Nová služba SwopCar od LeasePlanu umožní samoobslužné sdílení firemních vozidel

Společnost LeasePlan uvádí na trh novou službu pro sdílení vozidel – SwopCar. Firmám umožní využívat vozy jednotlivými zaměstnanci podle aktuálních potřeb. Tím lépe pokryjí požadavky na mobilitu a optimalizují výdaje na vozový park. (TZ)

LeasePlan, vedoucí společnost v oblasti správy vozových parků s více než 1,5 milionu vozidel ve flotile, chce službou SwopCar ulehčit klientům administrativu a operativu spojenou s přidělováním referentských aut. Tedy těch, která nemají svého určeného řidiče. Pilotními zeměmi pro vyzkoušení služby jsou Nizozemsko a Lucembursko, globální uvedení se očekává v nejbližších měsících. Česká pobočka LeasePlanu bude službu nejdříve interně testovat.

Technologie, která stojí za programem SwopCar, dává zaměstnancům s nárokem na užívání referentských vozidel přístup k rezervační on-line aplikaci pro chytré telefony. Její pomocí můžou sledovat dostupnost vozidel, zamluvit a plánovat si jejich využití. Rezervační systém a proces přístupu k vozidlu je samoobslužný a nevyžaduje asistenci fleet manažera. O mytí, tankování a vůbec o údržbu vozů se stará smluvní dodavatel LeasePlanu. SwopCar snižuje náklady na mobilitu a nabízí fleet manažerovi přesný a transparentní přehled o využití vozidel a tím i o tom, kteří zaměstnanci, jak a kdy službu potřebují a používají.

Každé vozidlo napojené na SwopCar je neustále pod kontrolou. Díky tomu lze docílit, aby bylo stále řádně udržované, čisté a natankované. Fleet manažera to zbavuje administrativní nebo operativní zátěže, protože mu odpadá agenda s rezervacemi, předáváním klíčů, kontrolou stavu vozidel a sledováním najetých kilometrů. Reportingový systém mapuje využití vozidel a dokonce poskytuje informace o emisích, čímž může pomoci firmám se silnějším zájmem o udržitelný rozvoj. Bezvýznamný není ani komfort, který služba poskytuje samotným zaměstnancům.

„Naši klienti díky SwopCar dosáhnou toho, že vozidla budou optimálně využívána, sníží se produkce emisí a také se výrazně zredukuje potřeba parkovacích míst. SwopCar je služba, která se dívá do budoucnosti. Jde o flexibilní řešení, které odpovídá na zvýšené nároky na chytrou mobilitu a využívání dopravních prostředků,“ říká obchodní ředitel společnosti LeasePlan Nick Salkeld.

Kontakt pro média: Pavel Hálek, tel.: 602-346-551, e-mail: halek@medialni.cz

LeasePlan je globálním i tuzemským lídrem ve full-service leasingu automobilů – profesionální správě firemních autoparků. Je zastoupen ve 32 zemích. Na konci roku 2015 jako první na světě překonal hranici 1,5 milionu automobilů ve správě. Díky unikátnímu řešení account managementu LeasePlan dlouhodobě obhospodařuje klienty s různou velikostí flotil, kdy se každému zákazníkovi věnuje tým profesionálů. V roce 1995 přivedl full-service leasing do České republiky. Dnes tady pečuje o autoparky přibližně dvou tisícovek klientů a ve flotile má přes 20 tisíc vozidel. Více informací na: www.leaseplan.cz.