NETGEAR uvádí nová datová úložiště ReadyNAS 3130

Praha, 19. března 2015 — Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představila novou řadu síťových datových úložišť – ReadyNAS 3130 (RN3130). Obsahuje nejnovější verzi špičkového ReadyNAS OS 6.2, která přináší řadu vylepšení v oblasti ochrany dat, zálohování, synchronizace a práce v cloudu. (TZ)

Systém založený na nadčasovém souborovém systému BTRFS nabízí českou lokalizaci a řadu špičkových funkcí v čele s trvalou ochranou dat prostřednictvím snapshotů (snímků systému) na úrovni bloků, integrovanou antivirovou ochranou, instant a thin provisioningem, integrací s active directory, certifikací VMware a Microsoftu či replikací dat prostřednictvím cloudu.

Kombinace výkonného hardwaru v čele s 1,7GHz dvoujádrovým procesorem Intel Atom C2338 s 2GHz turbo módem a 2 GB ECC UDIMM paměti zaručí vynikající výkon i při vysoké pracovní zátěži napříč pracovními skupinami o doporučené velikosti 50-200 uživatelů. V těle přístroje nechybí ani dva rozšiřující porty eSATA, čtyři gigabitová síťová rozhraní, 1× USB 2.0 a 2× USB 3.0. Chlazení zajišťují tři 40mm větráky. Interní napájecí zdroj pracuje s výkonem 180 W.

Inovativní technologie NETGEAR, jako např. možnost ukládat neomezené množství snímků systému (snapshoty), antivirová ochrana či cloudově řízená replikace dat, výrazně snižují jakoukoli možnost ztráty dat. Každé zařízení připojené k úložištím ReadyNAS je zároveň připraveno k okamžité virtualizaci – včetně podpory iSCSI, thin provisioningu či certifikace VMware a Microsoftu pro vysoce výkonné virtuální infrastruktury podnikové třídy.

Pět úrovní ochrany souborů

Uživatelé zařízení řady ReadyNAS 3130 získají nejkomplexnější ochranu dat ve své produktové třídě. Jejím základem je rozhraní ReadyNAS OS 6.2, které nabízí pět úrovní ochrany dat:

  1. Zápis souborů na více disků pro ochranu dat při selhání disku.
  2. Automatická ochrana dat proti společné mediální degradaci či bitrotům.
  3. Nepřetržitá ochrana dat díky snímkům systému (snapshotům) založeným na datových blocích, jež umožňují obnovit soubory – včetně již smazaných – k jakémukoli bodu v čase.
  4. Ochrana dat proti virům a malwaru v reálném čase.
  5. Možnost snadno replikovat soubory do cloudu nebo do druhého zařízení ReadyNAS.

Racková úložiště ReadyNAS 3130 zajišťují automatické zálohování souborů z přístrojů s operačními systémy Windows nebo Mac, přičemž si uživatelé mohou pro synchronizaci dat z počítačů vybrat libovolnou složku v NAS úložišti. Podporují také zálohovací technologii Apple Time Machine pro počítače Mac spolu s možností vytvořit vlastní virtuální prostor pro každého uživatele.

 

Data v bezpečí a trvale přístupná

Stejně jako všechny ostatní modelové řady ReadyNAS, i novinka 3130 podporuje SATA i SSD disky ve velikostech 2.5” i 3.5”, které lze vkládat do čtyř pozic a vyměňovat i za chodu přístroje bez nutnosti jeho vypínání (hot-swap). Maximálně lze využít úložnou kapacitu 24 TB. Kromě neomezených snapshotů a cloudové replikace dat nabízí zařízení také automatické rozšíření svazků X-RAID2 a nativní šifrování, což umožňuje uživatelům bezpečně sdílet, ukládat a chránit citlivá data v síti.

Uživatelé celé platformy ReadyNAS mají možnost provádět manuální i kontinuální snapshoty s frekvencí až 1 h a jejich prostřednictvím v případě nutnosti obnovit stav dat k jakémukoli bodu v čase. Lze také obnovit např. omylem smazaná data. Úložiště NETGEAR ReadyNAS 3130, stejně jako celá nová generace přístrojů ReadyNAS, využívají snímky systému na úrovni datových bloků („block-based“), které praktiky nezatěžují procesor ani síťovou infrastrukturu, na rozdíl od snapshotů na úrovni souborů („file-based“).

Datová úložiště ReadyNAS jsou rovněž vybavena funkcí cloudové replikace dat, která umožňuje jednoduchým způsobem spravovat více úložišť a replikovat data mezi nimi; lze je také vzdáleně zálohovat. Správu souborů z jakéhokoli prohlížeče zajišťuje webový portál ReadyCLOUD dostupný prostřednictvím aplikace ReadyCLOUD pro stolní počítače i mobilní zařízení iOS a Android. Uložení klíčových dat na více místech spolu s jejich snadnou obnovou k časovému bodu je spolehlivou zárukou ochrany dat v případě živelné pohromy, např. požárů či povodní.

Součástí všech nových modelů ReadyNAS je rovněž nástroj ReadyDROP pro bezproblémovou synchronizaci souborů napříč různými zařízeními. Další utilita NETGEAR ReadyNAS Remote se pak postará o snadný přístup k souborům z libovolného místa na světě a jakéhokoli vhodného zařízení umožňujícího připojení k webu.

Cena a dostupnost

Datová úložiště NETGEAR ReadyNAS 3130 určená pro montáž do stojanu budou v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR během přibližně dvou až čtyř týdnů. Doporučená koncová cena začíná na 29 900 Kč v případě bezdiskového modelu.

 

Podrobnosti o novém síťovém datovém úložišti ReadyNAS 3130, dalších modelových řadách ReadyNAS a operačním systému NETGEAR ReadyNAS 6.2 jsou k dispozici na stránkách:

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NETGEAR.
© 2015 NETGEAR, Inc. NETGEAR, logo NETGEAR, ReadyCLOUD a ReadyNAS jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a/nebo dalších zemích. Ostatní názvy značek a produktů jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných majitelů. Uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. NETGEAR nenese odpovědnost za technické nebo redakční chyby nebo opomenutí. Všechna práva vyhrazena.