Huawei, ČVUT a VŠB podepsaly během návštěvy českého premiéra v Huawei v Šanghaji memoranda o rozšíření spolupráce

Praha, 26. listopadu 2015 – Premiér České republiky Bohuslav Sobotka zavítal při své oficiální návštěvě Číny do výzkumného střediska společnosti Huawei v Šanghaji, kde se setkal se členy představenstva, s viceprezidentem společnosti Wang Shenglim i s regionálním ředitelem pro severovýchodní Evropu Lu Yongem. Obě strany jednaly o spolupráci v oblasti informačních a komunikačních technologií. V rámci návštěvy byla podepsána dvě memoranda o spolupráci mezi společností Huawei a ČVUT v Praze a Technickou univerzitou Ostrava. (TZ)

Při své návštěvě se premiér Sobotka podrobně seznámil s nejnovějším vývojem ve společnosti Huawei, s pokročilými mobilními širokopásmovými technologiemi, chytrými telefony a domácími komunikačními terminály.

Memoranda o spolupráci mezi Huawei, ČVUT a VŠB

Poté český premiér společně s velvyslankyní ČLR v České republice paní Ma Keqing a s viceprezidentem společnosti Wang Shenglim svým podpisem potvrdili dvě memoranda o spolupráci mezi společností Huawei, Českým vysokým učením technickým a VŠB – Technickou univerzitou Ostrava, která podepsali prof. Boris Šimák z Katedry telekomunikační techniky ČVUT v Praze, prorektor Technické univerzity Ostrava prof. Jaromír Gottvald a výkonný ředitel Huawei Technologies (Czech) Radoslaw Kedzia.

Premiér Bohuslav Sobotka k návštěvě uvedl: „Huawei je společností, která klade důraz na výzkum, vývoj a technologické inovace a velmi mě těší, že jsem měl příležitost absolvovat tuto prohlídku. Česká republika je zemí, která zakládá svůj rozvoj na průmyslu, a širší uplatnění pokročilých informačních a komunikačních technologií v průmyslové automatizaci je pro nás velkou výzvou. Česká republika také klade zvýšený důraz na oblast odborného vzdělávání. Když vidím, že společnost Huawei spolupracuje se dvěma našimi vysokými školami, podporuje přípravu budoucích talentů a společné rozvojové projekty, vnímám to jako něco, co si zaslouží podporu.“

„V oblasti řešení programů Smart Cities a Smart Governments dosáhla společnost Huawei působivých výsledků. Je to oblast, která je pro Českou republiku opravdu důležitá a věřím, že zde zůstává velký prostor pro vzájemnou spolupráci, v níž já osobně vkládám velkou důvěru,“ poznamenal český premiér při prohlídce řídící místnosti oddělení eLTE aplikací.

Huawei chce přispívat k ekonomickému růstu ČR

Za společnost Huawei se vyjádřil její víceprezident Wang Shengli: „Jsme svědky nové etapy orientace vaši vlády na ekonomický rozvoj a věříme v pozitivní vývoj České republiky v této oblasti. Ve vztahu k přáním vlády jsme připraveni dále s vámi aktivně komunikovat a spolupracovat, sdílet zkušenosti naší společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií a přispět tak k tomu, co bychom mohli nazvat „digitalní Českou republikou“.Působením na lokální úrovni v ČR chceme dostát svému závazku být zodpovědnou společností a přispívat k ekonomickému rozvoji České republiky.“

Informace o produktech Huawei naleznete na consumer.huawei.com/cz nebo huaweidevice.cz

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Facebook – CZ/SK: www.facebook.com/HuaweideviceCZSK

YouTube: www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCZSK

O společnosti Huawei Technologies

Společnost Huawei vstoupila na český trh v roce 2003 a po mnoha letech snažení dosáhla v roce 2014 zisku z prodeje ve výši 126 mil. amerických dolarů a objemu prodeje ve výši 16 mil. dolarů. Společnost v České republice zaměstnává 338 pracovníků, z nichž 91% jsou místní zaměstnanci.

Huawei se zabývá pokročilými informačními a komunikačními technologiemi, své služby poskytuje třem nejvýznamnějším operátorům v České republice, a postupně se tak stala strategickým partnerem zdejších telekomunikačních operátorů. Mobilní telefony Huawei si získaly oblibu u českých koncových zákazníků. Výrobky společnosti Huawei již našly uplatnění v bankovnictví, školství a dalších oblastech veřejné sféry a nadále poskytují pokročilé komunikační technologie a služby. Současně Huawei klade velký důraz na vzdělávání talentů v oblasti telekomunikací a také společenskou zodpovědnost firmy, udržuje spolupráci se zdejšími významnými vysokými školami, poskytuje studijní stipendia, vychovává budoucí odborníky v oblasti telekomunikací, čímž si vysloužila uznání zdejší vlády, klientů i široké veřejnosti.