Amazon otevírá pozice pro absolventy vysokých škol

Praha, 20. března 2015 – Amazon dnes zahájil otevírání pozic pro absolventy univerzit ve svém dobrovízském distribučním centru, které bude zprovozněno ve třetím čtvrtletí letošního roku. Úspěšní kandidáti se přidají k rostoucímu evropskému týmu společnosti a budou hrát důležitou roli při spouštění jejího nejnovějšího distribučního centra. Amazon hledá absolventy oborů, jako jsou management, provoz, HR, finance či IT. (TZ)

„Díky našim zkušenostem a propracovaným interním postupům jsme schopni nabídnout každému novému kolegovi příslušné školení. Rádi tedy do našeho týmu přivítáme i absolventy bez relevantních pracovních zkušeností. V České republice je řada kvalitních univerzit, které poskytují vysoké standardy vzdělání, těšíme se, až se k nám jejich absolventi přidají,“ řekl Erwin Brunner, regionální ředitel distribučních center Amazon.

Amazon do svého týmu hledá ambiciózní a pracovité absolventy, kteří se začlení do rychle rostoucího logistického týmu Amazonu. Společnost jim nabízí trvalé pracovní úvazky, strukturovaný systém vstupních a návazných školení i podporu v začátcích jejich působení. Všichni zaměstnanci, kteří se k Amazonu na absolventských pozicích přidají, dostanou konkurenceschopný plat a balíček zaměstnaneckých výhod.

Proces náboru sestává z několika pohovorů vedených jak po telefonu tak osobně, jejich hlavním jazykem bude angličtina. Uchazeč se v průběhu pohovorů setká se zaměstnanci Amazonu v různých pozicích včetně svých budoucích nadřízených, se zástupci HR oddělení i s provozním týmem z různých zemí a bude mít možnost s nimi danou pracovní pozici prodiskutovat.

Seznam všech otevřených pracovních nabídek Amazonu v České republice včetně popisů jednotlivých pozic je zde: http://www.amazon.jobs/location/czech-republic.

Společnost také hledá kandidáty na IT a HR pozice pro korporátní kancelář, která bude otevřena ve druhém čtvrtletí letošního roku v pražských Dejvicích. Amazon pokračuje s výstavbou distribučního centra v Dobrovízi o celkové rozloze 95 000 m2, které plánuje otevřít ve třetím čtvrtletí letošního roku. Nové distribuční centrum nabídne do tří let od uvedení do provozu stálou práci 2 000 zaměstnanců a dalším 3 000 sezónním. Moderní budova bude disponovat například klimatizací či plně vybavenou jídelnou s vlastní kuchyní. Půjde již o druhou budovu společnosti Amazon v Dobrovízi – v roce 2013 zde otevřela centrum vráceného zboží.

O společnosti Amazon

Společnost Amazon.com, Inc., zahájila svou činnost na internetu v červenci 1995. Společnost se řídí čtyřmi základními principy: důraz na zákazníka raději než na konkurenci, záliba v inovacích, příslib funkční a provozní dokonalosti, a přemýšlení v dlouhodobém horizontu. Mezi produkty a služby, jejichž průkopníkem Amazon je, patří zákaznická hodnocení, 1-Click shopping, personalizovaná doporučení, Prime, Fulfilment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, Fire phone, Fire tablets, Fire TV, a mnoho dalších produktů a služeb poskytovaných Amazonem.