Češi se dočkají smartphonů Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge 17. dubna 2015

Převratné smartphony ze skla a kovu si najdou své první majitele na českém trhu příští měsíc. Na výběr budou modely v několika barevných provedeních a s různými kapacitami vnitřní paměti. (TZ)

Praha 9. března 2015 – Vlajkové lodě společnosti Samsung, Galaxy S6 a Galaxy S6 edge, zcela mění pojetí mobilních zařízení. Své majitele si získají hned několika přednostmi, mezi které se bezesporu řadí bezdrátové nabíjení, 16Mpix zadní fotoaparát, výkonný procesor, bezpečnostní platforma KNOX či propracovaný design z kovu a skla.

„Čeští zákazníci se 17. dubna 2015 zařadí mezi majitele nejvyspělejšího mobilního zařízení na trhu. Kromě propracovaného designu a funkcí chystáme speciálně pro naše české a slovenské zázazníky dárek v podobě prémiových aplikací. Možnosti Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge tak využijí skutečně naplno,“ řekl Roman Šebek, ředitel divize mobilních zařízení společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Důvodů, proč si pořídit nejnovější smartphone Samsung Galaxy S6 či Galaxy S6 edge, je několik:

  • Převratný displej – Smartphony Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge mají 5,1palcový Quad HD Super AMOLED displej s vysokou hustotou pixelů (577 ppi) a jasem (600 cd/mm). Displej Galaxy S6 edge je navíc jako první na světě zakřivený po obou stranách, což ještě více rozšiřuje funkce telefonu a možnosti uživatelů.
  • Vysoký výkon s nízkou spotřebou – Samsung opatřil své nejnovější smartphony prvním 64bitovým procesorem na světě vyrobeným 14nm technologií. Společně s novým paměťovým systémem LPDDR4, flash pamětí UFS 2.0 a prvním kodekem na světě na bázi hardwaru 1440P/VP9 poskytují vyšší výkon a rychlost paměti současně s nižší spotřebou energie.
  • Nadstandardní rozlišení fotoaparátu – Oba nové smartphony jsou vybaveny špičkovými fotoaparáty se světelností F1.9 a snímači s rozlišením 5 Mpix (přední) a 16 Mpix (zadní). Společně s pokročilými fotografickými funkcemi tak poskytují nejvyšší kvalitu i za špatných podmínek. Nová funkce Quick Launch navíc umožňuje rychlý přímý přístup k fotoaparátu z libovolné obrazovky za 0,7 sekundy* pouhým dvojitým stisknutím tlačítka Home.
  • Rychlé nabíjení bez kabelu – Prostřednictvím plně integrované certifikované technologie bezdrátového nabíjení spolupracují smartphony Samsung Galaxy S6 a S6 edge s jakoukoliv bezdrátovou podložkou na trhu, která podporuje normy WPC a PMA. Současně vynikají superrychlým nabíjením přes kabel (1,5krát rychlejší než GALAXY S5), kdy poskytnou přibližně 4 hodiny provozu po pouhých 10 minutách nabíjení*.
  • Zvýšená bezpečnost – Smartphony Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge jsou postaveny na inovované end-to-end zabezpečovací mobilní platformě Samsung KNOX. Nabízí tak funkce na ochranu dat před potenciálními škodlivými útoky v reálném čase. Funkce Find My Mobile navíc chrání osobní údaje majitele při ztrátě zařízení.

* Průměrná rychlost na základě interního testování provedeného společností Samsung. Výsledky se mohou lišit dle zařízení nebo situace.

Skleněné tělo smartphonů Galaxy S6 a Galaxy S6 edge, které je vyrobené z nejtvrdšího dostupného skla Corning® Gorilla Glass® 4, bude k dispozici v barevném provedení bílá perla, černý safír, zlatá platina, modrý topaz (pouze Galaxy S6) a zelený smaragd (pouze Galaxy S6 edge), dle kapacity interní paměti a distributora:

S6 32 GB – bílá perla, černý safír

S6 64 GB – bílá perla, černý safír, zlatá platina, modrý topaz

S6 128 GB – černý safír

S6 edge 32 GB – bílá perla, černý safír

S6 edge 64 GB – bílá perla, černý safír, zlatá platina

S6 edge 128 GB – černý safír, zelený smaragd

Doporučené maloobchodní ceny smartphonů Samsung Galaxy S6 a GALAXY S6 edge včetně DPH jsou pro český trh následující:

32 GB 64 GB 128 GB
Galaxy S6 19 799 Kč 22 599 Kč 25 399 Kč
Galaxy S6 edge 23 799 Kč 26 599 Kč 29 299 Kč

Veškeré podrobnosti a fotografie produktů jsou k dispozici na www.samsungmobilepress.com.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd., inspiruje svět a utváří budoucnost pomocí převratných idejí a technologií. Nově definuje svět televizorů, smartphonů, nositelných zařízení, tabletů, fotoaparátů, domácích spotřebičů, tiskáren, lékařského vybavení, síťových systémů, polovodičů a LED řešení. Vede také v oblasti Internetu věcí prostřednictvím, mimo jiné, iniciativ Smart Home a Digital Health. Samsung Electronics Co., Ltd., zaměstnává 307 000 lidí v 84 zemích s ročním obratem 196 mld. USD. Chcete-li zjistit více, navštivte oficiální webové stránky na adrese www.samsung.com nebo oficiální blog na global.samsungtomorrow.com.