Ajťáci myslí na životní prostředí. Tieto Czech získalo certifikaci ISO14001

Ostrava, 12. listopadu 2015 – Tieto Czech se nově může pochlubit certifikací ISO14001, která potvrzuje, že největší IT společnost v Moravskoslezském kraji je přívětivá k životnímu prostředí. (TZ)

Společnost Tieto Czech prošla důkladným šestiměsíčním auditem, na základě kterého získala certifikaci ISO14001. Ta dokazuje, že společnost je pro své zákazníky seriózním dodavatelem a poskytuje nejen vysokou kvalitu technických služeb, ale navíc při své činnosti nenarušuje životní prostředí. Tieto Czech muselo splnit přísné požadavky například v oblasti využívání energetických zdrojů či třídění odpadu.

Tieto Czech kladlo zvláštní důraz na péči o životní prostředí od svého založení v Ostravě v roce 2004. Sídlí v budovách společnosti CTP v centru města, které jsou držitelem mezinárodní environmentální certifikace Breeam. Certifikaci společnost získala jako jedna z prvních v regionu a v porovnání s „nezelenými“ budovami uspoří až 30 procent energie. Budovy jsou postaveny z materiálů přátelských k životnímu prostředí a účinně se v nich využívá přírodních zdrojů jako například denního světla. Osvětlení i topení jsou pásová, což umožňuje lepší flexibilitu, a k úspoře energie významně pomáhá i výtahový systém.

Tieto Czech také maximalizuje recyklaci a lidé ve svých kancelářích důsledně třídí odpad. Navíc u svých zaměstnanců podporuje sdílenou automobilovou dopravu a cyklistiku. „Péče o životní prostředí je jedním ze základních atributů našeho podnikání. Certifikaci ISO14001 mají také pobočky Tieto ve Finsku a Švédsku. Zelený přístup je důležitý jak pro naše zákazníky, tak i pro naše zaměstnance,“ uvádí Petr Lukasík, šéf společnosti Tieto Czech.

O společnosti Tieto

Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb poskytující komplexní služby v oblasti IT pro soukromý i veřejný sektor a služby pro vývoj produktů v oblasti komunikace a moderních technologií. Jako důvěryhodný partner v transformaci IT pomáháme našim zákazníkům přizpůsobit jejich procesy a podnikání požadavkům trhu. V Tietu klademe velký důraz na profesionální růst a výsledky. Společnost Tieto, založená v roce 1968, se sídlem v Helsinkách a čistými tržbami 1,7 miliard eur zaměstnává na 14 000 expertů a působí ve více než 20 zemích světa. Její akcie jsou obchodovány na burze NASDAQ OMX v Helsinkách a Stockholmu.