Techagro 2016 láká zemědělce z Česka i zahraničí. Agrofert chystá rozsáhlou expozici

Svátek českých zemědělců – i tak by se dal označit veletrh Techagro, který bude 3. dubna zahájen na brněnském výstavišti. Až do 7. dubna se v Brně odborné i laické veřejnosti představí doslova celé české a moravské zemědělství a podniky, které v této oblasti působí. Koncern Agrofert chystá v halách H a V rozsáhlou prezentaci svých společností z oblasti zemědělského zásobování a nákupu, rostlinné i živočišné výroby, výroby hnojiv a řadu dalších. Agrofert nabídne i venkovní expozici či zábavní zónu. (TZ)

„Návštěvníci nás najdou v pavilonech H, V a ve venkovních prostorech mezi nimi. Na místě je seznámíme s našimi firmami od prvovýroby, zemědělského zásobování a nákupu, agrochemie, hnojiv, biopaliv až například po zemědělskou techniku či technologie. Na své si přijde odborná i laická veřejnost,“ zve k návštěvě expozice koncernu Kateřina Kuchařová, ředitelka divize komunikace Agrofert. „Pro letošní ročník jsme podstatně rozšířili expozici, která je také interaktivnější a vizuálně lépe propojená. Zaměřili jsme se také na to, abychom měli co ukázat nejen odborníkům, ale i zvídavým návštěvníkům. Máme tu zónu s atrakcemi pro děti, informace o jednotlivých oborech našeho podnikání a setkat se můžete se špičkovými odborníky na zemědělskou výrobu. Malým i velkým představíme samozřejmě také zemědělskou techniku, která bývá velmi populární,“ doplňuje Kuchařová.

Pro odbornou veřejnost je v sále v hale H připravena řada přednášek a diskuzních fór. Mezi témata budou patřit mj. novinky v zemědělských dotacích, současné trendy v zemědělských technologiích či výzvy, které pro zemědělství přinášejí klimatické změny. „Koncern Agrofert ve svém podnikání využívá provázanosti jednotlivých oborů dceřiných společností. Stavíme na sdílení zkušeností, znalostí a inovativních postupů. Cílem naší zemědělsko-potravinářské výroby je uplatňování principu z pole až na vidličku, a to s maximálním využitím zdrojů a surovin z České republiky. Proto máme k tématu zemědělství hodně co říct. Zastavte se v naší expozici na Techagro, určitě najdeme společnou řeč,“ zve Kuchařová.

Rozpis přednáškových bloků v sále v hale H a schématický průvodce expozicemi společností koncernu Agrofert jsou přílohou této zprávy.