Po prvních dvou týdnech je jasno: Samsung Galaxy S7 prodejně převálcoval model S6

Za první dva týdny prodejci elektroniky hlásí o 75% vyšší prodeje chytrých telefonů Samsung Galaxy S7, než se za stejné období prodalo jeho předchůdce, modelu S6. „První dny jsou nejdůležitější. Na nich se ukáže, jak velká poptávka na trhu je a zda výrobce novým modelem upoutal. Například loňský model S6 byl ve srovnání s S5 prodejně úspěšnější o pouhých 10 %. Takže to letos vypadá, že nový S7 má naději zapsat se mezi kultovní S2 a S3, jejichž prodeje pokořily i dlouho vedoucí iPhone,“ vysvětluje mluvčí Euronics Marek Ingr. (TZ)

I přes narůstající konkurenci v levnějších modelech (Lenovo, Huawei, Xiaomi apod.) si Samsung stále drží pozici lídra v  segmentu mobilních telefonů. „Nejvíce se prodává vyšší verze S7 Edge, která je v ceně zhruba od necelých 23 tisíc korun. Nejžádanější barvou je zlatá, teprve pak černá a na třetí pozici bílá,“ vysvětluje produktový manažer Kasa.cz Petr Štursa a dodává, že zákazníci vzhledem k vyšší ceně ve většině případů volí osobní odběr s platbou kartou na některém z odběrových míst Kasa.cz.

Samsung Galaxy S7 byl uveden do prodeje 14. března 2016. Už během předobjednávek tak mohli prodejci odhadnout, jaký je zájem o novou technologickou vychytávku Samsungu. A prognózy pro další vývoj jsou příznivé. Růst prodejů by měl pokračovat až do konce dubna, pak pozvolna opadne a ustálí se. S tím se bude vyvíjet i prodejní cena, která by měla začít pozvolna klesat až v druhé polovině letošního roku.