S novými videokamerami produktových sérií Canon LEGRIA HF G a HF R zachytíte opravdu každý okamžik

Praha, Česká republika, 5. ledna 2016 – Společnost Canon uvádí čtyři nové modely z produktových sérií LEGRIA HF G a LEGRIA HF R a posiluje tak svoji řadu videokamer pro domácí a pokročilé uživatele. Nová videokamera LEGRIA HF G40 je vhodná pro profesionály i studenty a v kompaktním těle se může pochlubit výkonným snímačem HD CMOS Pro typu 1/2,84, vysoce kvalitním zvukem, plně manuálním ovládáním nebo podporou Wi-Fi. Produktovou sérii LEGRIA HF R Canon rozšířil hned o tři videokamery – LEGRIA HF R706, LEGRIA HF R76 a LEGRIA HF R78. Spojení snímače Full HD CMOS s 57násobným pokročilým zoomem umožňuje naprosto komukoli snadné zachycení a sdílení významných rodinných okamžiků – od prvních dětských krůčků až po promoce. To vše v úžasné HD kvalitě.   (TZ)

LEGRIA HF G40 – úplná nadvláda nad kreativitou pro pokročilé uživatele

Canon LEGRIA HF G40 přináší spolu s mimořádným obrazovým výkonem pokročilé natáčecí funkce. Novinka je ideálním zařízením jak pro studenty žurnalistiky, kteří chtějí zdokonalit kvalitu svých záběrů, tak i pro profesionální kameramany – například jako záložní kamera v provedení vhodném do ruky. Díky snímači HD CMOS Pro typu 1/2,84 a obrazovému procesoru DIGIC DV4 jsou výsledné záběry čisté a plné života, a to i v případě natáčení za těch nejnáročnějších světelných podmínek. Prvotřídní optika zahrnuje širokoúhlý objektiv s 20násobným zoomem a rozsahem ohniskových vzdáleností 26,8 až 576 mm. Nová LEGRIA HF G40 je tedy univerzální videokamera vhodná pro natáčení v celé řadě situací, od záznamu svateb až po vysokoškolské projekty. Součástí objektivu je také kruhová clona s osmi lamelami, která u snímků pořízených s malou hloubkou ostrosti zajišťuje působivě rozostřené pozadí.

Maximální kontrola nad kreativitou

Videokamera LEGRIA HF G40 je dostatečně flexibilní pro profesionální natáčení v nejrůznějších situacích. Uživatelé mohou záznamy pořizovat s mimořádně vysokým datovým tokem ve formátu AVCHD při rozlišení 1080p a proměnlivé snímkové frekvenci. Nový model navíc umožňuje současný záznam ve formátu AVCHD i MP4, a to na dvě paměťové karty typu SD. Díky podpoře záznamu rychlého i pomalého pohybu a vytváření časosběrných snímků mohou uživatelé u svých výstupů snadno dosáhnout dramatických efektů. Součástí nového modelu je i dotykový displej, který umožňuje plnohodnotné manuální ovládání přizpůsobitelného voliče, clony, rychlosti závěrky a expozice. Na nejlepších možných výsledcích v jakémkoli natáčecím scénáři se významně podílí také samostatné ovládání clony a přepínatelný kroužek ovládání zoomu a zaostřování, který Canon umístil na přední část objektivu.

Produktová série LEGRIA HF R – kvalita, kterou si vzpomínky opravdu zaslouží

Modely LEGRIA HF R706, LEGRIA HF R76 a LEGRIA HF R78 jsou perfektní pro zachycení nezapomenutelných rodinných okamžiků ve Full HD kvalitě a svá vlastní kreativní videa může vytvářet každý člen domácnosti. Kombinace obrazového procesoru Canon DIGIC DV4 se snímačem Full HD CMOS zajišťuje skvělý výkon pro zpracování vysoce kvalitních videí a nové kamery tak mohou zaznamenat i velmi složité detaily. Díky optickému stabilizátoru obrazu s dynamickým režimem jsou navíc výsledné záběry stabilní a křišťálově čisté – stabilizátor automaticky eliminuje viditelné chvění kamery, a to dokonce i při natáčení během chůze.

Součástí videokamer je i automatický asistent pro výběr kompozice během zoomu (Automatic Zoom Framing Assist), který umožňuje trvalé udržení nahrávaného objektu v zorném poli. Kamera velmi rychle detekuje ztrátu sledování objektu zájmu a v případě potřeby automaticky zmenší zoom na úhel záběru, který umožní jeho opětovné nalezení. Ihned po obnovení sledování navrátí videokamera zoom do původního stavu a výsledkem jsou záběry s perfektní kompozicí. Model LEGRIA HF R78 navíc zahrnuje i širokoúhlou předsádku, která zkracuje ohniskovou vzdálenost na pouhých 26,9 mm a rozšiřuje tak zorné pole videokamery. Díky této předsádce mohou uživatelé do každého záběru umístit mnohem více obsahové informace – ať již natáčí panoramatické pohledy během dovolené nebo velké skupiny osob při rodinných setkáních.

Kreativita pro celou rodinu

Díky řadě snadno použitelných kreativních nahrávacích režimů si může zachycení jedinečných okamžiků užít celá rodina. Filtry pro filmový vzhled a vytváření dekorací dotykem umožňují videozáznam dodatečně přizpůsobit pomocí animací, zarámování záběrů i různorodých barevných filtrů, včetně sépie nebo efektu starých filmů. Užitečný je i režim Nemluvně (Baby mode), který zjednodušuje zdokumentování nejvzácnějších rodinných okamžiků – systém při použití tohoto režimu videa automaticky ukládá do osobních alb a rodiče tak mohou snadno zaznamenávat, jak jejich děti vyrůstají.

Propojení vzpomínek pomocí produktové řady LEGRIA

Videokamery LEGRIA HF G40, LEGRIA HF R76 a LEGRIA HF R78 se mohou pochlubit Wi-Fi konektivitou, která přináší svobodu v podobě vzdáleného ovládání pomocí chytrých telefonů a tabletů. Bezdrátová komunikace umožňuje i snadné sdílení vzácných okamžiků – stačí stisknout jedno jediné tlačítko. A díky kompatibilitě s SD kartami FlashAir mohou Wi-Fi konektivitu získat i uživatelé modelu LEGRIA HF R706.

Klíčové vlastnosti videokamery LEGRIA HF G40:

  • Vyjádření tvůrčích nápadů pomocí videozáznamů v profesionální kvalitě
  • Vynikající univerzálnost v provedení vhodném do ruky
  • Videokamera navržená pro pokročilé natáčení a propojení s okolím
  • Skvělé uživatelské ovládání s rychlým přístupem k funkcím
  • Okamžité zaznamenání všech akcí do podoby kreativních záběrů

Klíčové vlastnosti produktové série LEGRIA HF R:

  • Snadné nahrávání i sdílení vzácných okamžiků
  • Výkonná technologie pro vynikající kvalitu videozáznamu
  • Snadné vytváření kreativních záběrů
  • Skvělý zvuk, který přesně odpovídá konkrétní scéně

-KONEC-

O společnosti

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.

Komunikaci s médii zajišťuje: Canon kontakt pro komunikaci: