Posíláte balíky poštou? Jak vybrat ty správné obaly

Pokud jste někdy obdrželi poštou zásilku, která na Vaší adresu doputovala v poškozeném stavu, je následujících pár odstavců určeno právě Vám. Lidé, kteří často využívají zásilkových služeb, se při doručení leckdy potýkají s nekvalitním ochranným obalem. V České republice se ročně rozešlou miliony balíků, jenom třídírna v pražských Malešicích jich odbaví přes 80.000 denně. Mezi doporučované výrobce a doručovatele obalových materiálů patří například i výrobce Paketo.cz ze Vsetína. (TZ)

„Vlastníme s kamarádem e-shop a zasíláme pravidelně křišťálové výrobky do Ameriky. Bohužel se nám v minulosti stalo, že některé dodávky do New Yorku nedoputovaly úplně v tom nejlepším stavu,“ říká majitel významného internetového obchodu se šperky, Samuel Klika. S rozvojem elektronického prodeje věcí vznikl přetlak na české i zahraniční zásilkové služby s ohledem na zachování kvality výrobku. Většina českých provozovatelů e-shopů si neláme hlavu nad kvalitou ochranných obalů při zasílání. V posledních letech se však tento trend daří bořit profesionalizací provozovatelů internetových obchodů. „Pár měsíců dozadu jsme vyřešili náš problém s častým rozbíjením materiálu. Rozhodli jsme se investovat do vlastních krabic s unikátním rozměrem a designem podle naší firmy“, dodává Klika.

„Pokud zasíláte službou například knihy nebo DVD, využijte pevný kartonový obal. Pro zvýšení bezpečnosti můžete tento obal doplnit například bublinkovou fólií“, říká Helena Janáčová z portálu Paketo.cz.  Při objemnějších zásilkách je vhodné použít takzvané poštovní krabice z třívrstvé lepenky. Důležitou součástí takovýchto krabic je využití bublinkových výplní, nebo fixačních materiálů.

V České republice a na Slovensku patří internetový obchod Paketo.cz k těm s největší tradicí. „Mezi naše zákazníky patří dlouhodobě i provozovatelé e-shopů nebo velké podniky, jelikož dokážeme vyrobit na zakázku již od jedné unikátní krabice, po velkou sériovou výrobu. Jsme v tomto velmi flexibilní,“ dodává Janáčová.