Ženy v technologické světě. Na akci LadyTech vystoupí například Jana Friedrichová, členka londýnské Hardware Startups Lab

Praha 19. srpna 2015 – Ženy v technologickém businessu, tomuto tématu se bude věnovat akce s názvem LadyTech, kterou pořádá české vývojářské studio STRV. O tom, že ženy patří do technologického businessu, jakou mají přidanou hodnotu a že jich je v technologickém světě stále málo. V pátek  21. srpna vystoupí na lodi na Vltavě například Jana Friedrichová (Hardware Startups Lab), Vanda Cabanová (Czechitas), Kateřina Hašlarová (Storyous) a David Semerád (CEO, STRV). Čtyřhodinová akce se bude skládat z krátkých prezentací hostů, a následně z networkingu věnovaného podpoře žen v technologických společnostech. (TZ)

Kdy? pátek 21. srpna od 19h do 23h

Kde? loď na Vltavě, nástup u Čechova mostu

Hlavním hostem akce bude Jana Friedrichová, která se věnuje problematice Internet of Things, tedy propojení hardwarového zařízení s internetem, což nabídne například nové možnosti ovládání. Dalším hostem je Kateřina Hašlarová z českého startupu Storyous věnující se platebním systémům. Posledním hostem je Vanda Cabanová z Czechitas, kteří se věnují vzdělávání žen v IT a jsou největší komunitou IT žen v České republice.

Cílem LadyTech je podporovat téma žen v technologickém businessu a dlouhodobě ženy motivovat, aby se nebály technologií a začaly se více podílet na jejich vzniku. Autorem platformy je české vývojářské studio STRV s podporou partnerů.

Video

Vstupenky na akci jsou dostupné na Eventbrite.cz.

Více o STRV

STRV je jednou z předních českých technologických společností, která se věnuje vývoji mobilních a webových aplikací. Historie společnosti začala už v roce 2004 a do poloviny roku 2014 působila na trhu pod názvem uLikeIT. Hlavní strategií společnosti, za kterou stojí spoluzakladatelé David Semerád a Lubo Smid, je rapidní růst v USA, kam se vedení společnosti přesunulo roku 2012. Hlavní pobočkou je v současné době Los Angeles, další kanceláře se nacházejí v San Francisku a New Yorku. Nejdůležitější část firmy se ovšem stále nachází v Praze, kde sedí ke stovce vývojářů a designerů. Ti aplikace pro americké startupy vyvíjejí, spravují a aktualizují. Strategickým plánem STRV je nadále obsazovat americký trh se zachováním vývojářského centra v České republice, které se bude v následujících měsících rapidně rozšiřovat.

Mezi nejvýznamnějšími mobilní aplikace společnosti, se kterými se může český zákazník setkat, je například Ordr nebo sociální síť Lavendr. Mezi světové reference patří aplikace pro společnosti SparkNetworks, Caviar nebo SpoonRocket. Více o společnosti naleznete na: www.strv.com.