Trh s desktopy dostupnými jako služba i využívání cloudů poroste

Celosvětový průzkum Citrix Service Provider Center of Excellence odkrývá nové trendy a potvrzuje růst zájmu o hostované desktopy a související technologie (TZ)

SANTA CLARA, Kalifornie – 27. října 2015 – Společnost Citrix zveřejnila výsledky celosvětového průzkumu Citrix Service Provider Center of Excellence zaměřeného na oblast desktopů dostupných jako služba (Desktop as a Service, DaaS). Průzkumu 2015 Global DaaS Market Survey se zúčastnilo více než 500 členů partnerského programu Citrix Service Providers z celkem 40 zemí. Tito poskytovatelé se podělili o svůj pohled na růst trhu právě v oblasti desktopů dostupných jako služba, na přijímání nových technologií, na obchodní trendy i o názory uživatelů.

Průzkum pro rok 2015 odkrývá nové trendy a jejich dopad na růst celého trhu i jednotlivých vertikál. Autoři se zaměřili i na míru přijímání nových typů infrastruktur, a to právě z pohledu poskytovatelů služeb, kteří nabízejí hostovaná řešení. Průzkum odhalil několik zajímavých zjištění:

  • 71 % dotázaných partnerů předopovídá růst trhu v oblasti desktopů dostupných jako služba,
  • během roku 2016 se očekává 50% zvýšení využívání veřejných cloudů v oblasti desktopů dostupných jako služba,
  • na růst podnikání má stále největší vliv orientace na jednotlivé vertikály, zejména pak v případě financí (11 %), výroby (11 %) a zdravotnictví (10 %),
  • poskytovatelé služeb rozšiřují své portfolio nejen směrem ke komplexním pracovním prostředím (49 %), ale také k individuální hostovaným službám jako jsou mobilita (34 %), sdílení dat a synchronizace (29 %) nebo sítě dostupné jako služba (17 %).

Trh s hostovanými službami poroste

O 50% meziročním nárůstu počtu předplatných pro hostovaná prostředí, která zajišťují poskytovatelé služeb z řad účastníků partnerského programu Citrix Service Providers, informovala společnost Citrix již ve výroční zprávě za rok 2014. Nejnovější průzkum navíc poukazuje i na významný růst hostovaných služeb všech typů.

Díky produktům značky Citrix mohou poskytovatelé nabídnout jak kompletní hostovaná pracovní prostředí včetně aplikací, desktopů, sdílení souborů a mobility, tak i jednotlivé služby představující nejlepší řešení individuálních potřeb zákazníků. Letošní průzkum navíc informuje nejen o rozšiřování nabídek z oblasti komplexních desktopů dostupných jako služba, ale také o nových trendech v oblasti správy hostovaných mobilních zařízení, sdílení souborů a synchronizace či hostovaných sítí. Pro společnost Citrix jde o zásadní zjištění podporující další vývoj a zdokonalování bezpečných mobilních pracovních prostředí, která uživatelům nabídnou výhody bez ohledu na to, kde budou pracovat.

Poskytovatelé služeb a cloudu? Určitě ano!

Jedním z velmi důležitých závěrů průzkumu pro rok 2015 je, že poskytovatelé hostovaných služeb budou mnohem více využívat veřejné cloudy. V roce 2014 účastníci stejného průzkumu uváděli, že plánují zahájit přechod do cloudové infrastruktury dostupné jako služba, a letošní výsledky ukazují v oblasti přesunu ke cloudovým technologiím a zdrojům optimismus dokonce ještě větší. Celá polovina respondentů chce veřejný cloud pro desktopy dostupné jako službu začít využívat nejpozději v červnu 2016.

„Důležitost těchto informací souvisí především s tím, že poukazují na důvody, proč si poskytovatelé služeb pro své aktivity v oblasti desktopů dostupných jako služba vybírají právě Citrix. Pouze s našimi produkty si mohou poskytovatelé služeb vybrat řešení, která jsou nejlepší pro naplnění jejich podnikatelského záměru. Ať již jde o veřejný nebo privátní cloud, lokální nebo částečně distribuovaná datová centra, libovolný hypervisor nebo libovolný hardware – to vše umožňuje nabídnout koncovým uživatelům skvělý komfort, na libovolném zařízení a v jakékoli lokalitě,“ komentuje Detlev Knierim, Director Channel Sales Eastern Europe, Citrix.

Podrobné informace o pohledu partnerů – poskytovatelů služeb na další vývoj tohoto právě se formujícího trhu naleznete v úplné podobě zprávy na stránce http://www.citrix.com/solutions/hosted-desktops/daas-market-trends.html.

Poskytovatele služeb z řad účastníků partnerského programu Citrix Service Provider, které mají ve svém portfoliu i desktopy dostupné jako služba, naleznete na stránce http://www.citrix.com/buy/partnerlocator.html.

Fotografii Detleva Knierima nalezente ke stažení zde:

Sledujte Citrix

O Citrixu

Společnost Citrix (NASDAQ:CTXS) je odborníkem v implementaci softwarového pracovního prostředí, sjednocování virtualizace, správy mobility, networkingu a SaaS řešení, čímž otevírá nové možnosti obchodu a umožňuje lidem pracovat lépe. Řešení společnosti Citrix zvyšují mobilitu podniků prostřednictvím bezpečných osobních pracovních prostředí, která zaměstnancům nabízí okamžitý přístup k aplikacím, desktopům, datům a komunikaci z jakéhokoli zařízení a prostřednictvím jakékoli sítě a cloudu. Řešení Citrix používá více než 400 000 organizací a více než 100 milionů uživatelů po celém světě. Roční zisk v roce 2014 dosáhl 3,14 miliardy USD. Další informace naleznete na stránkách www.citrix.cz.