NAVITEL vydává aktualizaci map Evropy Q1 2015

Aktualizace map Q1 2015 je nyní dostupná pro následujících 43 zemí: Albánie, Andorra, Belgie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá hora, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Gibraltar, Chorvatsko, Island, Itálie, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Makedonie, Malta, Moldavsko, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Ostrov Man, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Vatikán, Velká Británie. (TZ)

Aktualizované mapy zahrnují 8 840 064 km silniční sítě, 4 611 363 bodů zájmu (POI), a 619 602 sídel s podrobnou sítí ulic a podporou adresního vyhledávání pro 198 885 z nich.

Polsko

Mapa Polska obsahuje 69 023 sídel, kdy pro 6 887 z nich je dostupná i uliční síť a podpora adresního vyhledávání. Byla aktualizována a rozšířena databáze bodů zájmu (POI) a nyní zahrnuje 238 067 bodů. Délka silniční sítě je 645 421 km.

U následujících sídel byly aktualizovány adresy a síť ulic: Varšava, Krakov, Lublin, Michałowice, Nisko, Ożarów Mazowiecki, Opole Lubelskie, Puławy, Rawa Mazowiecka, Skierniewice, Sochaczew, Tarnobrzeg, a 36 dalších sídel v Polsku.

Do mapy byly přidány brandované body zájmu (POI) následujících obchodních řetězců: Biedronka, InterMarche, E.Leclerc, LeroyMerlin, NOMI, Pepco, Praktiker, REAL, ROSSMANN, RTVEuroAGD, Saturn, ZOO KARINA; a čerpacích stanic: LOTOS, ORLEN, STATOIL, BLISKA.

Na mapu byl přidán také nový úsek dálnice S8.

Finsko

Mapa Finska obsahuje 13 816 sídel, kdy pro 9 290 z nich je dostupná i uliční síť a podpora adresního vyhledávání. Byla aktualizována a rozšířena databáze bodů zájmu (POI) a nyní zahrnuje 12 680 bodů. Délka silniční sítě je 478 412 km.

Poprvé byla do mapy přidána města Tampere a Mariehamn s možností adresního vyhledávání a uliční sítí.

Byly aktualizovány body zájmu (POI) a uliční síť následujících sídel: Jomala, Kotka, Kotkansaari, Lankila, Mariehamn, Mussalo, a Hovinsaari.

Mapa nově obsahuje obchvat 7 mezi městy Loviisa a Hamina.

Švédsko

Mapa Švédska obsahuje 27 063 sídel, kdy pro 3 397 z nich je dostupná i uliční síť a podpora adresního vyhledávání. Databáze bodů zájmu (POI) zahrnuje 13 115 bodů. Délka silniční sítě je 396 612 km.

Na mapu byly přidány nově vybudované dálnice:

  • Dálnice E45 z Vänersborg do Göteborgu, stejně jako oblast okolo města Lilla Edet;
  • Dálnice E6 z Göteborgu do Skepplanda;
  • A také oblast rychlostní komunikace 27 v okolí města Gislaved.

Na mapě Stockholmu byla aktualizována uliční síť včetně víceúrovňových křižovatek.

Nové víceúrovňové křižovatky byly přidány také na mapu Göteborgu.

Rovněž u dálnic E6, E45, E4, E20 a E18 byly aktualizovány údaje o víceúrovňových křižovatkách.

Moldavsko

Mapa Moldavska obsahuje 1 650 sídel, kdy pro 146 z nich je dostupná i uliční síť a podpora adresního vyhledávání. Databáze bodů zájmu (POI) zahrnuje 24 914 bodů. Délka silniční sítě je 43 507 km.

U následujících sídel byla aktualizována uliční síť: Bădiceni, Bezeni, Vădeni, Dubna, Egorovca, Cosăuţi, Parcani, Racovăţ, Redi-Cereşnovăţ, Rubleniţa, Soroca, Trifăneşti, Frumuşica, Hristici a dalších 19 sídel v Moldavsku.

Společně s adresním vyhledáváním v rezidenčních a průmyslových oblastech sídel obsahuje mapa každé země podrobnou silniční síť do úrovně ulic včetně dopravních struktur a informací, jako jsou přikázané směry jízdy, křižovatky, kruhové objezdy a další.

Pro více informací o nových mapách a dalších zemích navštivte sekci „Mapa pokrytí“ na našich webových stránkách.

Upozornění! Prosím, pamatujte, že mapy Q1 2015 jsou kompatibilní pouze s verzí Navitel Navigator 9.1.0.0 a vyšší.

O společnosti NAVITEL®:

NAVITEL® je přední poskytovatel navigačních řešení v oblasti automobilových navigačních systémů zaměřující se na vývoj a produkci satelitního navigačního software a kartografii. Navitel Navigator je určen pro platformy Android, Windows Phone, Windows Mobile, iPhone, iPad, Blackberry, Bada, Symbian, Java, Windows CE s vynikající 3D grafikou a geosociálními službami. Nabízí aktuální a nejpřesnější digitální navigační mapy Evropy, Asie, zemí Commonwealthu a Latinské Ameriky. Pro více informací o společnosti NAVITEL®, prosím, navštivte http://www.navitel.cz/cz/.