Sony slaví trojnásobný úspěch na TIPA Awards 2015

Inovace společnosti Sony v oblasti digitálních zobrazovacích technologií opět bodovala na prestižních cenách TIPA Awards, které uděluje organizace Technical Image Press Association. (TZ)

NEJLEPŠÍ PROFESIONÁLNÍ FOTOAPARÁT/VIDEOKAMERA: α7S

Strategie společnosti Sony nasadit větší počet pixelů u plnoformátového obrazového snímače Exmor CMOS (12,2 megapixelů) nyní nese své ovoce v podobě vysokého dynamického rozsahu (15,3 EV), špičkové světelnosti (rychlé a inteligentní automatické ostření Fast Intelligent AF až na -4EV při minimálním šumu) a velmi vysoké citlivosti (rozšířené rozpětí ISO 50-409 600). Přímé odečítání pixelů do datového souboru využívá celé šířky plochy snímače bez přeskakování řádků nebo slučování pixelů, takže se každý jednotlivý pixel snímače převede do HD či 4K záznamu. Zařízení umožňuje natáčet nekomprimované 4:2:2 Full HD video a nekomprimované QFHD 4K video v osmibitovém formátu 4:2:2; v druhém jmenovaném případě lze záznam odesílat přes HDMI výstup do jiného záznamového zařízení s podporou 4K. Nechybí ani funkce SLog2 gamma, kterou známe z profesionálních videokamer Sony. SLog2 gamma nabízí možnost přidat obrazový profil pro modifikace úrovně gamma, černé a barev, který lze uložit pro využití při záznamu z více kamer současně. Podrobné technické specifikace α7S naleznete zde.

NEJLEPŠÍ BEZZRCADLOVKA (CSC) ZÁKLADNÍ TŘÍDY: α5100

Sony α5100 je fotoaparát typu CSC, které se také označují jako „superkompakt“. Tento model je rozměrově přibližně poloviční oproti běžným digitálním zrcadlovkám. Fotoaparát je vybaven obrazovým snímačem APS-C CMOS typu On-chip Lens s rozlišením 24 megapixelů – tedy stejným, jakým disponuje i model Sony α7R. Fotoaparát nabízí velmi rychlé automatické ostření (0,07 vteřiny) a sekvenční snímání rychlostí až 6 snímků za vteřinu s automatickým zaostřováním na pohybující se objekty (AF Tracking), které je možné díky AF snímači s fázovou detekcí na 179 bodů. I záznam videa nabízí výběr z mnoha možností: Full HD v kinematické kvalitě 24p, 60p a 60i rámečků; přímo v hledáčku volitelný režim XAVC S s bitrate 50Mb/vt.; ve formátu AVCHD, která je srovnatelná s technologií Blu-ray; a MP4 kodeky – a to vše s možnostmi konektivity přes HDMI. Fotoaparát se chlubí též špičkovou citlivostí ISO 100-25 600, je kompatibilní s objektivy Sony s bajonetem E a – s redukcí, kterou lze dokoupit – i s objektivy s bajonetem A. Podrobné technické specifikace α5100 naleznete zde.

NEJLEPŠÍ MOBILNÍ ZOBRAZOVACÍ ZAŘÍZENÍ: ILCE-QX1

Ti, kdo rádi a často fotografují svým chytrým telefonem, by určitě přivítali kvalitnější snímky a více možností při fotografování, než co jim nabízí samotný telefon. Většinou ale s sebou nechtějí kromě telefonu nosit ještě i fotoaparát. Sony QX1 nyní přináší všechno, co umí kompaktní bezzrcadlovka, v kompaktním balení „úplně bez těla.“ Modul se připevní na chytrý telefon pomocí jednoduchého adaptéru, ale podporuje i režim samostatného objektivu, kdy je chytrý telefon využit pouze jako hledáček a s optickým modulem je propojen přes NFC/WiFi. QX1 disponuje velkým obrazovým snímačem APS-C s rozlišením 20,1 megapixelů, zabudovaným bleskem a závitem, který umožňuje modul připevnit k jakémukoliv objektivu Sony s bajonetem E. S příslušnou redukcí lze modul kombinovat i s jinými objektivy různých značek. Pořízený snímek či záznam můžete uložit do fotoaparátu i paměti telefonu. Oproti chytrým telefonům umí QX1 daleko kvalitnější snímky i 30p HD videa, zejména když nejsou ideální světelné podmínky. Podrobné technické specifikace ILCE-QX1 naleznete zde.

O sdružení TIPA

TIPA (Technical Image Press Association) je globální organizace sdružující světové magazíny o fotografii a zobrazovacích technologiích.

Členy TIPA je 28 magazínů o fotografii a zobrazovací technice z 15 zemí pěti kontinentů. TIPA spolupracuje také s organizací CJPC (Camera Journal Press Club), která zastupuje 11 nejprestižnějších japonských titulů o fotografii.

Ceny TIPA Awards jsou známé jako nejprestižnější světové ocenění pro produkty fotografické a zobrazovací techniky. Všechny produkty a jejich reklamní média oceněná TIPA Awards prošly odborným hodnocením technickou komisí TIPA a specializovaných redaktorů. TIPA Award je nejvyšší pocta, kterou může produkt fotografické a zobrazovací techniky získat.

O společnosti Sony Corporation

Sony Corporation je předním výrobcem produktů v oblasti audio, video, osobních zařízení a informačních technologií určených pro domácí i profesionální využití. Díky svým aktivitám v oblasti hudby, filmu, počítačové zábavy a on-line byznysu má Sony jedinečnou pozici být světovým lídrem na poli elektroniky a zábavy. Ve fiskálním roce, který končí 31. března 2014, společnost Sony vykázala konsolidovaný roční obrat přibližně 75 mld. USD. Více na globálních webových stránkách společnosti Sony: http://www.sony.net/.

Sony, WALKMAN, Cyber-shot, Handycam, α, Exmor, BRAVIA a XDCAM jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky Sony Corporation. Všechny ostatní registrované ochranné známky nebo ochranné známky jsou vlastnictvím jejich konkrétních vlastníků.