Řešení pro zálohování Veritas NetBackup podporuje cloudové úložiště Amazon S3 Standard-IA

MOUNTAIN VIEW, 21.10. 2015 – Společnost Veritas Technologies, přední dodavatel řešení pro zálohování a obnovu dat, oznamuje rozšířenou funkcionalitu produktu NetBackup™. Toto podnikové řešení pro ochranu dat nyní plně podporuje standard Amazon Simple Storage Service Standard-Infrequent Access (Amazon S3 Standard-IA). (TZ)

Nová verze Veritas NetBackup 7.7.1 představuje nejnovější příspěvek společnosti Veritas k podpoře veřejných a hybridních cloudových architektur.

Služby Amazon Web Services (AWS) jsou dnes jedním z nejpoužívanějších cloudových řešení. V září 2015 Amazon uvedl také verzi Amazon S3 Standard-IA, což je cloudová služba pro ukládání dat, která zákazníkům nabízí snadný způsob jejich archivace. Řešení Veritas NetBackup 7.7.1 nyní pro zákazníky AWS poskytuje i integraci zálohování a obnovení, což pro data archivovaná v AWS znamená vysokou úroveň služeb.

„Podniky se dnes zajímají o hybridní cloudy, které přinášejí cenovou efektivitu a vyšší agilitu spolu s možnostmi řízení, jimiž disponují tradiční řešení on-premise (provozované na vlastní architektuře),“ uvádí Ana Pinczuk, senior viceprezidentka a ředitelka pro řešení zálohování a obnovy ve společnosti Veritas. „Aktualizace Veritas NetBackup 7.7.1 poskytuje viditelnost dat a možnost jejich řízení napříč hybridními architekturami včetně AWS, což snižuje rizika ztráty dat, zjednodušuje jejich obnovu a pomáhá urychlit přijetí cloudových služeb.“

„Organizace všech velikostí očekávají, že migrace dat do služeb AWS jim umožní využívat výhody cloudu: flexibilitu a úsporu nákladů. Současně je kritické zajistit, aby se tato data zálohovala a veškeré informace byly k dispozici napříč platformami,“ dodává Bill Vass, viceprezident pro WS Storage Services ve společnosti Amazon Web Services. „Integrace řešení Veritas a Amazon S3 Standard-IA poskytuje zákazníkům pro jejich migraci do AWS potřebné možnosti zálohování a obnovy podnikové úrovně.“

Společnost Veritas také rozšířila stávající podporu pro tzv. AWS GovCloud (US) Region, což je forma služeb AWS pro americké vládní agentury a další organizace se speciálními regulačními požadavky. Verze NetBackup 7.7.1 nově přidává podporu pro variantu služby AWS Commercial Cloud Services (C2S) Region, což zákazníkům tohoto cloudu umožňuje poprvé využívat řešení pro zálohování podnikové úrovně společnosti Veritas.

Aktualizace Veritas NetBackup 7.7.1 je pro současné zákazníky k dispozici. Podrobnější informace najdete na webu www.veritas.com/product/backup-and-recovery/netbackup

O společnosti Veritas Technologies

Veritas Technologies LLC umožňuje organizacím využít sílu svých informací díky řešením, která jsou projektována pro obsluhu největších a nejsložitějších heterogenních prostředí na světě. Veritas dnes spolupracuje s 86 % společností ve Fortune 500 na zlepšení dostupnosti dat a pomáhá jim odhalit a řídit jejich konkurenční výhodu.

Kontakt: Kristina Hasoňová, kristina.hasonova@mediservices.cz