Canon představuje XA35 a XA30 – mimořádný obrazový výkon v provedení vhodném do ruky

Praha, Česká republika, 11. listopadu 2015 – Společnost Canon dnes oznámila rozšíření své produktové série X o dvě nové videokamery do ruky – XA35 a XA30. Nové vysoce kompaktní a lehké modely jsou určené pro profesionály i pokročilé uživatele a využívají zcela nový snímač HD CMOS Pro, který poskytuje vyšší citlivost i lepší výkon při natáčení za špatných světelných podmínek. Obě kamery se mohou pochlubit i novými vlastnostmi – širokým dynamickým rozsahem a prioritou vysokých jasů – které se dají využít při natáčení všech typů snímků, od zpráv a dokumentů až po záznamy svateb a korporátní videa. (TZ)

Prvotřídní obrazová kvalita a špičkový výkon pro zpracování videa

Základem kamer XA35 a XA30 je nový snímač HD CMOS Pro typu 1/2,84 s rozlišením 2,91 miliónů pixelů. Canon při jeho vývoji využil své špičkové zkušenosti z oblasti optiky i pokročilé technologie a mezi hlavní charakteristiky nového snímače tak patří vyšší citlivost nebo lepší poměr signál/šum. Výstupy z obou kamer jsou díky těmto vlastnostem ostré a čisté, a to i při špatných světlených podmínkách. Možnosti snímání za slabého osvětlení ještě více zlepšuje dokonalejší infračervený přísvit – nové kamery jsou tak ideální jak pro natáčení nočních živočichů, tak i pro pořizování nočních dokumentů.

Širokoúhlý objektiv s 20násobným zoomem má skvělý rozsah ohniskových vzdáleností 26,8 až 576 mm (ekvivalent k 35 mm filmu) a využívá pětiosý inteligentní optický stabilizátor obrazu s dynamickým režimem. Součástí objektivu je kruhová clona s osmi lamelami, která zajišťuje působivé rozostření pozadí.

Kamery XA35 a XA30 přináší i dvě nové funkční vlastnosti – široký dynamický rozsah (Wide DR) a prioritu vysokých jasů. V režimu Wide DR mohou nové kamery dosáhnout dynamického rozsahu až 600 procent. Díky tomu je výsledný obraz jasný i vysoce kontrastní a zachovává si podrobné detaily v tmavých oblastech i ve stínech – odpadá tak nutnost postprodukčních úprav. Při použití priority vysokých jasů mohou uživatelé vytvářet záběry s přirozenějšími tóny a bohatšími barvami, a to zejména v oblastech s vysokým jasem. Tento režim je tak ideální pro scény pod jasným nebem nebo s reflexními povrchy.

Oba nové modely umožňují i pomalé a rychlé nahrávání a podporují tak širokou škálu natáčecích scénářů s možností intervalového záznamu rychlostí až 1 200x větší, než je normální nahrávací rychlost.

Nenápadné a přenosné – ideální pro natáčení v terénu

Díky kompaktnímu provedení a nízké hmotnosti jsou kamery XA35 a XA30 ideální pro autory zpravodajských snímků a novináře, kteří často potřebují nenápadně natáčet v terénu a nechtějí přitom slevit z vysoké kvality. Obě nové kamery jsou mimořádně snadno použitelné a nabízí opravdu velmi širokou škálu  automatických funkcí, které jsou ideální pro firemní i vzdělávací prostředí.

Kamery XA35 a XA30 mají stejný ergonomický design, který si uživatelé oblíbili u předcházejících modelů XA25 a XA20. Součástí nových kamer je také odnímatelná rukojeť s profesionálními zvukovými konektory XLR, kterou mohou kameramani kdykoli připojit nebo odebrat a přizpůsobit tak zařízení konkrétní natáčecí situaci. Uživatelům tedy nové modely nabízí opravdu mimořádnou flexibilitu.

Integrace a konektivita

Kamera XA35 umožňuje díky rozhraní HD/SD-SDI integraci se stávajícím vybavením, a tedy i předávání a přenos obsahu včetně zvuku a časových kódů. Uživatelé tak mohou v reálném čase exportovat nekomprimované digitální video ve vysokém rozlišení – model XA35 je proto perfektní videokamerou pro živé televizní vysílání i zpravodajství, která umožňuje doplňovat záběry ze studií.

Kamery XA35 a XA30 podporují i vysoce kvalitní formát AVCHD (až do rychlosti 28 Mb/s) a MP4 (až do rychlosti 35 Mb/s). Nové modely obsahují dva sloty pro paměťové karty SD a umožňují tak okamžité zálohování pomocí současného nahrávání nebo nepřetržité natáčení pomocí přepínání mezi kartami, které je skvělé například při záznamu svateb.

Modely XA35 a XA30 se mohou pochlubit i dvoupásmovým rozhraním Wi-Fi, které umožňuje dálkové ovládání, bezdrátový přenos souborů a náhledy v prohlížeči – to vše z prostředí chytrého telefonu, tabletu nebo počítače. Obě kamery jsou navíc kompatibilní s přijímačem GPS Canon GP-E2 – součástí videozáznamu tak mohou být i přesné informace o místě jeho pořízení. Tato možnost je důležitá jak pro samotné novináře, tak i pro případné právní účely.

O společnosti

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.