Forrester: Citrix je lídrem v oblasti Server-Hosted Virtual Desktops (VDI)

SANTA CLARA, Kalifornia – 29. září 2015 – Společnost Citrix byla analytickou společností Forrester označena za lídra v oblasti Server-Hosted Virtual Desktops (VDI). Zpráva The Forrester Wave™: Server-Hosted Virtual Desktops (VDI), Q3 2015 hodnotila 26 kritérií, včetně aktuální nabídky, strategie a pokrytí trhu. (TZ)

Zpráva uvádí, že „nabídka XenDesktop VDI je osobitá na vícero úrovních. Od uživatelské zkušenosti s klienty Citrix Receiver, který nabízí nativní podporu HDX protokolu na všech zařízeních a operačních systémech, až po bohatou 3D grafiku a podporu 4K monitorů a sofistikovaných doplňků v oblasti multimédií a videokonferencí.“ Zpráva také poznamenala, že nabídka Citrixu obsahuje i důmyslnou Wi_Fi myš, která funguje se softwarem Citrix Receiver na platformě iOS.“

Zpráva si všímá, že „Citrix zkonsolidoval svoji platformu v roce 2014 a má jednotnou řídící konzoli pro celou VDI nabídku.“ Zároveň konstatuje, že „XenDesktop je součástí nejkomplexnějším sady technologií pro doručování pracovních ploch v rámci odvětví.“

XenDesktop poskytuje virtuální Windows desktopy jako bezpečné mobilní služby na jakékoliv zařízení, což analytici firmy Forrester hodnotili také velmi pozitivně. Toto řešení, nabízející hybridní platformy postavené na třetí generaci architektury FlexCast Management (FMA), je připravené na prostředí cloudu a odděluje řídící vrstvu od uživatelských serverů. IT tak může bezpečně doručovat aplikace z vlastní fyzické infrastruktury i z cloudu.

Sledujte Citrix

 

O Citrixu

Společnost Citrix (NASDAQ:CTXS) je odborníkem v implementaci softwarového pracovního prostředí, sjednocování virtualizace, správy mobility, networkingu a SaaS řešení, čímž otevírá nové možnosti obchodu a umožňuje lidem pracovat lépe. Řešení společnosti Citrix zvyšují mobilitu podniků prostřednictvím bezpečných osobních pracovních prostředí, která zaměstnancům nabízí okamžitý přístup k aplikacím, desktopům, datům a komunikaci z jakéhokoli zařízení a prostřednictvím jakékoli sítě a cloudu. Řešení Citrix používá více než 400 000 organizací a více než 100 milionů uživatelů po celém světě. Roční zisk v roce 2014 dosáhl 3,14 miliardy USD. Další informace naleznete na stránkách www.citrix.cz.