Tieto Czech se podílí na dodávkách IT služeb pro největšího švédského poskytovatele soukromé zdravotní péče

Ostrava, 8. března 2016 – Společnost Tieto podepsala smlouvu na dodávku IT služeb společnosti Praktikertjänst, největšímu poskytovateli soukromé zdravotní péče a stomatologické péče ve Švédsku. Smlouva je na pět let s možností prodloužení na další dva roky. Celková hodnota smlouvy činí 6,7 milionů EUR. Část z této částky půjde subdodavateli společnosti Tieto za dodávku hardwaru. (TZ)

Na dodávce se budou podílet také IT specialisté z ostravské pobočky. „Desítky našich lidí z Tieto Czech budou pracovat na různých úkolech. Budou například navrhovat architekturu zákaznického řešení nebo poskytovat vzdálený dohled. Jeden z našich zaměstnanců se dokonce dočasně přestěhoval do Švédska, aby byl blíže k zákazníkovi,“ uvádí Petr Lukasík, ředitel společnosti Tieto Czech. Předmětem smlouvy je dodání komplexních IT služeb na klíč, od správy serverů až po podporu na pracovišti. To společnosti Praktikertjänst pomůže soustředit se na svoji hlavní činnost a zlepšit každodenní provoz pro svých 9 000 zaměstnanců.

„Je to pro nás významný krok. Jako největší soukromá skupina v oblasti zdravotní a stomatologické péče v zemi potřebujeme spolehlivého partnera, který zná naše každodenní operace a interakce s úřady, obcemi a kraji. Jsme přesvědčeni, že využitím zkušeností společnosti Tieto v oblasti digitalizace ve zdravotnictví můžeme učinit další krok v našem rozvoji, a tím zlepšit péči o naše pacienty,“ říká Anders Hedenros, ředitel Informačních technologií společnosti Praktikertjänst.

Praktikertjänst má několik různých poskytovatelů IT, ale smlouva s Tieto umožňuje společnosti spojit všechny služby dohromady a získat jednotnou IT podporu napříč celou zemí. Smlouva rovněž vytváří příležitosti pro rozšíření partnerství v budoucnosti, kdy Praktikertjänst může využít IT podpory společnosti Tieto pro různé procesy ve zdravotnictví.

„Důvěra, kterou nám projevila společnosti Praktikertjänst, potvrzuje naše ambice být předním partnerem v oblasti digitalizace ve zdravotnictví. Prostřednictvím našich služeb můžeme poskytovat stabilní řešení, která zajistí méně výpadků a nižší náklady, což obratem uvolní prostředky pro inovace a vývoj,“ dodává Lukasík.

O Praktikertjänst

Praktikertjänst je největší skupina v oblasti soukromé stomatologické, zdravotní a lékařské péče ve Švédsku. Její obchodní model s 1 900 akcionáři, kteří sami působí jako lékaři na klinikách po celé zemi, je unikátní. Akcionáři jsou stomatologové, zubní technici, zubní hygienisté, lékaři, fyzioterapeuti, psychologové, zdravotní sestry, porodní asistentky, logopedi, ergoterapeuti, chiropraktici a dietologové. Společnost má obrat kolem 10 mld. SEK a 9 300 zaměstnanců.

O společnosti Tieto

Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb poskytující komplexní služby v oblasti IT pro soukromý i veřejný sektor a služby pro vývoj produktů v oblasti komunikace a moderních technologií. Jako důvěryhodný partner v transformaci IT pomáháme našim zákazníkům přizpůsobit jejich procesy a podnikání požadavkům trhu. V Tietu klademe velký důraz na profesionální růst a výsledky. Společnost Tieto, založená v roce 1968, se sídlem v Helsinkách a čistými tržbami 1,7 miliard eur zaměstnává na 14 000 expertů a působí ve více než 20 zemích světa. Její akcie jsou obchodovány na burze NASDAQ OMX v Helsinkách a Stockholmu.