Samsung odhalil na veletrhu MCE 2016 v Miláně inovativní klimatizační technologie pro evropský trh

Nové jednotky 360 Cassette, DVM Chiller, DVM S 30HP a DVM S Eco 14HP představují pokrok v oboru HVAC (vytápění, chlazení, větrání a klimatizace). (TZ)

Miláno, Itálie, 1. dubna 2016 – Společnost Samsung Electronics Co. Ltd. představila na veletrhu MCE (Mostra Convegno Expocomfort) novou klimatizační jednotku 360 Cassette, DVM Chiller, novou generaci DVM S 30HP a novou venkovní VRF jednotku DVM S Eco 14HP. Tato inovovaná klimatizační zařízení zcela mění způsob klimatizování prostor díky své energetické úspornosti, vyššímu výkonu, optimálnímu využití prostoru a vyšší rychlosti chlazení.

„Věříme, že tyto novinky na poli klimatizací splňují potřeby evropských zákazníků i požadavky celého trhu. Zároveň zcela vyhovují novým evropským normám,“ řekl BK Yoon, prezident a generální ředitel divize spotřební elektroniky společnosti Samsung Electronics. „V Samsungu se neustále snažíme zdokonalovat naše technologie, abychom svým zákazníkům přinášeli ty nejlepší produkty a řešení.”

Návštěvníci veletrhu se mohli s klimatizačními novinkami Samsung seznámit na stánku o celkové ploše 800 m², která je rozdělena do čtyř různých oblastí: retail, hotely, domácnosti a kancelář. Součástí expozice Samsung je rovněž ukázka začlenění Internetu věcí (IoT) do prostředí obytných prostor.

Samsung také získal Ocenění za efektivnost a inovace 2016 (Efficiency & Innovation Path 2016), které oceňuje úsilí společností v oblasti výzkumu, inovací a efektivního využívání energií.

Dva ze čtyř Samsung produktů získaly prestižní ocenění pro své výjimečné zpracování.

Ocenění za efektivnost a inovace: Samsung 360 Cassette a Samsung DM Chiller

  • Ocenění za efektivnost a inovace, Beyond Class A: Samsung DVM S 30HP a Samsung 8pólový invertor (UG9AJ3090FER)

Nová Samsung 360 Cassette

Nový design jednotky s názvem 360 Cassette zcela mění proudění vzduchu. Unikátní a revoluční ventilátor klimatizační jednotky formuje vzduch do kompletního horizontálního proudění, přičemž vytváří vrstvy chlazeného vzduchu. Cirkulující vzduchová vlna neustále ovlivňuje teplotu v místnosti a poskytuje rovnoměrnou distribuci vzduchu do všech směrů (360°). Řízení bezlopatkového ventilátoru zajišťuje rychlé a pohodlné chlazení bez chladného průvanu. Přitom pracuje se 100% objemem vzduchu, zatímco tradiční čtyřcestné kazetové jednotky mají úbytek vzduchového výkonu až 25 %. Výsledná rychlost chlazení vzrostla o 34 %.

360 Cassette kombinuje revoluční výkon s elegantním designem, který vytvoří soulad s každým prostředím. Jednotka disponuje stylovým panelem a intuitivním displejem, který uživatelům umožňuje měnit proudění vzduchu v závislosti na preferencích. Uživatelé si mohou vybrat ze tří typů nastavení včetně horizontálního, vertikálního a speciálně odděleného proudění vzduchu pro konkrétní prostor.

Klimatizační zařízení může být integrováno do stropu, anebo zavěšeno na zdi a nabízí jedinečnou flexibilitu. Navíc dokonale ladí se stylem místnosti. Kromě toho mohou uživatelé ovládat klimatizaci prostřednictvím kruhového dálkového ovladače se zvláštním tlačítkem pro komfortní chlazení. Technologie Samsung Virus Doctor vzduch čistí od prachu, alergenů, virů i bakterií.

Nová generace vysoce výkonného systému VRF: Samsung DVM S 30HP

Nová DVM S 30 HP přináší vyšší účinnost a výkon. Samsung DVM S 30 HP kombinuje DVM S s průlomovou inovací pro vyšší výkon, účinnost a spolehlivost.

Disponuje množstvím revolučních funkcí, které zvyšují výkon včetně nového Super invertorového spirálového kompresoru s technologií Flash Injection a optimalizovaného umístění bypass ventilu, který zvyšuje topný výkon o 29 procent.

