UberKOŤÁTKA rozdávala úsměvy po Praze

V Praze, 27. listopadu –  Ve středu 25.11. se Prahou rozeznělo roztomilé mňoukání – přijela totiž uberKOŤÁTKA. Uživatelé Uberu měli v tento den možnost zavolat si pomocí aplikace namísto odvozu roztomilá koťátka. Celkem 22 statečných vykouzlilo úsměv na tváři stovkám lidí v kancelářích i doma. Kočičí útulky Tlapky Mochov a Kočičí domov sluníčko díky velkému zájmu získaly 25 000 korun. Čtyři koťátka našla nový domov. (TZ)

Akce probíhala od 12 do 19 hodin a po objednání si uživatelé mohli koťátka pohladit nebo si s nimi jen chvilku hrát. Zavolání je stálo 300 korun, které šly na podporu domovů Sluníčko a Tlapky Mochov. Za 7 hodin se vybralo celkem 25 000 korun. Záštitu nad akcí poskytla platforma Nekupuj-Adoptuj, která se zasazuje o správné zacházení se zvířaty a vyřešení kritické situace v útulcích.

„Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili. Poptávka byla obrovská. Dokonce byla přislíbena adopce čtyř koťátek,“ dodává Barbora Polachová ze společnosti Uber.

Ti, kteří neměli možnost objednat si uberKOŤÁTKA, mohou i tak pomoci a to jak finančně, tak materiálně. Veškeré informace jsou uvedeny na webových stránkách domovů Tlapky Mochov a Kočičí domov Sluníčko.

O zapojených organizacích:

Kočičí domov Sluníčko

Útulek pečuje o nalezené, zraněné či týrané kočky a funguje bez podpory státu, pouze díky podporovatelům. Měsíční provoz přitom stojí zhruba 70 000 korun. Od začátku roku útulek přijal přes 270 koček a 142 z nich našlo domov. Sluníčko nabízí možnosti adopce kočiček i prohlídek. V současnosti se  zde nachází na 80 chlupáčů.

www.kocicidomovslunicko.cz; transparentní účet: 2500438542/2010

Tlapky Mochov

Tlapky Mochov je jedním z největších kočičích domovů ve Středočeském kraji. Pomáhají zde toulavým a týraným kočičkám a nechtěným koťátkům bez domova. V současnosti v Mochově hledá domov více než 100 koček. Nenajdete zde klece ani kotce, kočičky jsou učeny soužití v normální domácnosti.

www.tlapkymochov.cz ; transparentní účet: 2700294395/2010

Nekupuj.Adoptuj!

Nekupuj.Adoptuj! je tým lidí, kteří by pomocí osvěty chtěli změnit kritickou situaci zvířat bez domova. Útulky praskají ve švech a opuštěných psů a koček rychle přibývá. Iniciativa se snaží šířit informace, jak postupovat při výběru kočky nebo psa, vysvětluje mýty panující kolem osvojení zvířat z útulku a snaží se bořit i další škodlivé pověry. Kromě osvěty společnosti, podpory útulků a vzdělávání dětí (projekt Kulich do škol) má také své kastrační programy, aby pomohla s prevencí i v terénu. V minulém roce takto pomohla za více než 150 000 korun.

www.nekupujadoptuj.cz; číslo účtu: 2900552854/2010