Forrester Research potvrzuje vedoucí postavení společnosti Sophos v oblasti šifrování koncových bodů

Praha – 12. února 2015 – Společnost Sophos oznámila, že byla v nejnovější analytické zprávě výzkumné agentury Forrester Research označena za lídra v oblasti šifrování koncových bodů. Zpráva s názvem The Forrester Wave™: Endpoint Encryption pro první čtvrtletí letošního roku dokonce nazývá společnost Sophos „hvězdnou firmou“ a konstatuje, že „bezpečnostní a provozní administrátoři určitě ocení velkou míru detailních možností při práci s bezpečnostními politikami i flexibilitu při nasazení v různorodých prostředích a pro širokou řadu různých účelů.“ Forrester Research navíc uvádí, že „zákazníci trvale považují jak uživatelskou podporu poskytovanou společností Sophos, tak právě i snadnou implementaci zabezpečení od této značky za velmi příkladnou.“ (TZ)

Společnost Sophos je dle této zprávy opravdovou „hvězdou“, zejména pak díky mocnému hardwarovému šifrování, flexibilitě šifrovacích politik pro externí média a šifrování na úrovni souborů.

Úplná verze zprávy The Forrester Wave: Endpoint Encryption pro první čtvrtletí 2015 je ke stažení zde.

Forrester Research posuzoval jednotlivé dodavatele podle 52 kritérií rozdělených do těchto tří kategorií:

  1. Současné portfolio: hodnocení možností aktuálně nabízených produktů
  2. Strategie: kritické zhodnocení životaschopnosti a proveditelnosti strategie společnosti, a to včetně zohlednění tržních zkušeností, představ o budoucnosti, integrační strategie, globální působnosti a technických zaměstnanců
  3. Přítomnost na trhu: posouzení rozsahu instalací, obratu a partnerského ekosystému

V rámci kategorie Současné portfolio získal Sophos celkově první příčku, když dosáhl nejlepšího hodnocení v podkategoriích „Šifrování celých disků/svazků“, „Šifrování souborů/složek“ a „Šifrování externích médií“. Sophos dále získal celkově druhé nejvyšší hodnocení v kategorii Přítomnost na trhu, když zvítězil v podkategoriích „Technologičtí partneři“ a „Finanční zdraví společnosti“.

“Na označení naší společnosti jako lídra je obzvláště hodnotné to, že se posuzování týkalo širokého portfolia produktů pro šifrování koncových bodů i snadno použitelného rozhraní a kvalitní podpory,“ říká Dan Schiappa, hlavní viceprezident a ředitel skupiny EndUser Protection Group společnosti Sophos. „Toto bylo hlasování o důvěře v celou naši společnost včetně inženýrů, produktových manažerů, prodejců i pracovníků podpory.“

Forrester Research se vedle srovnání dodavatelů zaměřil i na posouzení důležitosti nasazení šifrování koncových bodů v organizacích. Výsledek potvrdil, že pokud tak firmy neučiní, zvyšují riziko úniku dat nebo selhání bezpečnostních opatření. Jako hlavní důvody k implementaci řešení pro šifrování koncových bodů uvádí zpráva explozivní nárůst počtu spotřebitelských zařízení a služeb, které přispívají k vyšší oblibě využití výpočetní techniky na cestách i ke smazávání rozdílů mezi soukromým a pracovním životem.

Zpráva dále konstatuje, že „i když se mnoho profesionálů z oblasti bezpečnosti a rizik zajímá o šifrování koncových bodů kvůli splnění legislativních předpisů pro ochranu dat, ve skutečnosti tento druh šifrování nabízí další významné výhody. Na šifrování koncových bodů by se tito odborníci měli dívat nejen jako na prostředek splnění požadavku zaškrtnutím políčka, ale jako na základní nástroj v arzenálu pro ochranu dat.“

Řešení Sophos SafeGuard Enterprise Encryption 7 chrání data na různorodých zařízeních a v různých operačních systémech. Nezáleží přitom, zda se data nachází na noteboocích, mobilních zařízeních nebo v cloudu – Sophos SafeGuard Enterprise Encryption 7 je navržený tak, aby byl v souladu s pracovními postupy i procesy ve firmě a neměl negativní vliv na produktivitu.

Spojte se se společností Sophos

Prostřednictvím kanálu Twitter

Prostřednictvím sítě LinkedIn

Prostřednictvím sítě Facebook

Prostřednictvím Google+

Prostřednictvím portálu Spiceworks

Prostřednictvím kanálu na YouTube

Prostřednictvím blogů společnosti Sophos

Prostřednictvím zpravodajství na Naked Security News

O společnosti Sophos

Již více než 100 milionů uživatelů ze 150 zemí se spoléhá na komplexní bezpečnostní řešení společnosti Sophos jako na nejlepší možnou ochranu před pokročilými hrozbami i ztrátou dat. Společnost Sophos nabízí jednoduše implementovatelné, spravovatelné a použitelné služby síťové bezpečnosti, zabezpečení koncových bodů, webových prezentací, elektronické pošty i mobilních zařízení. To vše za podpory globální sítě pro zkoumání hrozeb SophosLabs.

Společnost Sophos sídlí v americkém Bostonu a v britském Oxfordu. Více informací o společnosti naleznete na adrese www.sophos.com.