Teplem proti podzimní depresi. V Praze je 201 saun!

Praha, 13. listopadu 2015 – V nadcházejícím období zimy je důležité zaměřit se na posílení imunity. Oblíbeným prostředkem pro udržení zdravé kondice je saunování. V Praze jsou sauny velmi rozšířené a Pražané si tu svou mohou najít jednoduše a rychle v informačním systému Prahy s 3D mapou 2GIS. Věděli jste například, že se v Praze nacházejí také specializované gay sauny? (TZ)

Dle údajů 2GIS z října 2015 je v Praze 201 zařízení, která nabízejí saunu. Praktický systém vyhledávání dokáže filtrovat podniky podle různých kritérií. Zjistit tak lze nejen to, kde se sauna nachází, jakou má otevírací dobu nebo telefonní číslo pro objednání, ale také zda se jedná o infrasaunu (17) nebo aroma saunu (8). V rámci dalších kritérií je možné vybrat podniky, které zároveň nabízejí parní lázeň (37), římskou páru (2) anebo vířivku (51). V systému jsou rovněž zahrnuty 2 specializované sauny pro gay komunitu.

Účinky saunování

Saunování má blahodárný vliv na zdraví a zejména v chladných měsících pomáhá i lidské psychice a působí proti depresi. „Sauna uvolňuje a odlehčuje napětí, zmenšuje úzkost a agresivitu a přitom povzbuzuje. Pravidelné saunování podporuje také schopnost výkonu, a to zejména ve druhém dni po saunování,“ vysvětluje MUDr. Eva Pluhařová z nemocnice v Brandýse nad Labem a dodává: „Saunování má pozitivní účinky také na dýchací cesty, a to nejen u dospělých, ale i u dětí. Vlivem saunové lázně dochází k rychlejšímu odstraňování nahromaděného hlenu, ke zvýšení tvorby obranných látek (imunoglobinu A) přímo na sliznici, k uvolnění hladkého svalstva, a tím k celkovému zlepšení dýchání.“

Informační systém 2GIS si můžete kromě chytrých zařízení nainstalovat i do svého PC. Pro další informace navštivte www.2GIS.cz.

O 2GIS

2GIS je městský informační systém provozovaný stejnojmennou společností. Aktuálně zahrnuje více než 280 měst v 8 zemích světa včetně metropole České republiky. Díky 2GIS získají obyvatelé i návštěvníci Prahy informace o lékárnách, bankomatech, kadeřnictvích, restauracích, klubech, kinech, divadlech, vysokých školách, úřadech, policii a mnoha dalších organizacích.

Mapa 2GIS obsahuje detailní vyznačení silnic, chodníků a stezek s nejstaršími budovami i novostavbami. Součástí je také vyhledávání optimální trasy pro cestování MHD i autem. V adresáři se zobrazují podrobné informace o organizacích včetně kontaktních údajů, vstupů do budov a nejbližšího parkování, které několikrát do roka aktualizují specialisté společnosti 2GIS.

Informační systém s mapami 2GIS lze používat online na webových stránkách www.2gis.cz. Všechny funkce a mapy jsou dostupné i bez připojení k internetu prostřednictvím aplikace pro počítače, smartphony a tablety. Aplikace 2GIS je zdarma ke stažení přes App Store, Google Play, BlackBerry World a Microsoft Store.