TAG Heuer, Google a Intel oznámily spolupráci na vývoji chytrých hodinek švýcarské výroby

Baselworld, Švýcarsko, 19. března 2015 — Společnosti TAG Heuer, Google a Intel oznámily uzavření spolupráce, jejímž cílem je uvést na trh chytré hodinky švýcarské provenience, které se nicméně budou opírat o technologie Intel a Android Wear. Dohoda představuje novou éru spolupráce mezi švýcarskými hodináři a Silicon Valley, přičemž jde o jedinečnou kombinaci zkušeností a znalostí z výroby luxusních hodinek, softwaru a hardwaru. (TZ)

Spolupráce byla oficiálně oznámena v rámci veletrhu Baselworld na tiskové konferenci ve čtvrtek 19. března ve stánku společnosti TAG Heuer. Během konference na pódiu vystoupili Jean-Claude Biver, prezident hodinářské divize LVMH Group a generání ředitel TAG Heuer, David Singleton, technologický ředitel Android Wear, a Michael Bell, viceprezident společnosti Intel a generální ředitel divize pro nová zařízení.

Společně tyto firmy vytvoří výrobek, který je zároveň luxusní a dokonale propojený s každodenním životem svého uživatele — je to kulminace inovace, kreativity a designu z kalifornského Silicon Valley a hodinářského údolí La Chaux-de-Fonds ve Švýcarsku.

„Švýcarské hodinářství a Silicon Valley, to je sňatek technologické inovace a hodinářské spolehlivosti a důvěry. Naše spolupráce nabízí řadu synergických efektů, z partnerství budou profitovat obě strany a potenciál pro všechny tři společnosti je obrovský,” prohlásil Jean-Claude Biver.

Guy Sémon, generální manažer TAG Heuer, dodal: „Švýcarské hodinky se na celém světě těší obrovské reputaci pro svou kvalitu. Ve spojení s kreativní technologií a globálním dosahem dvou společností jako Intel a Google, za použití platformy Android Wear a technologie Intel, můžeme dosáhnout v našem odvětví technologické revoluce. Jsem velmi hrdý, že mohu se společností TAG Heuer stát v čelních řadách.”

David Singleton poznamenal: „Švýcarské hodinky souladem krásy a technologie inspirovaly generace umělců i konstruktérů – včetně nás v Google. Jsme proto rádi, že můžeme spolupracovat se společnostmi Intel a TAG Heuer a nabídnout trhu s luxusním zbožím jedinečnou kombinaci emoce a inovace. Společně můžeme za použití platformy Android Wear vymyslet lepší, krásné a ještě chytřejší hodinky.”
„Snažíme se nabízet uživatelský komfort, který lidem přinese větší užitek a hodnotu. Ve společnosti Intel věříme, že kolektivní přístup bude inspirovat nové inovace v nositelné elektronice. Spolupráce s TAG Heuer a Google nás posouvá blíže k realizaci vize nositelné technologie, a to prostřednictvím krásných hodinek, které celou kategorii pozdvihnou o úroveň výš,” podotkl Michael Bell.

O společnosti TAG HEUER

TAG Heuer, avantgarda švýcarských hodinek od roku 1860. Společnost TAG Heuer vždy posouvala hranice, vytvářela neuvěřitelné hodinky a chronografy pro ty, kteří rádi zpochybňují konvence. Toto technické know-how bylo ovšem od samého počátku používáno k dosažení extrémní přesnosti. Dlouhodobé partnerství s automobilovým sportem a elitními sportovci je ozvěnou týmové práce, odvahy a chuti pouštět se do nových výzev a riskovat. Ty vedou společnost TAG Heuer k neustálému překračování hranic tradice hodinářského průmyslu. Identita značky je bytostně spojena s jejím základním principem nonkonformismu a slogan „Nezlomit se pod tlakem” je víc než jen metafora: je to stav mysli. Další informace o TAG Heuer najdete na presscorner.tagheuer.com/

O společnosti Google

Google je globální technologický lídr zaměřující se na zlepšování přístupu k informacím. Inovace ve webovém vyhledávání a reklamě učinily z webové stránky Google jednu z nejhodnotnějších na světě a značka Google patří k vůbec nejznámějším. Google je ochranná známka Google Inc. Všechna ostatní jména společností nebo produktů mohou být vlastnictvím značek, s nimiž jsou spojovány

O společnosti Intel

Společnost Intel (NASDAQ:INTC) je světovým lídrem v oblasti inovací informačních technologií. Navrhuje a vytváří nezbytné technologie, které tvoří základ výpočetní techniky po celém světě. Intel také jako lídr korporátní odpovědnosti a udržitelnosti první na světě nabízí komerčně dostupné procesory bez obsahů konfliktních surovin. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pressroom a http://blogs.intel.com, o procesorech bez konfliktních surovin se dozvíte více na conflictfree.intel.com.