Samsung Electronics získal certifikaci TCO Display 7.0 pro kompletní řadu profesionálních byznys monitorů

Praha 18. listopadu 2015 – Pět nejnovějších byznys monitorů Samsung – modely SE200, SE450, SE650, UE850 a UD970 – získalo certifikaci TCO New Generation od společnosti TCO Development, nezávislé mezinárodní organizace, která hodnotí produkty z hlediska udržitelnosti a jejich dopadu na životní prostředí.  (TZ)

Sedmá generace certifikačního programu TCO oceňuje produkty, které splňují řadu kritérií včetně výjimečného designu šetrného k životnímu prostředí a jsou vyráběny společensky odpovědnými firmami. Certifikát TCO je vydáván pro osm různých kategorií spotřebitelských a obchodně orientovaných technologií a garantuje, že výroba, použití i recyklace produktů jsou šetrné k životnímu prostředí a jejich výrobci jsou společensky a ekonomicky odpovědné firmy. Certifikace TCO nabízí systém nezávislého ověření pro dodavatele, kteří chtějí uspokojit rostoucí poptávku po udržitelných technologiích.

„Inovativní zobrazovací řešení Samsung umožňuje společnostem vytvářet produktivní pracovní prostředí, ve kterém se výborně spolupracuje s důrazem na sociální a ekologickou odpovědnost,” řekl Seog-gi Kim, senior viceprezident týmu Enterprise Business divize Visual Display Business společnosti Samsung Electronics. „Získáním tohoto certifikátu dále upevňujeme pozici značky Samsung coby lídra v oblasti rozvoje displejů šetrných k životnímu prostředí a současně vybavených špičkovými technologiemi. Úspěch je pro nás motorem, který nás posouvá dál. Výzkumu a vývoji nových řešení budeme věnovat ještě větší prostor s cílem uspokojit poptávku po ekologické šetrnosti a současně pohodlí.“

Prostřednictvím přísných testů TCO Development ověřila, že řada monitorů 2015 určených pro využití ve firmách splňuje všechna kritéria certifikace TCO. Každý z testovaných monitorů se z 30 % skládá z recyklovaných materiálů, což je jeden z nejvyšších objemů v této kategorii. Kromě toho tyto monitory využívají kabely, které neobsahují PVC a neznečišťují tak životní prostředí nežádoucími látkami. Modely SE450 a SE650 jsou navíc vybaveny funkcí ECO Power Off, při níž monitor vykazuje nulovou spotřebu energie (0,00 W).

Součástí certifikace udržitelnosti TCO je hledání technologií podporujících ergonomičtější a bezpečné pracovní podmínky. I tento aspekt splňují monitory Samsung, protože nabízí univerzální uživatelsky přívětivý design. Mezi tyto funkce patří výškově nastavitelný podstavec (HAS) a možnost otáčet a naklánět obrazovku tak, aby to bylo pro uživatele příjemné. Samostatný VESA držák na stěnu podporuje stabilizované uchycení.

Pro více informací o certifikačním programu udržitelnosti TCO Development navštivte www.tcodevelopment.com. Kompletní řadu Samsung monitorů pro byznys 2015 a celé portfolio zobrazovacích řešení šetrných k životnímu prostředí naleznete na www.samsung.com.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd., inspiruje svět a utváří budoucnost pomocí převratných idejí a technologií. Nově definuje svět televizorů, smartphonů, nositelných zařízení, tabletů, fotoaparátů, domácích spotřebičů, tiskáren, lékařského vybavení, síťových systémů, polovodičů a LED řešení. Vedeme také v oblasti Internetu věcí prostřednictvím, mimo jiné, našich iniciativ Digital Health a Smart Home. Zaměstnáváme 307 000 lidí v 84 zemích s ročním obratem 196 mld. USD. Chcete-li zjistit více, navštivte naše oficiální webové stránky na adrese www.samsung.com a náš oficiální blog na global.samsungtomorrow.com.