Samsung rozšiřuje partnerství se společností Microsoft

Služby a aplikace jako Microsoft Office či Skype budou nyní dostupnější na více zařízeních Samsung pro větší počet uživatelů i firemních zákazníků. Samsung je plánuje do svých zařízení se systémem Android instalovat předem. (TZ)

Praha 25. března 2015 – Společnosti Samsung Electronics Co., Ltd. a Microsoft Corp. rozšířily své obchodní partnerství, jehož výsledkem budou dostupnější mobilní služby od společnosti Microsoft pro více spotřebitelů a firemních zákazníků. Samsung plánuje předem nainstalovat služby a aplikace Microsoft ve svém portfoliu zařízení se systémem Android. Bude také zajišťovat zabezpečené mobilní služby pro firmy, a to prostřednictvím speciálního balíčku sestávajícího z Microsoft Office 365 a Samsung KNOX.

Společnost Microsoft se zaměřuje na znovuobjevení produktivity s důrazem na mobilní a cloudová řešení. Rozšiřuje své cloudové služby mezi zákazníky novými způsoby a na různých platformách, přičemž zařízení jsou podstatnou částí této strategie.

Pro spotřebitele se připravuje hned několik předinstalovaných služeb*:

  • Jak již bylo uvedeno na Mobile World Congress, Samsung bude do nových smartphonů Galaxy S6 a Galaxy S6 edge instalovat služby OneNote, OneDrive a Skype.
  • V první polovině roku 2015 Samsung plánuje instalaci aplikací Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive a Skype do vybraných tabletů Samsung s Androidem.
  • Smartphony Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge budou navíc vybaveny dodatečným cloudovým úložištěm o velikosti 100 GB na dobu dvou let prostřednictvím Microsoft OneDrive.

Podniky, které si pořídí zařízení přes prodejní síť Samsung B2B, budou mít přístup ke třem verzím služby Microsoft Office 365 – Business, Business Premium a Enterprise – společně s bezpečnostním řešením Samsung KNOX. Podnikový balíček zahrnuje také služby společnosti Samsung, které firmám pomohou jak se zavedením a provozem zařízení při instalaci, tak nabídne stálou podporu.

Microsoft Office 365 na bázi cloudu poskytuje podnikům přístup ke známým Office aplikacím včetně e-mailu, kalendáře, videokonferencí a aktualizovaných dokumentů. Vše je optimalizováno pro bezproblémové využití napříč všemi zařízeními, které jsou připojené na internet – od počítačů přes tablety až po chytré telefony. Samsung KNOX poskytuje zákazníkům způsob, jak snadno přepínat mezi osobním a firemním profilem na svém zařízení, a zároveň pomáhá udržet údaje v bezpečí.

„Když se sblíží služby a zařízení, stávají se velké věci. Partnerství se společností Samsung je symbolem našeho úsilí zpřístupnit ty nejlepší služby v oblasti produktivity od společnosti Microsoft každému a na každém zařízení. Lidé tak budou moci být produktivní kdekoliv a také kdykoli budou chtít,“ řekla Peggy Johnson, výkonná viceprezidentka pro rozvoj podnikání ve společnosti Microsoft.

„Naším cílem je vycházet vstříc stále se vyvíjejícím potřebám spotřebitelů i firemních zákazníků a dát jim více možností objevovat nové mobilní zážitky. Věříme, že naše prémiové mobilní produkty nabídnou ve spojení se službami Microsoft uživatelům mobilitu, kterou potřebují jak v osobním, tak pracovním životě,“ řekl SangChul Lee, výkonný viceprezident strategického marketingu, IT a mobilní divize společnosti Samsung Electronics.

*Tyto služby společnosti Microsoft se mohou na zařízeních Samsung lišit dle zemí a distribučních kanálů.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd., inspiruje svět a utváří budoucnost pomocí převratných idejí a technologií. Nově definuje svět televizorů, smartphonů, nositelných zařízení, tabletů, fotoaparátů, domácích spotřebičů, tiskáren, lékařského vybavení, síťových systémů, polovodičů a LED řešení. Vede také v oblasti Internetu věcí prostřednictvím, mimo jiné, iniciativ Smart Home a Digital Health. Samsung Electronics Co., Ltd., zaměstnává 307 000 lidí v 84 zemích s ročním obratem 196 mld. USD. Chcete-li zjistit více, navštivte oficiální webové stránky na adrese www.samsung.com nebo oficiální blog na global.samsungtomorrow.com.

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (NASDAQ: MSFT) byla založena v roce 1975. Je světovým lídrem v oblasti softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a podnikům plně realizovat svůj potenciál.