Ericsson koupil telekomunikační IT služby v Číně

Ericsson (NASDAQ: ERIC) podepsal finální dohodu o akvizici telekomunikačního byznysu společnosti Sunrise Technology, poskytovatele IT služeb v oboru operačních a podpůrných obchodních systémů (OSS/BSS). Sunrise Technology, se sídlem v čínském Guangzhou, bude pokračovat ve svém fungovaní jako samostatná entita, obsluhující zákazníky v jiných sektorech, než jsou telekomunikace. (TZ)

Získaná obchodní jednotka má silné zkušenosti a referenci v poskytování komplexních IT řešení vedoucím telekomunikačních operátorům v Číně. Přibližně 1000 zaměstnanců – z nich většina pracuje právě v Guangzhou – se připojí k Ericssonu ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Tito zaměstnanci jsou experti v oblasti IT, systémové integraci dobíjecích a fakturačních systémů, řízení vztahů se zákazníky (CRM), obchodní inteligenci (BI), analytická řešení a vývoj aplikací a jejich údržbu.

Magnus Mandersson, výkonný viceprezident a Head of Business Unit Global Services v Erisssonu, říká: „Čína je největší světový mobilní trh podle počtu účastníků, kterých je 1,285 miliardy. Většina z národních telekomunikačních operátorů je na začátku své cesty IT transformace a bude brzy nahrazovat starší IT systémy za řešení další generace, které jim umožní přijít na trhu s digitálními nabídkami. Akvizice telekomunikačního byznysu Sunrise Technology nám umožní rychle zvýšit naši schopnost naplnit potřeby na IT transformaci čínských operátorů a je v souladu s naší strategií stát se globálním ICT lídrem.“

Strategie Ericssonu vytvářet hodnotu staví na kombinaci excelování v hlavním byznysu a ustanování lídršipu v cílových růstových oblastech. Akvizice Sunrise Technology posiluje pozice Ericssonu v OSS/BSS, což je jedna z cílových oblastí. Velké kroky byly učiněny již dříve, kdy velké analytické firmy popisují portfolio Ericssonu v oblasti OSS/BSS jako nejvíce komplexní nabídku na telekomunikačním trhu. Pro zachování dynamiky v OSS/BSS, Ericsson již dříve koupil společnosti jako je Telecordia (2012), TeleOSS a Telcocell (2013), GEOSS (2014) a TimelessMIND (2015).

Telekomunikační byznys Sunrise Technology bude integrovaný do části Ericsson Global Services, která zaměstnává 65000 zaměstnanců v 180 zemích. Konzultanti a systémoví integrátoři Ericssonu dokončí každý rok více než 1500 projektů v oblasti poradenství, systémové integrace a vzdělávacích služeb v prostředí více dodavatelů a více technologií.

Originální zpráva v anglickém jazyce ZDE

Poznámky pro redaktory:

Broadcast room: www.ericsson.com/broadcast_room

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2014 činily tržby naší společnosti 228,0 miliardy švédských korun. Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress