Red Hat CloudForms 4 rozšiřuje možnosti správy hybridních cloudů o podporu Microsoft Azure, zdokonaluje správu kontejnerů a vylepšuje samoobslužné služby

Praha, 14. prosince 2015 – Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámil všeobecnou dostupnost nejnovější verze oceňovaného řešení pro správu hybridních cloudů postaveného na otevřené platformě – Red Hat CloudForms 4. Nová verze nabízí mnohem víc než jen samoobslužnou správu, Red Hat CloudForms 4 přináší možnost konzistentního přístupu ke správě i podporu komplexního řízení celého životního cyklu napříč platformami zahrnujícími virtualizaci, soukromé i veřejné cloudy a kontejnery. (TZ)

Podpora pro Microsoft Azure a rozšířená správa kontejnerů

Uvedením Red Hat CloudForms 3.2 získali zájemci o cloudové technologie vůbec první podnikovou open source platformou pro správu cloudů umožňující administrovat infrastrukturu a systémy využívající technologii OpenStack z jednoho jediného prostředí. V nové verzi CloudForms 4 pokračuje Red Hat v přidávání funkcí a nástrojů vyžadovaných vývojáři i provozními týmy.

  • Podpora Microsoft Azure – v návaznosti na nedávno oznámené partnerství mezi společnostmi Red Hat a Microsoft rozšiřuje Red Hat CloudForms škálu podporovaných platforem o Microsoft Azure. Své systémy i zdroje mohou nyní pomocí platformy Red Hat CloudForms spravovat i uživatelé Microsoft Azure.
  • Podpora kontejnerů – spolu s tím, jak stále více firem plánuje převést své systémy a aplikace do prostředí kontejnerů, chtějí mít správci o nových prostředích podrobný přehled. Red Hat proto CloudForms 4 doplnil o možnosti správy kontejnerových architektur, díky kterým mají zákazníci přesné informace o řešeních provozovaných na platformě  OpenShift Enterprise by Red Hat a na infrastruktuře využívající OpenShift. CloudForms tak může spravovat aplikační i systémové vazby od kontejnerů přes vrstvu PaaS (platforma jako služba) až po IaaS (infrastruktura jako služba), případně i fyzické stroje.
  • Lepší samoobslužné služby a provoz – součástí platformy CloudForms je také zdokonalená nástěnka a grafy. Díky těmto vylepšením mají uživatelé k dispozici přesnější informace o vazbách mezi jednotlivými používanými cloudovými platformami a hostiteli s kontejnery.

Red Hat CloudForms neustále zjišťuje a automaticky prověřuje nové zdroje a zpřístupňuje tak důležité provozní informace o jednotlivých implementacích cloudových platforem včetně Amazon Web Services, Hyper-V, Microsoft Azure, OpenShift by Red Hat, OpenStack, Red Hat Enterprise Virtualization i VMware. Platforma Red Hat CloudForms navíc z jednoho provozního rozhraní uplatňuje i automatické politiky pro dodržování podnikových předpisů a zdrojů.

Síla komunity projektu ManageIQ

Red Hat CloudForms 4 je třetí verzí založenou na open source projektu ManageIQ, který společnost Red Hat zahájila v červnu 2014 a využila k tomu kód získaný akvizicí společnosti ManageIQ, Inc. Za účelem spolupráce a podpory inovací v oblasti jednotné správy hybridních cloudových prostředí sdružuje komunita okolo tohoto projektu vývojáře, poskytovatele služeb, systémové integrátory, výzkumníky i uživatele. Od poslední verze platformy CloudForms dosáhla komunita významného pokroku za přispění:

 

 

  • Firmy Nuage Networks vytvářející poskytovatele pro správu softwarově definovaných sítí, který by měl být součástí další verze platformy CloudForms.
  • IT organizace Produban ze skupiny Santander, která v rámci projektu ManageIQ zdokonaluje podporu zpětného účtování a fakturace.

Dostupnost

Zákazníci s platným předplatným si mohou platformu Red Hat CloudForms 4 stáhnout okamžitě.

Podpůrná vyjádření

Joe Fitzgerald, viceprezident, management, Red Hat

„Platforma CloudForms 4 představuje v oblasti správy hybridních cloudů opravdový milník. Díky rozšíření o správu kontejnerů může tato nová verze nabídnout jednotnou správu napříč širší škálou cloudových platforem. Jsme navíc rádi, že pokračujeme v budování strategického partnerství se společností Microsoft a že vycházíme vstříc zákazníkům, kteří chtějí z naší platformy spravovat i svá řešení na Microsoft Azure. Všichni zájemci o cloudové technologie mají nyní v platformě Red Hat CloudForms 4 k dispozici nejrozsáhlejší řešení pro správu hybridních cloudů postavené na open source technologiích.“

Corey Sanders, ředitel, Compute for Microsoft Azure, Microsoft

“Díky integraci administrátorské funkcionality platformy Red Hat CloudForms s Microsoft Azure rozšiřujeme možnost výběru i flexibilitu napříč ekosystémy obou našich firem. I nás těší rozšiřování strategického partnerství se společností Red Hat, protože tak můžeme splnit očekávání zákazníků, které v dnešním hybridním a heterogenním světě mají.“

Další informace

Jak se spojit se společností Red Hat?

O společnosti Red Hat

Společnost Red Hat je přední světový poskytovatel open source softwarových řešení, který s využitím komunitního přístupu poskytuje spolehlivé a vysoce výkonné cloudové, virtualizační, úložné, linuxové a middlewarové technologie. Brněnská pobočka Red Hat Czech s.r.o. je největším vývojovým centrem společnosti na světě. Vedle technologií nabízí Red Hat také technickou podporu, školení a konzultační služby. Díky celosvětovému propojení sítě firem, partnerů a open source komunit pomáhá vytvářet relevantní a inovativní technologie, které osvobozují zdroje pro rozvoj a připravují zákazníky na budoucí změny v informačních technologiích. Více informací o společnosti Red Hat je k dispozici na adrese http://www.redhat.com.