Nové Dell XPS jsou tu v čele s nejmenší patnáctkou na světě

Praha, 8. října 2015 – Společnost Dell dnes představila novinky do svého často oceňovaného portfolia zařízení XPS. Na scénu nastupuje inovativní zařízení 2-v-1 XPS 12, ultra mobilní notebook XPS 13 a nový nejvýkonnější notebook XPS 15. Všechny novinky reprezentují klíčové vlastnosti XPS řady svým prémiovým zpracováním, vysokým výkonem s procesory Intel Core šesté generace, optimalizovaným hardware a to celé Dell postavil na novém systému Windows 10. (TZ)

Nová XPS zařízení se chlubí bezpočetnými prvenstvími ve své produktové skupině, ať už jde o zpracování, jedinečnost displeje, životnost baterie nebo další. XPS 13 a 15 jsou vyrobeny z prémiových a ultralehkých materiálů jakými jsou uhlíková vlákna a opracovaný hliník. Celé XPS portfolio má na výběr také ochranné sklo Corning® Gorilla® Glass NBT ™ pro dotykové displeje. Skvělé ostré displeje s přesným barevným podáním spolu s nejnovější grafikou a procesory jsou ideální kombinací výkonu, mobility a trvanlivosti.

Notebooky XPS těží z vybraných částí profesionální řady Latitude. Přicházejí tedy například s nejlepšími bezpečnostními prvky pro komerční segment. Portfolio uspokojí náročné uživatele, kteří potřebují to nejlepší z kombinace zábavy a práce, nabízející Thunderbolt ™ 3, umožňující dokování pouze jedním kabelem, který má až osmkrát rychlejší tok dat oproti USB 3.0 a možnost propojení s příští generací dokování Latitude řady (dostupné již v roce 2016). Notebooky  XPS navíc patří z portfolia Dellu mezi nejšetrnější k životnímu prostředí. Využívají chytré materiály, jsou dodávané v recyklovatelném, kompostovatelném balení čímž dokazují, že životní prostředí je stále prioritou Dellu.

 • XPS 12 2-v-1 – Nové a inovativní XPS 12 2-in-1 je navrženo pro snadný přechod mezi notebookem a tabletem pomocí magnetického připojení, k jehož ovládání je zapotřebí pouze jedné ruky. Jde o jediné2-v-1 zařízení s volitelným displejem, nabízející 4K Ultra HD rozlišení s více než 6 miliony pixely. Přední kamera pro selfie nebo fotky zachycující uživatele má 5 megapixelu, ta hlavní pro zachycení okolí disponuje 8 megapixely. XPS 12 je standardně dodáván s mobilní základnou, která poskytuje elegantní plnohodnotnou podsvícenou klávesnici a přesný touchpad pro práci na cestách. Nechybí ani vlastní Dell Premier Folio obal, který funguje jako stojan pro tablet s variabilním úhlem pozice a zároveň chrání zařízení.
 • XPS 13 – Na veletrhu CES2015 způsobil velký poprask, protože je nyní XPS 13 vybaven šestou generací procesorů a grafikou Intel Core s větším úložným prostorem, pamětí (až 1 TB PCIe SSD a 16 GB paměti RAM) a připojením Thunderbolt ™ 3. XPS 13 si stále drží titul nejmenšího 13palcového notebooku na světe, stejně jako i prvenství s téměř žádnými okraji kolem displeje, nazývané také jako InfinityEdge. Díky dlouhé výdrži baterie, která v kombinaci s Full HD displejem dosahuje více než 18 hodin, je XPS 13 notebook s nejdelší výdrži na baterii v kategorii 13palcových notebooků.
 • XPS 15 – Řada XPS je výkonnou velmocí s agresivním zpracováním a nové XPS 15 je vrcholem této designové filozofie. Po úspěšném XPS 13 přichází Dell s prakticky prvním 15palcovým notebookem s InfinityEdge displej téměř bez okrajů. Což z něj děla nejmenší 15palcový notebook na světě. Tenký pouze od 11 do 17mm, váhou 1.78kg  s 56Whr baterií, SSD disky a nedotykový displej dělají z XPS 15 také nejlehčí a nejvýkonnější v kategorii 15palcových notebooků. XPS 15 nabízí volbu skvělého UltraSharp ™ 4K Ultra HD (3840 x 2.160) displeje a jako jediný 100procentní Adobe RGB displej na notebooku. Výkon na cestách je podpořen šestou generací procesorů Intel Core (ve variantě až i7 Quad Core), grafikou NVIDIA GeForce GTX ™ 960m s 2  GB GDDR5 pamětí, pamětí RAM až 16 GB na 2133 MHz a až 1TB pevný diskem nebo 1TB PCIe SSD úložištěm spolu s Thunderbolt ™ 3. S Full HD displejem, 84WHr baterií a diskem SSD je výdrž baterie až 17 hodin. Pro uživatele, kteří potřebují koňskou sílu pro práci s grafikou a vyžadují maximální výkon procesoru, je XPS 15 multimediální bestií, na kterou čekali.

