Ericsson spustí titulkovací služby pro vysílání a operátory

Ericsson (NASDAQ: ERIC) ohlásil spuštění titulkovacích služeb v USA, které zobrazují text na televizních či jiných obrazovkách. Technologie tak pomohou dodatečně informovat nebo tlumočit mluvené slovo pro sluchově postižené a také hlasově popisovat video pro zrakově postižené. Společnost na americké půdě buduje centrum, které bude mít tyto služby na starosti. Očekává se, že americké i mezinárodní klienty začne z Atlanty obsluhovat již v nejbližších týdnech. (TZ)

Titulkovací služby Ericssonu jsou postaveny na in-house vyvinuté softwarové platformě, přičemž nabízí prvotřídní technologie rozeznávání mluveného slova. Umožňuje to v reálném čase poskytovat služby pro klienty, zároveň i maximalizuje možnost dalšího použití titulků i po tom, jak již byly odvysílány. Záznamy mohou být archivovány a kdykoliv dohledatelné v různých souvislostech. Platformu v Evropě momentálně využívají velké televizní společnosti jako například BBC nebo Sky.

Platforma Ericssonu, která podporuje titulkování ve více jazycích zažila svou premiéru na International Broadcasting Convention v roce 2014 a je klíčovou součástí vysílacích a mediálních služeb Ericssonu. Ericsson plánuje spustit i služby, které popisují video pro zrakově postižené a překládají ho do mluvené řeči. Tato služba bude pilotně uvedena v USA ještě v tomto roce.

Ericsson je největším dodavatelem titulkovacích služeb v Evropě, tuto službu již poskytuje 30 let. Každoročně dodá 200 tisíc hodin titulků, z toho 80 tisíc hodin je titulkování živě. Zároveň je největším dodavatelem audio služeb popisujících video a znakový jazyk.

POZNÁMKY PRO REDAKTORY:

Originální zpráva v anglické jazyce ZDE

Brífink, prezentace, videa a další materiály:
www.ericsson.com/press a www.ericsson.com/investors

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2014 činily tržby naší společnosti 228,0 miliardy švédských korun. Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

www.ericsson.com
www.ericsson.com/press
www.facebook.com/ericsson
www.facebook.com/technologyforgood
www.twitter.com/ericssonpress
www.youtube.com/ericssonpress