Nový Toughbook CF-54 se může pochlubit dvěma světovými „nej“

Společnost Panasonic dnes představila svou nejnovější generaci notebooků Panasonic Toughbook CF-54. S vyšším výkonem a nejnovějším operačním systémem Windows 10 Pro notebook Panasonic Toughbook CF-54 mk2 pokračuje v novém definování kategorie středně odolných notebooků. (TZ)

Tento lehký, tenký a atraktivně vypadající notebook s vysokým výpočetním a grafickým výkonem je ideální pro mobilní podnikové pracovníky, zatímco jeho odolný design, s vysoce flexibilní možností konfigurace a vícenásobné porty jej činí vhodným jak pro oblast výroby, tak pro externí pracovníky. Panasonic Toughbook CF-54 dokáže uspokojit potřeby v oblasti výzkumu a vývoje, diagnostické požadavky automobilového odvětví a profesionálních služeb, požadavky pracovníků technických služeb při údržbě a opravách v terénu, potřeby mobilních pracovníků, jako jsou pojišťovací a finanční poradci, architekti a stavební dozor na staveništi, státní zaměstnanci a pracovníci zajišťující veřejnou bezpečnost.

Nová vylepšení

Nejnovější notebook Panasonic Toughbook CF-54 přináší vyšší výkon s nižší spotřebou energie než jeho konkurenti v kategorii s procesorem 6. generace Intel® Core™ i5-6300U vPro™ (3 MB cache, 2,4 GHz až 3,0 GHz s technologií Intel® Turbo Boost). Zlepšený grafický výkon je zajišťován vestavěným procesorem Intel® HD Graphics 520 GPU. Full HD verze zařízení je vybavena profesionální grafickou kartou AMD FirePro™ M5100*1 se zvýšeným grafickým výkonem.

Nejnovější operační systém Windows 10 Pro je již předinstalovaný a nabízí downgrade na Windows 7 Professional s rozšířenou podporou systému Skylake*2.

Nejnovější komunikační funkce jsou zajištěny prostřednictvím Intel® Dual Band Wireless-AC 8260 WLAN a Bluetooth verze 4.1 třída 1.

„Tato nejnovější verze notebooku Toughbook CF-54 nechává konkurenci v kategorii středně odolných notebooků daleko za sebou. Díky svému vynikajícímu designu, odolnosti, výkonu a flexibilitě je ideální jak pro zaneprázdněného mobilního vedoucího pracovníka, tak pro servisní techniky pracující v náročném pracovním prostředí nebo pro autodílny,“ říká Jan Šplíchal, marketingový manažer Panasonic Computer Product Solutions. „Zvýšený grafický výkon je ideální jak pro nástroje virtuální reality, které nastupují do automobilového opravárenského odvětví, tak i pro prezentaci produktů a služeb,“ dodává J. Šplíchal.

Kontrastní a jasné displeje

14” displej je dodáván s rozlišením HD (1366×768), Full HD (1920×1080) nebo Full HD s kapacitním multidotykovým panelem. Přináší zřetelný obraz se zobrazením podrobností, vyžadovaný pracovníky v terénu.

Flexibilní a modulový design

Ve světě, kde se notebooky stávají méně flexibilní z důvodu zmenšování velikosti, je flexibilní a modulový design jednou z největších obchodních výhod společnosti Panasonic. Lze využít volitelný konfigurovatelný slot *1 a podle požadavků zákazníka jej osadit jednotkou DVD, 2. baterií, zásuvkou pro PC kartu, USB nebo čtečkou čipových karet. Navíc je také k dispozici oddělený konfigurovatelný port*1, který lze použít pro 2. post LAN, průmyslový zodolněný port USB, GPS nebo 4. port USB 2.0.

Pro pracovníky v terénu, kteří se neustále přemisťují, je schopnost datového připojení na cestách rovněž důležitou podmínkou. Nejnovější notebook Toughbook CF-54 je dodáván s kompletní sadou rozhraní, včetně standardního síťového portu, konektorů VGA*1 a HDMI pro projektory a displeje, portu True Serial*1 pro připojení ke starším systémům, portů USB 3.0 a 2.0*1 a zásuvkou pro kartu SD. Zařízení je dodáváno s dokovacím konektorem pro umístění do vozidla nebo na stůl, volitelnou duální anténou*1 4G LTE*1, bezkontaktní čtečkou čipových karet*3 a čtečkou otisků prstů*3.

