Kaspersky Lab představila privátní bezpečnostní cloud

Společnost Kaspersky Lab představila nové řešení Kaspersky Private Security Network. Produkty Kaspersky Lab mohou díky této síti přijímat data o programech a webových stránkách v reálném čase. Poskytnou tak firmám nejrychlejší možnou ochranu před novými hrozbami bez nutnosti výměny dat s externími servery. (TZ)

Pro vyšší stupeň ochrany před kybernetickými hrozbami používá většina poskytovatelů řešení informační bezpečnosti cloudové technologie. Vysoký výkon cloudu pomáhá přesněji a rychle analyzovat nové druhy škodlivých stránek nebo programů nalezených na zařízeních klienta. Když se bezpečnostní aplikace setká s neznámou hrozbou, kontaktuje vzdálený server a obdrží okamžitou odpověď. Zatímco při konvenčním způsobu trvá aktualizace databází obvykle pár hodin, cloud to zvládne během několika minut. Tento přístup také šetří výpočetní zdroje tím, že náročná analýza je prováděna v rámci cloudu.

Před tím, než bezpečnostní řešení obdrží zprávu o rizikovosti souboru či webu, potřebuje zaslat informace do cloudu. Pro některé obory podnikání nebo určité země to však není schůdné řešení. Kaspersky Lab proto vyvinula Kaspersky Private Security Network. Jde o privátní cloud, který obsahuje interní kopii KSN zahrnující veškeré její výhody. Databáze jsou nainstalovány na serverech uvnitř korporátní informační infrastruktury. Aktuální informace o hrozbách přicházejí do těchto databází z KSN prostřednictvím pravidelné jednosměrné synchronizace. To znamená, že žádná data nejsou posílána z korporátní sítě do cloudu.

„V korporacích a státních institucích jsou obvykle velmi přísná pravidla informační bezpečnosti, regulující příchozí i odchozí datový provoz. Bezpečnostní řešení pracují nejefektivněji tehdy, když udržují nepřetržitou výměnu dat s cloudem, obsahujícím nejnovější údaje o hrozbách. Privátní bezpečnostní cloud umožní klientům využívat výhody Kaspersky Security Network v rámci jejich IT infrastruktury, a to plně v souladu s jejich požadavky a specifickými potřebami,“ řekl Nikita Shvetsov, technologický ředitel Kaspersky Lab.

Cloudová infrastruktura Kaspersky Lab – Kaspersky Security Network (KSN) – je efektivním nástrojem k řešení nejnovějších kybernetických hrozeb. Servery, které jsou strategicky umístěny v různých zemích, průběžně zpracovávají žádosti přicházející od řešení Kaspersky Lab, nainstalovaných jak na korporátních počítačích, tak v domácnostech. KSN v současnosti pomáhá chránit více než 80 milionů uživatelů.

Kaspersky Private Security Network je spolu s Kaspersky Endpoint Security for Business, Kaspersky Security for Virtualization, Kaspersky DDoS Protection a dalšími produkty součástí balíčku Kaspersky Lab, navrženého pro poskytování zabezpečení informací pro korporace. Tato řešení umožní klientům vytvořit komplexní, vícevrstvý systém ochrany i v prostředí s limitovaným přístupem k externím zdrojům. Více se o řešeních Kaspersky Lab pro velké organizace dozvíte zde.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je jednou z nejrychleji rostoucích společností kybernetické bezpečnosti a největší, která je soukromě vlastněná.  Společnost se řadí mezi čtyři největší prodejce IT bezpečnostních řešení pro uživatele koncových zařízení (IDC, 2014). Od roku 1997 je Kaspersky Lab inovátorem v oblasti kybernetické bezpečnosti a poskytuje efektivní digitální bezpečnostní řešení a znalosti velkým podnikům, malým a středním firmám i domácím uživatelům. Kaspersky Lab je mezinárodní společností působící v bezmála 200 zemích a oblastech po celém světě. Technologie Kaspersky Lab chrání celosvětově více než 400 milionů uživatelů. Více se dozvíte na www.kaspersky.cz.