Bezpečnostní řešení Symantec Endpoint Protection oceněno v testu AV-Test Institute

Symantec jako první dodavatel bezpečnostního řešení zvítězil současně v kategoriích pro koncové i podnikové uživatele. (TZ)

Společnost Symantec (NASDAQ: SYMC) oznámila, že její produkt Symantec Endpoint Protection (SEP)  verze 12.1 zvítězil v přehledu bezpečnostního institutu AV-TEST v kategorii nejlepších řešení pro podnikové uživatele. Všechny testy provedené v roce 2015 potvrdily velkou účinnost tohoto řešení.

„Řešení pro podniky Symantec Endpoint Protection získalo ocenění Best Protection 2015 Award díky tomu, že prokázalo působivou úroveň ochrany ve všech našich testech,“ uvádí Maik Morgenstern, technologický ředitel společnosti AV-TEST.

Organizace AV test je celosvětově respektována pro svou důsledně nezávislou testovací metodiku. Účinnost ochrany, kterou jednotlivá bezpečnostní řešení poskytují proti pokročilým útokům, se posuzuje v průběhu celého roku. Každý produkt se testuje proti více než 1 000 aktuálně probíhajícím zero day útokům (zero day znamená zranitelnosti, kde dodavatel ještě neuvolnil opravu), které se realizují prostřednictvím e-mailu nebo webových stránek. V rámci testování AV-TEST se navíc měří, jak jednotlivá bezpečnostní řešení dokáží odhalit více než 150 000 aktuálních a plošně rozšířených hrozeb. Řešení Symantec Endpoint Protection bylo podle testů efektivnější než konkurence v průběhu celého roku 2015.

Řešení Symantec Endpoint Protection v každém ze šesti certifikačních testů AV-TEST dokázalo zajistit téměř stoprocentní ochranu. Výsledkem těchto výsledků je ocenění AV-TEST Best Protection 2015 Award. Navíc řešení Norton Security od společnosti Symantec získalo v hodnocení AV-TEST nejvyšší příčku v rámci produktů pro koncové uživatele. Poprvé v historii AV-TEST se tak stalo, že jeden z dodavatelů bezpečnostních řešení zvítězil současně v kategoriích pro firemní i koncové uživatele. Zástupci společnosti Symantec převzali ocenění v rámci každoročního slavnostního vyhlášení v německém Wolfsburgu.

Kybernetické útoky jsou dnes stále sofistikovanější, do infrastruktury organizací může škodlivý software pronikat i přes systémy koncových bodů. Řešení Symantec Endpoint Protection přitom umožňuje bezkonkurenčním způsobem blokovat nové a dosud neznámé hrozby právě na úrovni koncových bodů. Společnost Symantec přišla již před lety jako první s konceptem ochrany koncových bodů, kdy jediný softwarový agent zajišťuje různé bezpečnostní technologie. Díky tomu je Symantec lídrem i v řešeních pro ochranu koncových bodů nové generace.

„Naše řešení pro ochranu koncových bodů využívá strojové učení, takže dokáže odhalit netypické chování a zablokovat v reálném čase i cílené útoky,“ uvádí Amit Jasuja, senior viceprezident pro produktový vývoj společnosti Symantec. „Toto řešení navíc využívá celosvětově největší síť informací o hrozbách (alespoň v civilním sektoru), takže dokáže rychle blokovat i mutace známých útoků nebo zero day hrozby a přitom minimálně ovlivňuje výkon systémů.“

Řešení Symantec Endpoint Protection dokáže díky výše uvedeným  technologiím minimalizovat rizika, stanovit priority a podle nich co nejrychleji zavádět příslušná opatření. Toto řešení nabízí podnikům ochranu, která prakticky neomezuje uživatele, nesnižuje výkon systémů a negeneruje falešné poplachy.

Podrobnější informace (v angličtině):

Řešení Symantec Endpoint Protection – web Symantec.com

Hodnocení produktu podle studie AV-TEST Institute

Note to Editors
If you would like additional information on Symantec Corporation and its products, please visit the Symantec News Room at https://www.symantec.com/about/newsroom.

All prices noted are in U.S. dollars and are valid only in the United States.

Symantec, the Symantec Logo and the Checkmark Logo are trademarks or registered trademarks of Symantec Corporation or its affiliates in the U.S. and other countries.  Other names may be trademarks of their respective owners.

O společnosti Symantec

Symantec Corporation (NASDAQ: SYMC) je světová jednička v oblasti kybernetické bezpečnosti. Provozuje jednu z největších světových kybernetických zpravodajských sítí (GIN). Dokáže tak odhalit více hrozeb a chránit více zákazníků před bezpečnostními hrozbami příštích generací. Pomáhá firmám, organizacím státní a veřejné správy i jednotlivcům v zabezpečení jejich důležitých dat, ať jsou uložena kdekoli.

Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com  nebo na go.symantec.com/socialmedia