Nové inovační centrum Konica Minolta v Brně bude vyvíjet průlomové technologie

Brno, 18. března 2015 – Konica Minolta se v rámci celosvětové změny strategie soustředí na poskytování pokrokových softwarových služeb a vývoj nejmodernějších technologií. Klíčový význam v této oblasti bude mít síť specializovaných inovačních center, jejíž součástí je i nové centrum se sídlem v Brně. Podílet se bude například na vývoji následujících technologií: (TZ)

1) Nová digitální platforma pro spolupráci

Platforma určená pro interaktivní spolupráci mezi oddělenými pracovními týmy. Dotykové rozhraní nabídne uživatelům možnosti intuitivního vkládání, sdružování a označování informací. Kromě toho platforma umožní nahrávání a reprodukci hlasových komentářů a vzdálené sdílení prezentací.

2) Zařízení pro digitalizaci ručně psaného textu Enput

Zařízení Enput slouží k přenosu ručně psaných textů do digitálního prostředí. Vývoj této technologie je reakcí na skutečnost, že v rámci některých procesů učení dosáhne jedinec lepších výsledků při ručním zapisování informací. Tím však vzniká problém s následným šířením takto zaznamenaných informací. Jeho řešením je právě nástroj pro jednoduchou digitalizaci psaného textu.

3) Nositelný komunikátor WCc

Jde o optické zařízení podobné brýlím, na jehož vzniku Konica Minolta v současnosti pracuje. Při vývoji se zaměřuje především na nízkou hmotnost zařízení, začlenění 3D holografických prvků k lepší vizualizaci prezentovaných obrazů a ovládání pomocí gest.

4) Rozšířená realita na digitálním pracovišti

Tato technologie rozšiřuje informační potenciál fyzických dokumentů. Umožňuje jejich jazykový překlad a napojení na již existující procesy a aplikace. Cílem technologie je pomoc při dalším zefektivnění činnosti firem. Na vývoji obchodní příležitosti založené na nástrojích rozšířené reality spolupracuje Konica Minolta se společností Wikitude.

5) Ideová platforma

 

Ideová platforma je vlastní aplikací Konica Minolta propojená se speciálním webovým rozhraním. Je určena pro podporu kreativního vytváření nových nápadů, vznik strukturovaného pracovního postupu a informování o inovativních myšlenkách. Platforma nabídne propojení zaměstnanců, zákazníků, partnerů a jiných subjektů v rámci společných projektů. Těm umožní na webové rozhraní vkládat své nápady, hodnocení, komentáře a podobně. Pomocí společné tvorby projektů a takzvanému crowdsourcingu dochází k zefektivnění vývojového procesu a celkovému snížení nákladů na inovace.

O společnosti Konica Minolta Holding, Inc.

Konica Minolta je zastoupena v 64 zemích celého světa. Zaměstnává celkem 35 600 zaměstnanců a její výrobky a služby můžete najít na 14 000 obchodních a servisních místech. Centrálu má v Tokiu, evropská centrála sídlí v Hannoveru a americká v Ramsey (New York).

O společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech

Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r. o. je součástí celosvětové sítě a uspokojuje potřeby, které vznikají na českém trhu, a pečuje o české zákazníky. V roce 2005 a 2010 bylo české zastoupení společnosti Konica Minolta vyhlášeno nejlepším zastoupením v evropském regionu, a to především díky kvalitě zákaznických služeb. Servisní kompetenci prokazuje certifikát nejlepší servisní organizace v Evropě za rok 2014. Pozici na trhu podtrhují i tržní podíly roku 2014 – Konica Minolta je v České republice číslo jedna v produkčním tisku s podílem téměř 70 %. Lídrem trhu je i v prodeji barevných multifunkčních zařízení (41 %) a prodeji černobílých multifunkčních zařízení (28 %). Více informací na www.konicaminolta.cz.