Model HD a modely Full HD (s dotykovým displejem nebo bez) jsou dodávány standardně s 256 GB SSD diskem. Pokud je zařízení vybaveno kamerou*1, jedná se o webovou kameru s rozlišením 2 megapixely, jejíž pomocí lze zajistit komunikaci kdekoliv a za jakýchkoliv podmínek. Snadné použití ve tmě zajišťuje podsvícená*1 klávesnice.

Nejlepší v kategorii středně odolných notebooků

Přestože se jedná o středně odolné zařízení, je notebook Toughbook CF-54 nejlépe chráněným notebookem ve své kategorii s pláštěm ze slitiny hořčíku na všech stranách, plnohodnotnou ochranou klávesnice a displeje proti polití a krytem se šestiúhelníkovou texturou, který maximálně chrání při nárazu. Dokáže odolat pádu z výšky až 76 cm. Snadnému použití pomáhá i rukojeť pro přenášení a notebook lze volitelně snadno označit logem společnosti. Díky své robustnosti může být notebook CF-54 namontován do vozidel pomocí montážního příslušenství třetí strany, které bylo schváleno společností Panasonic.

S jedinou baterií dokáže tento notebook pracovat až 11 hodin*4. Tento neúnavný pracovník splňuje požadavky současných zaměstnanců v terénu a je vybaven možností výměny baterie za provozu, což znamená, že jej lze nepřetržitě používat a nemusí se vypínat při výměně baterie. Je možné též použít druhou baterii*1, čímž se doba provozu prodlouží až na 18 hodin*4.

Klid při práci

Na všechny notebooky Toughbook se vztahuje tříletá záruka na veškeré závady hardwaru u systémů, které byly používány k zamýšlenému účelu a pětiletá záruka na náhradní díly se závazkem provedení opravy do 96 hodin. Lze využít i dalších rozšířených služeb včetně: rozšířené záruky (4./5. rok), záruky proti náhodnému poškození, záruky na baterii (3/4/5 let) a záruky na pevný disk.

Cena a dostupnost

Notebook Toughbook CF-54 mk2 bude dodáván (z výroby) od konce března 2016.

Toughbook CF-54 mk2 HD model (bez dotykového displeje a 256 GB SSD diskem) od € 1733 / £ 1282 bez DPH.

Toughbook CF-54 mk2 Full HD model (bez dotykového displeje a 256 GB SSD diskem) od € 1888 / £ 1396 bez DPH.

Toughbook CF-54 mk2 Full HD Model (s dotykovým displejem a 256 GB SSD diskem) od € 2343 / £ 1733 bez DPH.

Další informace naleznete na webu: www.toughbook.eu

Poznámky:

* Ke dni 31. března 2016, v kategorii středně odolných clamshell notebooků PC s LCD displejem větším nebo rovném 14,0”.  CF-54 mk2 má tloušťku 29,8 mm (1,17”) a váží maximálně 2,1 kg (4,63 lb.)

*1Doplněk

*2 http://windows.microsoft.com/en-us/windows/skylake-support

*3 Konfigurovatelný výběrem mezi bezkontaktní čipovou kartou a čtečkou otisků prstů.

*4 Změřeno společností MobileMark® 2007 při 60 cd/m2 [nit]. Může se lišit v závislosti na podmínkách použití nebo pokud je připojeno volitelné zařízení.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. Produktové portfolio zahrnuje PBX telekomunikační systémy, tiskárny, profesionální kamerové systémy, projektory, profesionální displeje a odolné mobilní počítače. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic je světovým lídrem ve vývoji a výrobě elektronických produktů pro širokou škálu spotřebitelských, firemních i průmyslových požadavků. Od svého založení v roce 1918 se společnost globálně rozšířila a nyní řídí přes 500 firem po celém světě, které vykázali konsolidované příjmy přes 55,5 miliard euro ve fiskálním roce končícím 31. března 2015. Se závazkem sledovat nové hodnoty prostřednictvím inovací napříč všemi divizemi, se společnost se snaží vytvořit lepší život a lepší svět pro své zákazníky. Pro více informací o Panasonic najdete na webových stránkách společnosti http://panasonic.net/.