Western Digital zvyšuje kapacitu disků na 8 TB

Nová produktová řada disků využívá technologii HelioSeal pro optimální výkon, velkou kapacitu a zvýšenou spolehlivost. Nové disky najdou uplatnění v úložištích NAS, kamerových bezpečnostních systémech a v osobních datových úložištích (TZ)

IRVINE, Kalifornie – 1. března, 2016 – Společnost  Western Digital Corporation (NASDAQ: WDC), s vedoucím postavením na trhu úložišť, oznámila rozšíření portfolia pevných disků o disky s kapacitou 8 TB. Disky najdou uplatnění zejména v úložištích NAS, kamerových bezpečnostních systémech a externích úložištích. Nárůst centralizace dat, vytváření digitálního obsahu a požadavky na bezpečné ukládání ze strany firem, malých podniků a konečných uživatelů je hlavním zdrojem požadavků na stále vyšší kapacity úložišť

Produkty využívající novou, vyšší kapacitu budou postupně uvedeny na trh v první polovině roku 2016. Jedná se zejména produktovou řadu My Cloud (My Cloud, My Cloud Mirror, My Cloud EX2 Ultra), My Book (My Book, My Book for Mac, My Book Duo a My Book Pro) a samotné interní disky WD Red, WD Red Pro a WD Purple. Každé z těchto úložišť využívá technologii HelioSeal, která umožňuje dosahovat kapacity 8 TB s maximálním a efektivním výkonem v aplikacích a prostředí, pro které jsou jednotlivé typy disků navrženy.

„Vždy usilujeme o to, abychom integrovali do našich úložišť vysoce výkonné, vysoce kapacitní a vysoce kvalitní pevné disky,” říká Brendan Collins, viceprezident Western Digital pro produktový marketing a dodává: „Nezáleží na dané aplikace nebo konkrétním trhu, vždy máme optimální řešení pro malé podniky, firmy, partnery i koncové uživatele. Naším cílem je poskytovat na trhu to nejlepší konkurenční řešení.”

Nárůst kapacity na 8 TB resp. 16 TB (dva disky 8 TB v RAID 0) se týká těchto produktů:

Externí disky a úložiště

 

  • My Book/My Book for Mac – Externí disk pro úplné zálohování a ukládání dat
  • My Book Duo/My Book Pro – Externí úložiště se dvěma disky poskytující vysokou rychlost, kompletní zálohování a ukládání dat s konektivitou USB příp. Thunderbolt a kapacitou až 16 TB RAID 0.

 

    • My Cloud/My Cloud Mirror – Osobní cloudové úložiště připojitelné k routeru, které poskytuje svým uživatelům výhody osobního cloudu

 

  • My Cloud EX2 Ultra – Osobní cloudové úložiště z řady určené profesionálním uživatelům poskytuje vysoký výkon dvoudiskového síťového úložiště.

Interní pevné disky

    • WD Purple – Disk navržený pro nepřetržitý 24/7 provoz bezpečnostních kamerových systémů až s 8 disky a signálem až z 32 kamer
    • WD Red – Optimalizovaný pevný disk pro osobní a domácní úložiště NAS a pro NAS malých firem a podniků

 

  • WD Red Pro – Optimalizovaný pevný disk pro NAS malých firem a podniků ve třídě enterprise s vysokou spolehlivostí a výkonem

Cena a dostupnost
Produkty My Book a My Book for Mac 8 TB jsou dostupné prostřednictvím vybraných prodejců, distributorů a reselerů a také na internetovém obchodě WD Store.

My Cloud, My Book Duo, My Book Pro, WD Red a WD Purple v 8 TB provedení budou dostupné v prvním pololetí roku 2016. Více informací na www.wd.com.

Vyjádření k budoucímu vývoji

Tato tisková zpráva obsahuje vyjádření k budoucímu vývoji s ohledem na dostupnost produktů the My Cloud, My Book Duo, My Book Pro, WD Red and WD Purple 8 TB a jejich cenu a odhad růstu potřeby kapacity. Tato vyjádření k budoucímu vývoji jsou předmětem možného rizika a nejistoty, což by mohlo zapříčinit, že aktuální výsledky se svou podstatou mohou lišit od těch uvedených ve vyjádření k budoucímu vývoji.  Další rizika jsou zmíněna v dokumentech, ale nejen tam, the Securities and Exchange Commission  a v aktuální roční zprávě Form 10-K, které jsou určeny vaší pozornosti. Čtenáři jsou varováni před přílišným spoléháním se na tato vyjádření k budoucímu vývoji, která hovoří pouze o situaci k uvedenému datu a společnost WD nepřebírá žádné závazky pro aktualizaci tohoto vyjádření k budoucímu vývoji, které by odrážely pozdější události či podmínky.

Aplikace, služby a další prvky a parametry jsou předmětem možných změn v souvislosti  z místem, verzemi softwaru, typem a modelem zařízení a poskytovanými službami třetích stran.

Western Digital

Společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) byla založena v roce 1970. Centrála je ve městě Irvine, v Kalifornii. Společnost navrhuje a vyrábí produkty a služby pro řešení v ukládání dat, které umožňují lidem vytvářet, spravovat, využívat, přehrávat a chránit digitální obsah. Společnost dlouhodobě patří mezi inovátory ve svém odvětví. Společnost Western Digital Corporation reaguje na měnící se potřeby trhu a poskytuje ucelené portfolio vysoce kvalitních produktů na ukládání dat, které využívají efektivní technologie, vysokou výkonnost, flexibilitu a rychlost. Produkty společnosti jsou na trh dodávány pod značkami HGTS a WD všem partnerům OEM, distributorům, resellerům, poskytovatelům cloudových infrastruktur a koncovým uživatelům. Pro celou řadu finančních a investorských informací můžete navštívit investorskou sekci webových stránek investor.wdc.com