Značka televizí Philips představila v Barceloně produktové novin

Praha, 30. března – Společnost TP Vision vyrábějící televizory Philips oznámila uvedení nových modelových řad pro rok 2015. Nové televize Philips vynikají kvalitou obrazu, designem, jedinečnou technologií Ambilight a některé z nich i novým operačním systémem AndroidTM 5.0 Lollipop. Především díky nové verzi Androidu fungují televize Philips jako rodinné multifunkční zábavní centrum. Většina nových modelů bude na českém trhu v prodeji od druhého čtvrtletí roku 2015. (TZ)

Společnost TP Vision představila na Launch eventu v Barceloně široký výběr modelů od cenově dostupné řady 4000 až po bohatě vybavené řady 7100 a 7600. Největším lákadlem jsou zákazníky netrpělivě očekávané televize s novou verzí operačního systému Android 5.0 Lollipop. Tyto modely nabízejí televizní vysílání i obsah na vyžádání, mnoho aplikací přizpůsobených k používání v televizi (včetně her) a snadné ovládání. Televize s Androidem je možné připojit k internetu i k dalším zařízením, čímž naplňují ideu internetu věcí (IoT) a stávají se tak důležitou součástí chytrých domácností.

TP Vision klade velký důraz na jednoduché používání televizí Philips s Androidem, aby poskytovaly snadný přístup k bohatému výběru služeb, aplikací a obsahu. Nově vyvinuté rozhraní umožňuje procházet menu pohybem palce v každém směru (tzv. Swipe) na hlavním ovládacím tlačítku dálkového ovladače. Televizory Philips lze také ovládat klasicky pomocí šipek. Ovladač nabízí také hlasový vstup pro určité povely a snadné vkládání textu nebo QWERTY klávesnici.

Chytré televizory Philips s Androidem se tak stávají nedílnou součástí domácností nejen díky svým pokročilým funkcím, ale také díky luxusnímu designu a kvalitnímu zpracování, obrazovce s tenkým rámečkem a originálně řešeným podstavcům.

Android 5.0 Lollipop je operačním systémem většiny chytrých televizí Philips a to již od cenově dostupné řady 5500. Diváci mají k dispozici přístup jak k platformě Philips Smart TV, tak i ke Google Play Store. Chytré televize s Androidem navíc nabízí novou funkci „Polička Philips“, ve které se zobrazují personalizovaná doporučení pro rychlý přístup k užitečným aplikacím, službám nebo obsahu. Pro stahování a ukládání všech aplikací, her a videí nabízí chytré televize Philips v závislosti na modelu interní paměť 8 – 16 GB. Ti, kteří by vyžadovali více místa, mohou do televize zapojit externí disk přes USB.

Unikátní technologií, která umocňuje televizní zážitek, je Philips Ambilight. Ta promítá na zeď za televizorem světlo, které svým zbarvením přesně odpovídá obsahu právě vysílanému na obrazovce a dokáže tak diváka ještě více vtáhnout do děje filmu nebo hry. Rozdílné módy osvětlení uživatelům poskytují nové způsoby, jak sofistikovaně měnit atmosféru v pokoji v souladu se sledovaným obsahem v televizi. Philips Ambilight je součástí televizí Philips již od modelové řady 6300.

Ultra HD televize s Android TV

TP Vision představil tři nové řady televizorů Philips Ultra HD Android TV, které využívají nejnovější verzi systému Android a zpřístupňují personalizované funkce i obsah. Modelové řady 6400, 7100 a 7600 nabízí všem zákazníkům, včetně filmových fanoušků s omezeným rozpočtem, náročných filmových nadšenců i hráčů, šanci vybrat si televizor s rozlišením Ultra HD, který nejlépe vyhoví jejich konkrétním požadavkům. Jedinečná technologie Ambilight v řade 7100 a 7600 pak divácký zážitek ještě znásobí.

Nové televize Full HD modelové řady 6000

Mezi další nové řady patří modely Philips Full HD 6300 a 6500 s Ambilightem, které uspokojí i náročnější diváky. Technologie Perfect Pixel HD engine, Natural Motion a Super Resolution poskytují ostrý, plynulý, živý a přirozený Full HD obraz, který je ještě umocněn dvoustranným Ambilightem. Díky Androidu 5.0 Lollipop se televize z řady 6500 mohou navíc pochlubit širokou paletou aplikací a služeb. Ovládání je snadné i díky QWERTY klávesnici se spodní strany dálkového ovládače.

Modelové řady 4000 až 5500 – kvalita obrazu dostupná pro každého

Televizory Full HD z těchto modelových řad potěší každého, kdo si chce vychutnat špičkovou kvalitu obrazu za rozumnou cenu. Příznivci menších úhlopříček ocení kompaktní modely z řady 4000 a 5200. Modely 4100 již nabízejí větší úhlopříčku s velmi ostrým obrazem díky pokročilé technologii Digital Crystal Clear a 100 Hz PMR. Chytré televizory z řady 5300 disponují obrazem s rozlišením Full HD, lepším kontrastem díky funkci Micro Dimming a umožňují přístup k platformě Philips Smart TV i přes vestavěné WiFi připojení. Modely 5500 k tomu navíc zpřístupňují funkce operačního systému Android 5.0 Lollipop v televizi široké veřejnosti.

O společnosti TP Vision

Společnost TP Vision je silným hráčem zaměřeným na oblast vizuální digitální zábavy. TP Vision se zaměřuje na vývoj, výrobu a marketing televizorů Philips v Evropě, Rusku, na Středním Východě, v Brazílii, Argentině, Uruguaji, Paraguaji a vybraných státech Asie a Tichomoří. V TP Vision se spojuje dokonalý design a zkušenosti v oblasti inovací Philips TV s precizní výrobou, flexibilitou a rychlostí TPV. Díky tomuto spojení společnost přináší na trh vysoce kvalitní televizní přístroje: chytré a snadno ovladatelné, s důrazem na sofistikovanost, např. nové materiály a tenký design. Společnost při vývoji svých přístrojů myslí na to, aby uživatelům přinášely jen výjimečné televizní zážitky. S televizory Philips se TP Vision stala světovou jedničkou v oblasti prodeje hotelových televizí. TP Vision sídlící v holandském Amsterdamu je exkluzivním držitelem licence značky Philips TV ve všech zmíněných státech. Společnost je ze 100 % vlastněná TPV, světovým lídrem ve výrobě monitorů a LCD se sídlem v Číně. Společnost TPV Group dlouhodobě posiluje svou pozici na světovém trhu díky využití dlouholetých zkušeností s vývojem, produkcí a logistickou efektivitou. TP Vision zaměstnává okolo 2 000 lidí na několika místech po celém světě.

Pro další materiály, fotografie a videa prosím navštivte http://www.tpvision.com/press-room.html.

Sledujte nás také na YouTube a na Twitteru:
www.youtube.com/user/TPVisionCorporate
https://twitter.com/tpvision