Nově přidaný hybridní tepelný výměník zvyšuje plochu pro tepelnou výměnu, zatímco optimalizované řízení chladiva zvyšuje účinnost o 10 %. Zároveň nový oválný difuzér zlepšuje dráhu proudění vzduchu a zvyšuje jeho rychlost o 17 procent.

Samsung DVM S 30HP také splňuje přísné normy díky inovovanému systému detekce úniku chladiva. Jakmile je detekován únik chladiva v systému, jednotka začne přečerpávat chladivo, uzavře všechny ventily a chladivo se izoluje v jednotce.

DVM S Eco 14HP: nová venkovní VRF jednotka

DVM S Eco 14HP je nová VRF venkovní jednotka, která představuje kompaktní řešení pro bytové domy a kancelářské budovy.

Vyšší výkon Samsung DVM S Eco 14HP splňuje rostoucí poptávku po kompaktnějších venkovních jednotkách, které dokážou snížit náklady na distribuci a instalaci mnoha jednotek v budovách s více místnostmi.

Nová klimatizace DVM S Eco 14HP je vybavena invertorovým spirálovým kompresorem a vlnitými lopatkami, které zvyšují tepelný výkon o 20 % a proudění vzduchu o 10 % v porovnání s klasickými VRF venkovními jednotkami.

Díky vyššímu výkonu DVM S Eco (max 14HP) je jediná venkovní jednotka schopná zajistit klimatizaci celého bytového nebo kancelářského objektu. Všechny prostory jsou klimatizovány novou klimatizační jednotkou, která poskytuje maximální délku potrubí až 160 metrů a převýšení až 50 metrů. Šířka samotné venkovní jednotky DVM S Eco 14HP je méně než metr (940 mm), lépe tedy využívá prostor a umožňuje jednoduchou instalaci (potrubí je možné připojit ze čtyř stran).

Vysoce energeticky úsporný DVM chiller

Nový DVM Chiller je výkonný systém, který kombinuje vzduchem chlazenou chladicí jednotku s proměnlivým průtokem chladiva do kompaktního celku.

DVM Chiller je odpovědí na rostoucí poptávku po vodních chladicích systémech po zpřísnění předpisů EU týkajících se úrovní F-plynů. Samsung představuje vzduchem chlazenou chladicí jednotku, která nabízí vyšší energetickou účinnost a snadné použití v inovativním kompaktním designu.

Značným snížením objemu chladiva v systému oproti konvenčním zařízením splňuje Samsung DVM Chiller nejen současné evropské normy, ale odpovídá též nadcházejícím limitům, které budou uplatňovány od roku 2018 (35 % objemu).

Revoluční DVM Chiller je vybaven BLDC invertorovým spirálovým kompresorem s technologií Flash Injection, který zajišťuje více než 75 % topného výkonu při venkovní teplotě -20 °C a vyšší úsporu energie. DVM Chiller umožní uživatelům ročně snížit provozní náklady o 36 až 50 % v porovnání s běžnými chladicími jednotkami.

Samsung DVM Chiller může zároveň fungovat i jako zdroj vytápění a zdroj ledové vody díky zásobníku ledu se zabudovaným snímačem tlaku a teploty, který chrání zařízení před poškozením mrazem.

Poprvé s využitím 8pólového motoru

Nová řada klimatizací Samsung je vyvinuta s důrazem na nižší spotřebu energie a produkci mimořádně příjemného vzduchového proudění. Jako první na světě je vybavena pokročilou technologií ve formě osmipólového motoru, který je součástí digitálního invertorového kompresoru. Díky tomu zajišťuje až o 48 % rychlejší chladicí výkon při současném snížení spotřeby energie o 68 %* v porovnání s konvenčními klimatizacemi.

*Na základě interního testování společnosti Samsung.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd., inspiruje svět a utváří budoucnost pomocí převratných idejí a technologií. Nově definuje svět televizorů, smartphonů, nositelných zařízení, tabletů, fotoaparátů, domácích spotřebičů, tiskáren, lékařského vybavení, síťových systémů, polovodičů a LED řešení. Vedeme také v oblasti Internetu věcí s naší otevřenou platformou SmartThing, širokou škálou chytrých zařízení a prostřednictvím spolupráce napříč odvětvími. Zaměstnáváme 319 000 lidí v 84 zemích s ročním obratem 196 mld. USD. Chcete-li zjistit více a dozvědět se o našich nejnovějších zprávách, článcích a tiskových materiálech, navštivte Samsung Newsroom na adrese news.samsung.com.