Mitel označen jako globální lídr na trhu podnikových cloudových komunikací

Praha, 23. února 2015 – Společnost Mitel, přední globální dodavatel v oblasti podnikových komunikací, oznámila, že podle nové studie analytické firmy Synergy Research Group posílila svou pozici na globálním trhu cloudových komunikací. Ve třetím čtvrtletí roku 2014 získal Mitel s více než 850 000 cloudovými licencemi téměř 20% podíl na globálním trhu cloudových komunikací. (TZ)

Kromě toho v minulém týdnu Mitel oznámil novou generaci řešení MiCloud, která nabízí poskytovatelům služeb výhody rychlých dodávek služeb zákazníkům při dosažení nižších celkových nákladů na vlastnictví.

„Mitel podporuje cloudové komunikace od uvedení svého prvního hybridního systému v roce 2008. Od té doby jsme rozšířili naši cloudovou nabídku, abychom poskytli našim zákazníkům nejlepší cestu ke cloudu. Tato nabídka je motorem našeho růstu a posilování na trhu. Jsme svědky silné poptávky po našich řešeních MiCloud, jak ze strany zákazníků, tak ze strany našich partnerů po celém světě,“ řekl Jon Brinton, viceprezident a generální manažer divize Cloud Services ve společnosti Mitel.

Vedoucí pozici společnosti Mitel na trhu globálních cloudových komunikací potvrzuje zpráva Cloud Business Communications Market Share Report, Worldwide Q3 2014. Zpráva rovněž tvrdí, že vedle zvýšení podílu na celkovém trhu s cloudovými komunikacemi na téměř 20 % Mitel drží také téměř 32 % globálního trhu s podnikovými cloudovými komunikacemi.

„Co do počtu předplatitelů a licencí je Mitel nejrychleji rostoucím poskytovatelem cloudových komunikací a dále navyšuje náskok před konkurencí,“ řekl Jeremy Duke, zakladatel a hlavní analytik Synergy Research Group. „Takovéto nárůsty přicházejí pro Mitel pravou dobu, zejména když naše průzkumy naznačují, že se celkový počet licencí a předplatitelů na trhu meziročně zvyšuje více než dvojnásobně.“

Široké portfolio cloudových komunikací společnosti Mitel pomáhá zákazníkům migrovat na privátní, veřejné nebo hybridní cloudová řešení na základě jejich konkrétních potřeb. Společnost poskytuje služby cloudových komunikací na předplatitelské bázi jak pro malé a středně velké firmy, tak pro velké podniky. Mitel rovněž nabízí kompletní řadu řešení cloudových komunikací prostřednictvím globální partnerské sítě, včetně Unified Communications as a Service (UCaaS). Mitel stojí za více než 33 miliony cloudových spojení každý den.

O společnosti Mitel

Technologie společnosti Mitel podporuje 2 miliardy komunikačních spojení denně, přičemž pomáhá podnikům propojovat, spolupracovat a pečovat o své zákazníky. To zahrnuje také přes 33 milionů cloudových spojení denně, což činí z firmy Mitel globálně nejrychleji rostoucího poskytovatele cloudových komunikací. Naši odborníci na podnikovou komunikaci slouží více než 60 milionům uživatelů s podporou 2 500 distribučních partnerů z více než 100 zemí. Jsme číslem jedna co do podílu na trhu EMEA a pravidelně jsme označováni předními analytickými firmami za lídra v oblasti podnikových komunikací. Více informací naleznete na www.mitel.com.