Nechte se okouzlit krajinou, sluncem a vínem z Pálavy!

Aplikace Fripito, která nabízí foto průvodce do mobilů, uvádí nového průvodce Pavlovskými vrchy, místem proslulým bílým vápencovým útesem, sluncem a vynikajícím vínem. Až do 30. listopadu bude možné průvodce zakoupit s 50% slevou. Autorem průvodce je moravský rodák, fotograf Jan Miklín. (TZ)

Aplikace Fripito, která je ke stažení v AppStore a Google Play zdarma, představuje nového průvodce, který pomůže nejen fotografům, ale i cestovatelům objevit krásy a jedinečnost Pavlovských vrchů, jednoho z nejkrásnějších míst jižní Moravy, kde se snoubí nádhera vápencových útesů, dominujících jinak rovinaté krajině, s rozlehlými vinohrady, historickými skvosty a unikátní kulturní tradicí.

Foto průvodce provede těmi nejzajímavějšími kouty přírody jako jsou např. vrcholy masivu s panoramatickými výhledy Děvín, Děvičky, Turold, Stolová hora, Svatý kopeček nebo Šibeniční vrch, romantické zříceniny hradu Kozí hrádek, Sirotčí hrádek nebo Děvičky nebo krajina lužních lesů Pohansko. Nevynechá ani Dolní Věstonice, Mikulov nebo Lednicko-Valtický areál.

Autorem více než 60 fotografií je moravský rodák, fotograf Jan Miklín, který do svého průvodce přidal neocenitelné praktické rady pro návštěvníky Pálavy i užitečné tipy pro fotografy, informace o nastavení fotoaparátu, fotografickém vybavení do města i nejlepším čase, kdy uvedená místa navštívit. Všechny fotografie obsahují GPS polohu a jak veškerý obsah, tak mapy lze stáhnout offline do mobilu nebo tabletu.

Průvodce “Víno a slunce pod Pavlovskými vrchy” bude do 30. listopadu 2015, v rámci svého uvedení, ke stažení za limitovanou cenu 3,99 USD v AppStore i Google Play.

Zájemci si mohou v aplikaci zakoupit také další průvodce např. Island, Azory, Prahu, Čínu, Jihoafrickou republiku, České Švýcarsko, Český ráj, Kanárské ostrovy, Paříž, Londýn, New York, Brooklyn, Madeiru, Filipíny, Dubaj nebo Bolívii. Zdarma pak mají možnost nahlédnout do připravovaných průvodců jako třeba národní parky USA apod, Japonsko, Izrael, Botswana, Namíbie a mnoho dalších.

Aplikace nabízí dva druhy průvodců podle obsahu. Typ “Inspirace” přináší kromě praktických informací a tipů na zajímavá místa také padesátku fotografií s přesnými technickými informacemi, jak byla fotografie vyfocena a s radami, kdy se na místo vydat, na co nezapomenout nebo čeho se vyvarovat. Typ “Fotoprůvodce” nabízí kromě toho všeho i přesný denní program celého pobytu. Zdarma si lze stáhnout průvodce typu “Připravujeme,” kde uživatel získá základní popis připravovaného průvodce a deset ukázkových fotografií včetně rad a tipů. Cena jednotlivých průvodců se podle obsahu pohybuje od 3,99 $ do 8,99 $.

Autorem průvodce Pálavou je Jan Miklín, geograf a fotograf, pocházející z Břeclavi, který pracuje jako odborný asistent na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity, kde se věnuje kartografii a krajinné ekologii. S focením začal v roce 2003, zaměřuje se zejména na krajinářskou a cestovatelskou fotografii. Své snímky doprovázené texty pravidelně publikuje ve mnoha českých geografických, přírodovědných a cestovatelských časopisech (mj. Koktejl, Příroda, Outdoor), je šéfredaktorem stylového cestovatelského časopisu Travelfocus. Jeho fotografie (zejména z jižní Moravy) se objevují v propagačních materiálech agentury CzechTourism, je autorem několika sad pohlednic (několikrát oceněných mj. v soutěži o nejhezčí české pohlednice). Na Pálavě pravidelně pořádá fotokurzy. S fotoaparátem v ruce a batohem na zádech rád cestuje, zejména po horách, nejraději se vrací do vysokých hor střední Asie (Ladák, Kyrgzystán) nebo jižní Ameriky

Zakladatelem projektu Fripito je Jan Březina, známý český fotograf, cestovatel, videocaster, novinář a certifikovaný lektor Apple a Adobe.

Jan Březina
Od roku 1999 aktivně provádí lektorskou, přednáškovou a osvětovou činnost. Je členem mezinárodních fotografických asociací PMAI a IPC. Je Adobe Certified Expert (ACE), Adobe Community Profesional (ACP), Apple Certified Trainer (ACT) a spoluautorem řady fotografických publikací. Od roku 2006 působí i jako průvodce a organizátor fotografických expedic, s kterými procestoval již šest kontinentů. Patří mezi přední české videocastery (Digit a 4Foto) a je zakladatelem a provozovatelem komunitního serveru Macforum.cz.V profesionální fotografické praxi se věnuje zejména portrétní, glamour a aktové fotografii. Ve volné tvorbě pak zejména krajinářské a cestovatelské fotografii.

Fripito Corp. je americká společnost založená koncem roku 2013 v Las Vegas v Nevadě. Kompletní vývoj aplikace probíhá v České republice.

Kontakty:
www.fripito.com
www.fripito.cz
Email: info@fripito.com
Facebook: @fripito
Twitter: @fripito_news
Instagram: @fripito
Pinterest: @fripito
Youtube: @fripito