Zvyšte mobilitu a výkon s nezbytným příslušenstvím pro XPS

Na cestách připojeni a chráněni, v kanceláři plně produktivní, zůstaňte na příjmu s účelovým příslušenstvím pro XPS portfolio.

  • Dell Thunderbolt ™ Dock – TB15: Napájejte a připojte XPS notebooky skrze Thunderbolt port z jednoho datového a napájecího zdroje, se kterým získáte velkolepé zobrazovací možnosti – až tři Full HD displeje nebo dva 4K displeje a rychlejší přenosy dat s Dell Thunderbolt ™ Dock v kombinaci s Intel® Thunderbolt ™ 3 kabelem již v roce 2016.
  • Dell Dock – WD15: Pomocí jediného kabelu USB typu C připojíte k XPS notebookům až dva Full HD displeje a až pět dalších periferií. USB kabel typu C poskytuje napájení, ethernet, audio, USB a video. Dock dorazí v roce 2016.
  • Dell Power Companion: Nabíjejte na cestách notebook spolu s telefony a tablety. Dell Power Companion kombinuje napájecí kabel s powerbankou s kapacitou 12.000 mAh pro XPS 13 a 18000 mAh pro XPS 15. Díky tomu rozšíříte výdrž XPS 13 až o dalších 10 hodin a u XPS 15 až o devět.
  • Dell Premier Sleeve: Uchovejte své XPS 13 a 15 v elegantním pouzdru uzpůsobeném pro použití samostatně nebo uvnitř tašky. (velikost S pro XPS 13 a velikost M pro XPS 15).
  • Dell Adapter – USB typu C nad HDMI / VGA / Ethernet / USB 3.0: Připojte k XPS více zařízení – projektory, televizory, displeje, a ethernet pouze s jedním adaptérem, již brzy.
  • Dell Bluetooth myš – WM615: kombinuje vysoký výkon s inovativním designem, který promění komfortní režim na maximální přesnost pro zvýšení produktivity na cestách.

 

 • Specifické příslušenství pro XPS 12:

 

  • Dell Active Pen: Optimalizováno pro využití funkcí poznámek v Microsoft® Edge. Snadno pořiďte poznámky s Microsoft® OneNote jedním kliknutím, nebo zachyťte obsah pouze dvěma kliknutími. Pro kreativce je na využití Bamboo Paper na poznámky, skici nebo kreslení stejně jako na normálním papíře.

Společně ještě lépe – Dell a Windows 10

Společnosti Dell a Microsoft se těší společné spolupráci po více než dvě dekády. Dříve byly schopni společně definovat moderní výpočetní věk a nyní společně skloubily Windows 10 software s Dell hardwarem.

Inženýři Dellu a Microsoftu spolupracují od roku 2013 na klíčových funkcí systému Windows 10 na podporu Dellu s tvorbou skvělých, nových počítačových řešení pro zákazníky. Dokonalým příkladem mohou být dnes oznamované novinky. Nejnovější XPS přístroje byly postaveny v úvahu s těmito prvky:

 • Cortana: Prémiové zvukové funkce Dellu, včetně studiové kvality zvýraznění hlasu s Waves MaxxAudio® Pro pomáhají tomu, aby byla komunikace s virtuální osobní asistentkou Cortanou lehčí a spolehlivější.
 • Continuum: Dell zařízení 2-v-1, stejně jako nový XPS 12, využívá Continuum díky kterému lze jednoduše přecházet mezi tabletovým a stolním režimem.
 • Microsoft Edge: Dell počítače poskytují skvělý pocit při použití pera, které k lepšímu využití přivedl prohlížeč Microsoft Edge. Nyní můžete dělat poznámky přímo na webové stránky a podělit se o ně s dalšími v práci či při zábavě.

Získejte maximum ze své techniky díky Dell Services & Support

Pro podnikové a prémiové zákazníky je připravena proaktivní služba a podpora Dell Support Plus pro počítače a tablety. Ta prostřednictvím technologie SupportAssist poskytuje automatizovanou podporu s aktivním monitoringem, předpovědí chybových událostí a opravou poškození i koncovým uživatelům. Premium Support naopak je jediná zákaznická podpora v odvětví, kombinující proaktivní automatizovanou podporu s nonstop přístupem k odborným technikům, servisu na místě po vzdálené diagnostice a podporu pro otázky hardwaru i softwaru.

Dostupnost

Nově představené modely Dell XPS 12, 13 a 15 budou v České republice dostupné na přelomu října a listopadu tohoto roku. S konkrétní dostupností a cenami budeme včas informovat.

Produktové fotografie a specifikace jsou k dispozici zde.

O společnosti Dell

Společnost Dell naslouchá svým zákazníkům a přináší inovativní technologie, řešení a služby s přidanou hodnotou, kterým mohou zákazníci po celém světě důvěřovat. Pro více informací navštivte www.dell.cz

Dell World

Připojte se k nám 20. – 22. října na Dell World 2015! Vlajková loď Dell eventů je akcí, která spojuje technologické a obchodní profesionály, umožňuje jim networking, vzájemnou výměnu zkušeností a nápadů a tak pomáhá vytvářet lepší budoucnost pro všechny. Více naleznete na www.dellworld.com a sledovat můžete také #DellWorld na Twitteru.