2015 – Nadešel čas představit na českém trhu další chytré hodinky řady CHRONOS od společnosti GOCLEVER. Zcela nová verze, jak napovídá i sám název, přináší barevný displej. Chytré hodinky CHRONOS COLOUR získali přezdívku „mladší bratr předchozího modelu CHRONOS ECO“ a jsou vybaveny mnoha novými funkcemi. Vynikají nejen barevným dotykovým displejem, ale také dalšími funkcemi, které například umožňují provádět hovor přímo ze zápěstí. CHRONOS COLOUR mohou jednak zobrazovat kompletní emailové zprávy ale také přijímat a odesílat textové zprávy bez nutnosti manipulace s telefonem. Design těchto chytrých hodinek se hodí ke všem aktivitám. (TZ)

Elegantní a moderní design umožní všem nadšencům nových technologií vypadat opravdu výlučně. Odlesky pláště hodinek přitahují pozornost a doplňují se s dvoubarevným páskem s decentním logem GOCLEVER. Barevný, 1,6 palcový dotykový displej je předností tohoto zařízení. Dotykový displej umožňuje snadné a hravé ovládání pomocí celé řady gest a dotykových kombinaci. Zařízení se snadno přizpůsobí individuálním požadavkům. Uživatelé si mohou přednastavit důležitost jednotlivých upozornění přicházejících z mobilu. Hodinky CHRONOS COLOUR jsou na rozdíl od svého staršího bratra nepatrně těžší (60g) a pocitově objemnější. Pouzdro hodinek má rozměry 4,1 x 5,5 x 1,2 cm.

Chytré hodiny GOCLEVER CHRONOS COLOUR, stejně jako jejich předchůdce, zjednodušují život a nabízejí mnoho funkcí pro každodenní práci s mobilním telefonem. Ve spojení s chytrým telefonem se systémem Android přinášejí tyto hodinky celou řadu nových možností. Uživatelé mohou například snadno ovládat hudební přehrávač mobilního telefonu přímo ze svého zápěstí, což jistě pomůže například na cestách přeplněnou hromadnou dopravou. Dalším přínosem je vestavěné rádio. Ti, kdo rádi fotografují mobilem, jistě ocení možnost prostřednictvím těchto hodinek ovládat fotoaparát. Hodinky CHRONOS COLOR, stejně jako starší bratr, se mohou stát osobním trenérem – vestavěný akcelerometr může sledovat sportovní aktivity a výkony (měří vzdálenost, spočítá kroky či spálené kalorie).

Hlavní funkcí těchto chytrých hodinek je především přijímat upozornění z chytrého telefonu a to až do vzdálenosti 10 m. Uživatelé pak mají okamžité informace o svých hovorech, textových zprávách nebo emailech,… novou funkcí je pak i možnost provádět telefonní hovory.  Snadné a rychlé listování seznamem kontaktů lze uskutečnit i pomocí hlasového zadávání. Uživatelé pak navíc mohou přijímat a odesílat sms zprávy přímo ze svého zápěstí. Pokud některá upozornění obtěžují či ruší, není nic snazšího, než je v nastavení deaktivovat či zvolenou aplikaci zavřít. Jinak řečeno, jednoduše můžete přepnout chytré hodinky do stavu, kdy vám budou poskytovat jen hovorové a textové služby. Vestavěné aplikace jako jsou například kalendář, kalkulačka, budík nebo předpověď počasí jsou dalšími nástroji pro každodenní využití.

GOCLEVER CHRONOS COLOUR jsou voděodolné („30 m“ v parametrech stanovených pro hodinky), což znamená, že odolají náhodnému kontaktu s vodou, dešti či vlhkému prostředí. Okolní teplota pro optimální chod zařízení je 0 – 50 °C.

Chytré hodinky CHRONOS COLOUR spolupracují s mnoha značkami chytrých telefonů s operačním systémem Android 4.4.0 a novějším. Hodinky se propojují s telefonem přes protokol Bluetooth BT 4.0. Z bezpečnostních důvodů vás také hodinky upozorní na skutečnost, že se mobil vzdálil z jejich dosahu. Více pokročilých funkcí a barevný dotykový displej vyžadují baterii o výkonu 350 mAh, která zajistí chod hodinek při běžném používání po dobu až 5 dnů. V režimu stand-by pak až 2 týdny.

Doporučená koncová cena je 1 999 Kč a na českém trhu budou tyto SmartWatch k dostání v průběhu měsíce února 2015. Na produkt je poskytována standardní omezená 2 letá záruka (včetně 12 měsíců servisní služby door-to-door).