T-Mobile CZ testuje zařízení pro chytré vozy na platformě Mojio

Praha, Barcelona (MWC), 23. února 2016 – Deutsche Telekom na světovém kongresu mobilních technologií Mobile World Congress informoval o projektu v oblasti konektivity automobilů s mobilními zařízeními. Tento projekt řídí a pro celou skupinu testuje T-Mobile Czech Republic ve spolupráci s kanadskou společností Mojio. T-Mobile chce první řešení pro chytrá auta v ČR nabídnout již v tomto roce. (TZ)

„Toto chytré řešení učiní život řidiče jednodušší, bezpečnější a pohodlnější,“ říká Tomáš Ryšavý, ředitel rezidentního segmentového a produktového marketingu T-Mobile, a doplňuje: „Aktivita v oblasti chytrých aut představuje součást naší strategie v  oblasti internetu věcí, již jsme začali naplňovat v loňském roce. Náš partner Mojio je vítězem mnoha soutěží a pořádal mnohem více hackatonů v oblasti Connected Cars než jakýkoli jiný hráč na trhu.“

“Platforma Mojio je hardwarové řešení, které funguje v mnohých OBD zařízeních certifikovaných pro Mojio. To umožňuje poskytování služeb Connected Cars pro většinu značek aut prodávaných
v Evropě,” říká Kenny Hawk, generální ředitel Mojio.

Chytré auto lze jednoduchým způsobem vytvořit i ze starších modelů, které jsou vybaveny tzv. On-board-diagnostics (OBD) konektorem. Ten mají všechny vozy vyrobené minimálně od roku 2001, řešení tak bude přístupné pro naprostou většinu majitelů aut. OBD konektor je zpravidla umístěný pod volantem nebo vedle něj. Do tohoto OBD portu se velmi snadno připojí malé zařízení zhruba ve velikosti poloviny krabičky karet vybavené SIM kartou. Zařízení komunikuje enkryptovaným bezdrátovým připojením s Mojio cloudem. Řidiči ke svým datům přistupují prostřednictvím rostoucího množství iOS a Android aplikací.

Aplikace poskytují informace o technickém stavu vozidla prostřednictvím rychlé diagnostiky – ukazují stav kapalin, připomenou pravidelnou údržbu, STK, upozorní, když něco v autě přestane fungovat, evidují knihu jízd, vyhodnotí ekonomickou jízdu, mohou vozidlo navigovat, pomohou najít volné
i neplacené parkoviště, řeší i základní zabezpečení – uživatele upozorní alertem, pokud je zaparkovaný vůz poškozen, odtahován či se pohybuje. Aplikace však nabízejí celou řadu dalších benefitů. Všechny aplikace budou zákazníkům k dispozici v češtině.

Další informace operátor přinese v následujících měsících.

O T-Mobile

Společnost T-Mobile Czech Republic působí na českém trhu od roku 1996 a od roku 2002 je součástí mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom. S více než šesti miliony mobilních zákazníků je jedničkou na českém mobilním trhu. T-Mobile je ale především integrovaným operátorem a kromě telekomunikačních služeb nabízí i komplexní ICT řešení nejen pro firmy. Svým klientům poskytuje nadstandardní služby ve vysokorychlostní síti a špičkové inovace v oblasti technologií.

T-Mobile Czech Republic klade důraz na zodpovědný přístup k podnikání a společnosti. Více informací
o společnosti najdete na www.t-mobile.cz, www.t-press.cz (portál pro novináře), www.rozjezdy.cz (T-Mobile Rozjezdy – program podpory drobných podnikatelů) a www.prosvetkolemnas.cz (CSR aktivity společnosti).

Kontakty na tiskové oddělení: press@t-press.cz, tel.: 603 601 031.

O Mojio

Mojio, které vzniklo v roce 2012, je vedoucí otevřenou platformou pro Connected Cars. Platforma zpřístupňuje dosud tajná data ze systémů téměř jakéhokoli auta, a tím pomáhá jak firmám, tak individuálním řidičům sledovat ty nejdůležitější parametry.

Firmám Mojio nabízí inteligentní analýzu dat, které zpřístupňují další možnosti příjmů i úspor nákladů. Data dodávaná v téměř reálném čase nabízejí bezpečná, stabilní a škálovatelná datová řešení.

Řidičům Mojio poskytuje rozšiřující se nabídku přesných informací o tom, co se děje pod kapotou a za volantem. Díky partnerství s velkými operátory Mojio poskytuje neustálé spojení řidičů s jejich auty a služby, na nichž jsou řidiči závislí, činí rychlejšími a spolehlivějšími.

Spojte se s Mojio na www.moj.io, Facebook, Twitter a na YouTube.