V rámci testu kvality hlasových služeb a datových přenosů společnosti P3 communications získal Vodafone Czech Republic certifikát Best in Test

Praha, 8. března 2016 Měření prostřednictvím 2600 hovorů a 1100 datových spojení ukázalo, že Vodafone v rámci testu nabízel nejrychlejší datové přenosy a nejspolehlivější hlasové služby. Renomovaná společnost P3 communications udělila Vodafonu Czech Republic certifikát „nejlepší v testu“ (Best in Test) díky zisku 863 bodů z tisíce možných. Konkurenční operátoři získali 806 respektive 724 bodů. (TZ)

V období od 21. ledna do 8. února 2016 probíhalo v Česku nezávislé měření kvality mobilních sítí prováděné společností P3 communications, která je uznávanou autoritou v oboru. Výsledky testů, které pokryly 21 českých měst a také cest mezi nimi, ukazují technologickou vyspělost sítě Vodafonu, která měla skvělé výsledky ve všech typech měření – kvalitě hlasových hovorů i datových spojení. V obou kategoriích získala síť Vodafone nejvyšší bodové hodnocení.

“Poskytovat skvělou zákaznickou zkušenost je naší nejvyšší prioritou, a proto jsme ve Vodafonu v posledních dvou letech vytrvale pracovali na vybudování nejlepší 4G datové sítě u nás. Je velmi uspokojující vidět, že naše úsilí a investice nyní ocenila společnost P3 certifikátem Best in Test a již dříve je indikovaly nezávislé crowdsourcingové platformy jako NetMetr ČTÚ či OpenSignal. Dalším potvrzením naší úspěšné strategie je i rostoucí počet zákazníků a podílu na trhu během několika posledních čtvrtletí,” říká Balesh Sharma, generální ředitel Vodafonu.

Měření probíhalo v reálných podmínkách v Praze, Brně, Plzni a dalších osmnácti městech a při přesunech mezi nimi. K měření sloužily mobilní telefony Samsung Galaxy S5 pro hlasové služby a Samsung Galaxy Note 4 pro měření kvality datové služby sítě. Oba telefony nabízejí podporu LTE sítí na všech frekvencích používaných operátory v České republice.

Úspěšnost sestavení a dokončení hovoru z mobilu na mobil dosáhla v síti Vodafone 99,3 procenta ve velkých městech a 98,4 procenta v menších městech a na cestách mezi nimi. Konkurent označený v certifikátu jako Operátor 2 byl úspěšný v 97,5 respektive 96,9 procentech případů a Operátor 3 dosáhl úspěšnosti 96,1 a 95 procent. Celkově získal Vodafone v testu hlasových služeb 357 bodů ze 400 možných, Operátor 2 získal 326 bodů a Operátor 3 obdržel 275 bodů.

V případě datových služeb, které společnost P3 communications měřila s důrazem na 4G/LTE, získal Vodafone hodnocení “Best in Test“ u měření ve velkých i menších městech, hodnocení datových služeb na cestách bylo u všech tří operátorů stejné. Celkově síť společnosti Vodafone získala 506 bodů z 600 možných, Operátor 2 získal 480 bodů a Operátor 3 dosáhl na 449 bodů.

Testování sítě ukázalo přínosy nové technologie 4G/LTE. Ve velkých městech společnost P3 communications naměřila v síti Vodafonu při testu desetisekundového stahování dat průměrnou hodnotu 26,842 Mbps. Operátor 2 dosáhl rychlosti 21,272 Mbps a v síti Operátora 3 se data stahovala průměrnou rychlostí 16,911 Mbps.

Deset procent spojení pak v síti Vodafonu přesáhlo rychlost 50,903 Mbps, deset procent nejrychlejších spojení v síti Operátora 2 překonalo rychlost 42,451 Mbps a v síti Operátora 3 bylo deset procent nejrychlejších spojení rychlejší než 34,962 Mbps.

Více informací, certifikát a mapu měření naleznete na stránkách společnosti P3 communications http://www.p3-group.com/en/service-certification-22656.html.

O Vodafone Czech Republic

Mobilní operátor Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí jedné z největších telekomunikačních skupin na světě Vodafone Group. V České republice poskytuje služby více než třem milionům zákazníků. Od roku 2007 přináší Vodafone komplexní telekomunikační služby pro firemní zákazníky prostřednictvím řešení Vodafone OneNet a nyní provozuje více než milion firemních SIM karet. V roce 2012 byl Vodafone prvním operátorem na českém trhu, který začal účtovat hovory po sekundách. O rok později Vodafone představil Turbo Internet a začal rychlým mobilním internetem pokrývat venkov a menší města. V současnosti nabízí nejrychlejší a nejrozšířenější síť mobilního internetu na tuzemském trhu. Aktuálně se Vodafone soustředí na rozšiřování LTE do všech koutů České republiky. V souladu se svými CSR aktivitami se Vodafone začátkem roku 2015 přestěhoval do nové, ekologické centrály ve Stodůlkách. Jeho Nadace Vodafone již rozdělila více než 160 milionů korun a letos nově vyhlašuje cenu Rafael pro neziskové organizace, které příkladně využívají IT ke zlepšení kvality života handicapovaných. Více informaci na www.vodafone.cz

O P3 communications

P3 communications je vedoucí mezinárodní konzultační, inženýrská a testovací společnost s obratem okolo 300 milionů EUR (včetně P3 Voith Aerospace, nyní P3 Engineering), která po celém světě zaměstnává více než 3000 lidí. V telekomunikačním sektoru společnost nabízí široké portfolio nezávislých technických a konzultantských služeb v oblasti řízení firem včetně plánování sítí, inženýringu, celkové optimalizace, bezpečnosti, testování kvality služeb (QoS) a kvality uživatelské přívětivosti (QoE), mezinárodního benchmarkingu, testování zařízení a akceptačních služeb. Mezi klienty P3 patří síťoví operátoři, prodejci a výrobci síťové infrastruktury a koncových zařízení, bezpečnostní složky a regulační orgány po celém světě. Experti P3 kombinují silné technické know-how s mnohaletými manažerskými zkušenostmi. Více na www.p3-group.com.